Asma tavanlar için bir profil seçimi

Asma tavanlar için bir profil seçimi

12 October 2017herhangi bir odanın iç kısmında tavan büyük rol oynar. Pürüzsüz ve çekici yüzey gerilimi tavan şık vermek ve daire güzelliğini vurgulayacakherhangi bir odanın iç kısmında tavan büyük rol oynar. Pürüzsüz ve çekici yüzey gerilimi tavan şık vermek ve bu gün bez germek bir apartman güzelliğini vurgulayacak çok popülerdir. Stretch tavanlar çok pratik ve dayanıklıdır. asma tavanlar kurarken, tüm yapının stabilitesine bağlıdır, çünkü profilin seçimine dikkat edilmelidir. PVC ve alüminyum asma tavanlar için profiller. Tüm pervaz geleneksel olarak evrensel, duvar ve tavan ayrılır. Her tür kendine has özellikleri vardır.


streç tavan için bir ipotek nedir

Özel bir halka, yüksek ısı direncine sahip plastikten yapılır - gergi tavan BS (sekme). Bu tasarımda, bir ışık kaynağı sokulur delikler bulunmaktadır. Buna ek olarak, saçak altında özel ipotek asma tavanları kurarken yapılır.

Tavanları yüklerseniz, sarkıt bir ışık kaynağı en iyisi olarak uygundur. Bunların altında, kolayca metal askı ile ipotek yapabilirsiniz. ipotek montajı Eğer streç tavan için profil taahhüt sonra yapılmalıdır.

Bir streç tavan montajı ilk aşaması ipotek yüklemektir. plastikten yapılmış ve montaj fikstürleri için delikleri var DolumBir streç tavan montajı ilk aşaması ipotek yüklemektir. plastikten yapılmış ve montaj fikstürleri için delikleri var Dolum

gömülü montaj armatürleri için proses:

 1. Önce aydınlatma yerleştirileceği yeri işaretlemek gerekiyor.
 2. yerler lamba tabanı konumlandırmak için için, askı takmak istiyorum. Bunu yapmak için, vida ve dübel kullanmak gerekir.
 3. Sonra sabit süspansiyonlar ipotek eklemek gerekir. süspansiyonlar çıkıntılı kenarları kesmek unutmayın.

streç tavana bir korniş kurmak için bir sert destek yapısına bağlı zorunlu olarak gereklidir. Bir ipotek kalın kontrplak bir streç kullandıkça Uzmanlar öneriyoruz.


avantajları ve özellikleri: asma tavanlar için Alüminyum profil

gerginlik bez yüklenmesi sırasında Alüminyum profil plastik göre çok daha sık kullanılır. şey alüminyum baget ile kurulum çok daha kolaydır olmak için bu tasarımdır.

Tavan alüminyum profilin en önemli avantajı sertlik ve dayanıklılığıdır. Baget Bu tür tavan veya başka bir yatay yüzeye sabitleme gerilmiş bir kanvas için kullanılabilir.

Asma tavanlar için alüminyum profiller de bükülmüş ve dalgalar, spiraller ve oval bir şekle sahipAsma tavanlar için alüminyum profiller de bükülmüş ve dalgalar, spiraller ve oval bir şekle sahip

Malzemenin gücü fazla 50 cm bir aralıkta duvarlara düzeltmeye izin verdi. açının mesafe en az 5-6 cm olmalıdır. Alüminyum profil, özel dekoratif şerit kurmak için izin verir. herkes gibi bu dahiyane çözüm.Asma tavanlar için teknoloji ve sabitleme profillerinin farklı türleri nelerdir

çok yönlü bir çeper, ayırma ve açısal: 3 baget ana tipi vardır. Eğer eğrisel tasarımları ile çalışıyorsanız Evrensel yararlıdır. Web gerginliği herhangi duvar inşaatı bağlı eğer Duvar profili verimli geçerlidir.

Ayırma profilleri sadece büyük alanların bitirme için kullanılabilir take. Bu baget ile bir kaç bölümde streç kumaşlar kurulumunu yapabilirsiniz. esnek bir ara parça profili vardır. Bu sütunlar baypas için kullanılmaktadır.

Köşe profilleri için kullanılır:

 • çok seviyeli tavan yapıların montajı.
 • herhangi bir inşaat elemanlarını aşan gerekiyor.
 • Kavisli tavan montajı.

shpatikovy, zıpkın veya kama: montaj gerginlik tavan birkaç yolu vardırshpatikovy, zıpkın veya kama: montaj gerginlik tavan birkaç yolu vardır

Sabitleme teknolojisi dıştan bıçağın 3 tipi vardır:

