Banyo için alçı levha kutuları üretimi: 7 araçları

Banyo için alçı levha kutuları üretimi: 7 araçları

12 October 2017Hızla özel alçıpan kutusunu yardım etmek banyoda iletişimi gizlemekHızla apartmanda sermaye onarım sırasında özel alçıpan korobV yardım etmek banyoda iletişimi gizlemek, hemen hemen her şey bir küçük, ama oldukça tatsız problem haline çalıştırabilirsiniz. bağlantı borusu ve banyo ve mutfakta kısmı taşımak mümkün değildir.


Cihaz kutuları kartonpiyer yapılmış: Bu gereklidir

arka plan şık dekorasyon malzemeleri, iç karartıcı bir durum "göstermek" olacak gerçek durum.

Çok tatsız görünüyor:

 • Eski tüp;
 • dikey boru drenaj;
 • iletişimin bir türü.

Doğal olarak, bu odayı süslemek için değil, fakat sadece daire yürütülen dönüşümün hissi bozar. Bunu önlemek için, herkes için kullanılabilir bir yöntem yoktur. Kendi elleriyle yapmak oldukça mümkündür alçıpan düzgün bir kutu (GCR), içinde, uygunsuz boru gizlemek için korkunç. GCR dışına bir kutu yapmak için, belirli araçları çekmek için gereklidir.

Su boruları gizleyebilir kanal kartonpiyer kullanarakSu boruları gizleyebilir kanal kartonpiyer kullanarak


İhtiyacınız olanlar:

 • İnşaat rulet;
 • Kabarcık seviyesi;
 • zoka;
 • Matkaplar şok;
 • Köşe bina;
 • Bıçak kırtasiye;
 • Çekiç.

Doğal olarak, yükleme alçıpan levhalar olmadan gerçekleşemez. Yeterince bir GCR standart boyutunu 2500 x 1200 mm, 9 mm veya 12,5 mm olabilen kalınlığıdır. Su boruları ya da özellikle kondensat dışarı durdu kanalizasyon yükseltici, vagon olacak şekilde, suya dayanıklı GFC almak için en iyisidir. Buna ek olarak, bu bağımsız değişken zaman Vannes oda alçıpan cihazı kutu burada zaten yüksek nem. kutusu için çerçeve ahşap çubukları olarak 40 ila 40 mm yapılır ve metal levhaların, özel GCR çalışmak için hazırlanmış olabilir.

Eğer ahşap seçerseniz, antiseptik ve kullanıma hazır önceden tedavi edilmelidir. Bu bileşikler çürüme ve küf odun tarafından sağlanacak.

Bu alanda metal profiller daha zorunlu eğitim gerektirmez olarak, uygun ve kolay onunla çalışmak. Düzgün UD-metal profil ve CD-profil kılavuz almakkutusunu Alçıpan

Üretim alçıpan kutuları aşamada gerçekleştirilir.

kutuları üretim geçmeden önce, doğru biçimlendirme alçıpan uygulamak için gerekli ilkkutuları üretim geçmeden önce, doğru biçimlendirme alçıpan uygulamak için gerekli ilk

yani:

 1. Uygulama Biçimlendirme. İlk adım zemin yüzeyindeki izler bırakmaktır. hat rehberlik veya metal profil çubuklar desteklenmesi için sınırlarını belirlemek gerekir. Çerçevenin üstünde GCR bindirilecek akılda tutmak önemlidir, bu nedenle sonuç olarak, nihai boyutu, kutu da kalınlığı kullanılan alçıpan, diğer farklı olacaktır. Profesyonel bir parantez yardımıyla, dikey yüzeylere ve birbirlerine karelik işaretleme göre kontrol edin. kutusu kalınlığı ve genişliği boru için bitişik herhangi birine konuma kadar olmalıdır, her iki tarafında 5 cm'lik bir boşluk olması gerekmektedir. Genişliği da müteakip bitirme verilen almak gerekir. zemin işaretleme gerilmiş bir dize ile duvara aktarılır.
 2. Sabitleme elemanları. İlk olarak, bir dik yüzeye yakın monte metalloprofili veya çubuklar düzenlenmiş. Daha sonra duvar gerisinde ve sınır kutusunun çıkıntı yapan bir ön formu montaj rayları 1 ya da 2,. tasarımı daha büyük 25 cm yüksekliği veya en az 1.5 m genişlik, kiriş arasında bir köprü yapmak için gereklidir. Jumper aralarında bir metreden daha fazla olmayan bir mesafede düzenlenir. ahşap kirişler kullanıldığında Operasyonda, koltuk kesintileri daha da işlenmesi gerekir. Bu inşaat kerestesi için özel sakız kullanmak en iyisidir. korumasına ek olarak, bu sıcaktan deformasyon değil yayınlanmış yabancı sesler boks gürültüden güç ve koruma sağlar.
 3. Alçıpan. kanal yerine parçaların, tek bir şerit oluştuğu, böylece yapı malzeme tabakası, tercihen kesin. Her şeyden önce, o taraf için şeritler yapmak gereklidir. Genişlikleri çerçevesinin genişliğine eşittir ve tutma yapılarının ötesine uzanmaz. Sadece o zaman kalan yüzünde, tam boyutunu ölçmek için, ve o kenarı tarafında bulunan ki böylece kademeli bir mukabil GCR şeritleri yapmak mümkündür. Ana dikmeler yapısına her 25 mm birleştirme, tabaka, gerekli vidaları 45 mm toplayın. Hala çarşaf ve dikme arasında jumper düzeltemez. Küçük bir genişliğe üzerinde kesinlikle gereksizdir.

