Ateşe dayanıklı alçıpan: özellikleri ve seçim kuralları

Ateşe dayanıklı alçıpan: özellikleri ve seçim kuralları

12 October 2017Alev dirençli Alçıpan özel maddeler ile tedavi edilir alçı karton katmandan oluşurAteşe dayanıklı Alçıpan özel ateşe dayanıklı veschestvamiGKL ile muamele edilmektedir karton ve jips katmandan yapılır - herhangi bir karmaşıklık onarım çalışmaları için uygun bir malzemedir. Bu tür malzemenin farklı özelliklere sahip olan ve kombine ve neme karşı dayanıklı olabilir. normal ve ısıya dayanıklı Alçıpan de bulunmaktadır. Benzer bir malzemeyi satın almadan önce özelliklerini iklim ve nem odası dikkate almak daha iyidir, böylece her tür farklı renk özellikleri ve belirli ve karakteristik işaretler vardır.


Alçıpan refrakter: türleri ve malzemenin renkleri

alçıpan tipe ayrılır orijinal rengine bağlı olarak:

Bunlar:

 • Normal - bu tercihli grimsi tonu ve farklı özel nitelikleri renkli;
 • Su geçirmez en iyisi, daha sonra mantar ve kondensat orada ortaya çıkacak yüksek nemli odalarda kullanılır, yeşil renklidir;
 • Refrakter farklı pembe renk ve yüksek yangın dayanımı sınıfı vardır.

Ateşe dayanıklı alçıpan levhalar gri rengi vardır, ama kırmızı renkte işaretlenmiştirAteşe dayanıklı alçıpan levhalar gri rengi vardır, ama kırmızı renkte işaretlenmiştir

yapı malzemelerinin İç piyasada alçıpan iki türü vardır.


Böylece yüksek yangın dayanımı sınırı vardır:

 • GKLO - Bu özelliklere sahip sıradan bir dekoratif levha temsil eder;
 • GKLVO - sadece yangın direnci değil, aynı zamanda ilave nem itici emprenye sahiptir.

pazarda büyük popülerlik kazanmıştır en güvenilir şirketi Knauf olduğunu. Büyük miktarlarda bir pozitif geri besleme vardır ve bir marka olarak kendisini takdim, itibarlarını değeri.

işleme kuralları ve ısıya dayanıklı alçıpan seçimi

sıcaklıklarını bu malzemeyi dayanabilir bilerek, yangın güvenlik düzeyini artırarak, evler için kullanabilirsiniz.Alçıpan levha pembe yangın etkisi vardır, ama o bile fazla 25 dakika yanıklar açık alev direnmek mümkün değildir. Bu kez, evde yaşayan tüm insanların tahliyesini sağlamak için yeterli olacaktır.

Üretim sürecinde, yangına dayanıklı alçıpan özel ısıl işleme tabi tutulurÜretim sürecinde, yangına dayanıklı alçıpan özel ısıl işleme tabi tutulur

bu materyalin üretimi sırasında elde edilen yangına dayanıklı özellikleri alçıpan için, birkaç işlem aşamaları maruz:

 1. Sıva kalınlığı 1,25sm daha az ve 1.5 cm olmamalıdır;
 2. Üretim sırasında, özel antiperenami kapsamındaki Yangına dayanıklı alçı, toksik dumanlar yaymadan zaman basınç, yüksek sıcaklık, belirli bir miktarda dayanabilmesi. Ayrıca, birçok üretici, bir göbek malzemesi olarak özel kristalize su kullanırken, yanan alev geciktiren ve sakinlerinin tahliye süresini artırmak edebilmektedir.
 3. Doğrudan ve özel tedaviye uygun alçı karışımı, kendisinin ilave ısıya dayanıklı ve suya karşı direnç özellikleri sağlayacak.
 4. alçı levhaların özelliklerden dolayı, onlar en kısa sürede onarım yapılması için izin işlemek ve kurulumu çok kolaydır.

Ayrıca alçıpan tabakalar kolaylıkla ilginç ve yüksek kemer yapısı oluşturarak, diğer malzemelerle birleştirilebilir.

Ateşe dayanıklı GCR: avantajları ve dezavantajları

Alçıpan dayanıklı en üst düzeye çıkarır levhalar onarım için de benzer bir yapı malzemesi kullanılır. kişi ateşten değil, aynı zamanda ıslak alanlarda sık sık konuk olan zararlı mantarlara karşı değil, korumalı hissediyor.

Alçıpan yangın malzeme düşük bir mekanik mukavemete sahipAlçıpan yangın malzeme düşük bir mekanik mukavemete sahip

avantajları çok sayıda ek olarak, bu malzeme için bazı olumsuzlukları vardır:

 • Çok güçlü değildir, bu nedenle herhangi bir hasar veya ezik karşı çok duyarlıdır;
 • Duvarın üzerine ağır bir nesne veya mobilya asmak istiyorsanız, onun daha da güçlenmesi bakmak gerek;
 • malzemenin ana rengini kapatmak için, özel macun ve boya kullanmak gereklidir.