yapısı yerine takıldığında, bitiş, badana veya boya veya diğer bitirme ambalaj malzemesini yürütmek için gereklidir.

kartonpiyer yapılmış Montaj kutuları: Yapım özellikleri

Basit bir tasarım olduğunu ve inşaat becerilerine sahiptir her evde usta mümkün olacak build - kutu alçı yapılmıştır. Ama kınına gerekir boru dirsekler, geri kalanı kendi özellikleri vardır.

tesisat işleri, boru olduğunda, sonucun güzelliği değil, aynı zamanda pratik değil sadece dikkate alınması gerekmektedir. kanalizasyon boruları konut binalarında çeşitli denetim sözde vardır. bir kapak vardır üreme ile boruya Bu bağlantı,. Sağlanan onlar kirletici temizlik içindir.

Her durumda tamamen kanal tür yerleri kapatmak olmamalıdır. Bir yer sağlamak ve dışarıdan bağlantıları kolay erişim için duvardaki pencere bırakmak için gereklidir.

hızla istenen tüp almak için, size alçıpan kutusuna özel bir küçük kapı yapabilirhızla istenen tüp almak için, size alçıpan kutusuna özel bir küçük kapı yapabilir


penceresini kapatın, sen mağazalarında satın alınabilir plastikten yapılmış özel kapılarını kullanabilirsiniz. Bunun dışında yerden, iç drenaj, dağıtıcı için iletişim yerlere erişimi bırakmak önemlidir. İçinde tıkanma herhangi bir kısmını ya da ortadan kaldırılması yerine gerekebilir.

Zorunlu olarak borular gibi, bir hijyenik eleman sahip mekanlarda kutuya deliklere bir kapı oluşturmak için gerekli olan:

 • Su sayaçları;
 • valf her türlü;
 • Vanalar ve diğ.

bunları yapmak için, nedenle orada ekleneceği çerçeve kapı boyutlarından daha büyük FCL 3 mm delik yapmak için gereklidir. o çerçeveyi montaj önce alçıpan şeritte gerçek ilerleme olun. Aynı zamanda, belki, kapı aygıtı konumunun yalnızca önceden bildirimi ve daha sonra GCR çerçevesine düzenlemek delik kesti.

elleri ile alçı levha, modern kutular nüansları

herhangi bir kurulum olduğu gibi, GCR kutuları yaratırken onun ince noktaları ve nüansları, değil sahiptir "haline haberdardır" hangi doğru değildir.


Büyük alçı kutuları takarken ilave iyi U-şekilli tutucu kullanımıBüyük alçı kutuları takarken ilave iyi U-şekilli tutucu kullanımı

Onlar az, ama onlar için önemli olduğunu biliyorum:

 1. Uygulama düzeyi. nasıl test etmeden yapmak - kalite düzeyi olmadan hiçbir usta inşa edemeyiz. Her adım, işaret koyma ya da ayrı bir ahşap veya metal yaprak montaj olup, ürünün bir sonucu olarak eğrisi elde etmek için, seviye kontrolü ile gerçekleştirilmektedir, ya da gerekmektedir.
 2. Eğer GCR bir kutu yüklediyseniz, uzunluğu kaburga onların ek montaj noktaları bakmak daha iyidir, 80'den fazla cm - bu sözde U şeklinde sahipleri tarafından yapılır.
 3. Bitmiş kutusunun performans çerçeve GCR bitirme tabakaların doğruluğunu etkileyen - dikkat alçı münferit parçalarının eklemlerin ahşap ya da metal profil Profil mevcudiyetine verilmelidir. Onun yokluğu bile bitirme bileşiklerin kalitesi olsa kaçınılmaz çatlaklarına neden olur. Ve yine - bağlantıyı oluşturan GCR köşelerinde istediğiniz, bir yiv kesmek için bıçak kullanmaya gerek.

alçıpan Gözlem kutusu cihaz kuralları dayanıklı ve estetik tasarımın bir sonucu olarak elde edilebilir. Küçük farklar herhangi bir yükleme sitesine ilgilidir, bir köşe veya bağlantı kutusu düzenlenir tahliye kanalında önemli değildir.

Dağıtım kutusu alçıpan

kablo dış için dağıtım kutusu, elektrik iletişim ızgaraları monte etmek için tüpler ile bağlantılı olarak kullanılır.

Alçıpan teller uzmanlar takarken özel bağlantı kutusu kullanılarak tavsiyeAlçıpan teller uzmanlar takarken özel bağlantı kutusu kullanılarak tavsiye

Bazen aşağıdaki türleri:

 • Oluklu;
 • düz;
 • Güçlendirilmiş.

alçı levha kutuları toplamak için nasıl (video)

Raspayachnaya kutusu ABS plastikten yapılır, bir işarete sahiptir - RAL 7035 Bu koruma, aşağıdaki derecesine sahiptir IP - 44 ve IP 55. Tüm kutular boru yukarıdaki tipte bağlanması için bezlere ve standardına uygun olarak, bir koruma sınıfı oluşturmak için kullanılır.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

51 − = 49

map