Evin sakinlerinin güvenlik ilk etapta çünkü eksiler ek olarak, bu malzemenin artıları, küçük sakıncaları üzerinde kazanıyor. Sadece daire veya evlerin dekorasyon için değil, aynı zamanda çünkü genel güvenliğin yanı sıra okullar, anaokulları, hastaneler için, bu içerikler çocuklar ve yetişkinler için çevre dostudur kullanılır. Ayrıca alçıpan mükemmel yalıtımı ve ısı yalıtım özelliklerine sahip ve aynı zamanda en az 5 yıl hizmet vermektedir.


Işıklar alçıpan ve kapsamı Are

Yangın Güvenliği Sertifikası malzemenin yanıcı değil, aynı zamanda risk derecesini sadece belirler. en az - firma Knauf Alçıpan yanmaz ve ısı dirençli ve risk grubu olan tanımlar. yangın güvenliği gibi olağan bitirme evde ek olarak, diğer amaçlar için kullanılabilecek şekilde Kapsam yanmaz alçıpan, yeterince büyüktür.

Örneğin:

 1. banyoları ve saunalarda iç duvarların Dekorasyon. Bu malzeme mükemmel yüksek sıcaklık ve nem büyük miktarlarda, yani evrensel bir yardımcı hem dayanabilir olduğunu.
 2. sahipleri evde bir şömine yüklemek istiyorsanız, bir ısıya dayanıklı alçıpan olmadan da yoktur. Şöminenin dışına duvar tasarımı için uygundur ve koruma sadece bir araç değil, ama sanatın gerçek eserler oluşturarak, ilginç tasarımlar yapmak için kullanılabilir.
 3. refrakter özelliklere sahip Alçıpan mühendislik yapılarında çeşitli kullanılabilir.

Ateşe dayanıklı alçıpan elektrik kabloları yerleştirirken ilave koruma ve bölümleri kullanılabilir gibiAteşe dayanıklı alçıpan elektrik kabloları yerleştirirken ilave koruma ve bölümleri kullanılabilir gibi

Binanın hazırlanması temel aşamalarını bilir ve doğru malzemeyi kullanmak gereklidir:


 1. Her şeyden önce alçıpan sabitleme için duvar hazırlamak için gereklidir. Bu amaç için ayrıca malzemeden koruyucu özelliklerinin artırılması, kendi anti-mantar ve yangın geciktirici maddeler temizlenmesi ve tedavi edilmesi için eski kaplama, yüzey kaldırmak için gereklidir.
 2. Bir sonraki adım işaretleme ve profilin montajı edilir. Kurulum 10 cm seviyesinde tavandan gerçekleşir ve yerden - 5 cm.

profilin tam bir kurulumdan sonra alçı levhaların kurulumunu yapar. Özel ürünler eklendiği ve profil aynı zamanda dayanıklı ve ateşe dayanıklı malzemeden satın almak tavsiye edilir - paslanmaz çelik, bu daha da yayılmasını ateşten oda koruyabilir.

Uzmanlar yangına dayanıklı alçıpan ile çalışan her zamankinden daha zor olduğunu söylüyorlar. Gerçekten de, bu daha da geciktirilmesi alevin bir takviye tabakasına sahiptir.

Ayrıca, kesme ve montaj karmaşıktır çünkü malzeme ve daha fazla ve daha büyük bir kuvvetle yapılan vidalama elemanları ağırlığı. yaprak tam bir donanım olup, eklemlerin tedavisinde şarttır, bunlar metal köşeli sabitlenir, alçı basit yaprakları ile çalışırken, hem de normal şekilde üretilmektedir. Uzmanlar satın almadan önce bir suya dayanıklı ve yangına dayanıklı alçıpan satıcının varlik Kalite belgesi kontrol etmesini öneririz. Bu belge üretiminin tüm kuralları gösterir ve malzeme GOST tekabül ve Avrupa standartlarına uygun ürünlerin üretiminde uyulmuştur. belgelerin yanısıra, ve yanıcı malzemenin bir grup güvenmek zorundadır - dört tane olan, ve her biri bir tespit limiti sıcaklığına sahiptir, ve ateşe maruz kaldığında malzemeye hasar derecesi vardır belirtilir.

Özellikler alev geciktirici alçıpan (video)

Eğer yeni bir ev, ortalama özelliklere sahip takım malzemesi ve eski Kruşçev satın inşa ve onarım onları tutan, malzeme üzerinde tasarruf ve en dayanıklı alçıpan satın almak daha iyi değil. Herhangi apartmanda devre ve sonraki kata sonradan yangına kışkırtan, bu yüzden kaliteli bir ürün, sen yangın halinde ailenizi koruyabilirsiniz alma, eski bir kablolama olabilir.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

48 + = 53

map