 1. Shpatikovaya. Bu teknoloji, taban yüzeyinden kısa bir mesafede PVC kumaş kurulumu sağlar. asma tavan ve web arasındaki shpatikovoy teknoloji mesafe sadece 1.5 santimetre olduğu zaman. Shpatikovy montaj yöntemi en ucuz ama daha az güvenilirdir.
 2. Kama. Bu teknoloji, ana yüzey ile yaklaşık 2-3 cm'lik bir mesafede tespit metal profil kurulumu sağlar. Bundan sonra ağ gerilimi ısıtılır ve uzman kamalar vasıtasıyla profil sıkıştırılır. Sonra, kumaş çekme ve PVC fazlası kesti. Kama yöntemi shpatikovy daha güvenilirdir.
 3. Harpoon. Bu teknoloji en güvenilirdir. PVC kenar çevresinin bir filmin oluşturulması için sağlar. Böyle bir yapı ile, montaj, web profilinde gerçekleştirilir.

elleriyle gergi tavan için bir çerçeve kurmak

Kolayca ellerinizle gerginlik kumaş tavan çerçevesini takın. Öncelikle gerekli kiti hesaplamak gerekir. Kurulumu gerçekleştirmek için, süspansiyon, kesitlerde, bir dizi taşıyıcı profili, açı trim ve dekoratif tabaklar gerekecektir.

Başlamadan önce, bölme gerekir. Sen su veya lazer seviyesini kullanabilirsiniz. işaretleme sırasında yatak profillerinin oda uzunlamasına eksenine göre simetrik olacak şekilde karışması gerektiği unutulmamalıdır.

Bir profil seçtikten sonra, gergi tavan için bir çerçeve oluşturulması gerekirBir profil seçtikten sonra, gergi tavan için bir çerçeve oluşturulması gerekir


çerçeve montajı aşağıdaki algoritma içinde gerçekleştirilir:

 • Önce bir çizgi kırpma hazırlamak gerekir.
 • Sonra delikleri için bir kalem işareti basamakla duvar ve köşe eklemek gerekir.
 • duvarda delikler delin ve vida ile duvara köşe ekleyin.
 • Askı takın. dübel delikleri koymak unutmayın.
 • askıya alınmasına profili sabitleyin.
 • askılar çomak bağlayın.

iş tamamlandıktan sonra lamba ayarlayın. Eğer yüklemek boruyu kesip tel getirecek bir yerde. Sonraki Panele koymak gerekir.

streç tavan için rehber Ne en güvenilir olmasıdır

kılavuz common rail olduğunu. Baget gerginlik polotka monte etmek için çerçeve yaptı. Tipik olarak, kılavuz alüminyumdan yapılmıştır. Bu malzeme yüksek bir mukavemete sahiptir, ama aynı zamanda çok kolay ve ucuz.

Ayrıca, kılavuz çelikten yapılmıştır. Bu baskılar, tipik olarak çinko ile kaplanır. çelikten yapılmış Kılavuzları daha pahalıdır. Bu tür baget avantajları yüksek mukavemet ve aşınma direnci bulunmaktadır.


alüminyumdan yapılmış kılavuz olarak kabul Asma tavan en güvenilir rehber,alüminyumdan yapılmış kılavuz olarak kabul Asma tavan en güvenilir rehber,

rehberlik profil fiyatları imalatçı bağlıdır. Örneğin, firma "Prozet" profilleri hakkında 220-360 rubleye mal. Buna karşılık, maliyet tavan profili, CD-60 (ülke-üretici Ukrayna) - 100-150 ruble. Maliyet Profili KP 4050 (Rus üretimi) - 155-165 ruble.

Asma tavanlar için genişlik ve yükseklik profili

Profil boyutlar önemlidir. Eğer plastik standart görünür profil kullanırken, örneğin, montaj aşaması 200 milimetreden daha fazla olmalıdır. Görünür kenar pervaz 26-27 mm 'lik bir genişliğe sahip olması gerekmektedir. Baget böyle boyutlar görünür zıpkın bıçağı kullanmak gerekir ekleyin. bantlanması plastik kalıp gibi boyutları kullanıldığında gerekli değildir.

Eğer adımlardan herhangi görünür bölümlerde olmadan kavisli tavan yapmak istiyorsanız, görünmez bir Baget kullanabilirsiniz. Tavan seviyesinden Baget geçiş yüksekliği yaklaşık 2-3 santimetredir.

streç tavan Adım sabitleme profili profil tipine ve boyutuna bağlıdırstreç tavan Adım sabitleme profili profil tipine ve boyutuna bağlıdır

gerginlik tavan takarken, kullanabilirsiniz:

 1. Görünür profil №3. Sabitleme kalıp aralığı 20 santimetredir.
 2. Duvar profil №5. Aralıklı bağlama en az 15 santimetre olmalıdır.
 3. profil №6 ayrılması. baget Bu tür birçok ortak resimlerinin oluşumu için kullanılmalıdır. yaklaşık 2.5 metrelik böyle bir profilin uzunluğu. ara profilin genişliği №6 değişebilir.

Bir çerçeve evde bir asma tavan yükleyebilir

Bir çerçeve evde bir asma tavan olabilir, ancak dikkate nüansları bir dizi almalıdır. Bilindiği gibi, germe fiber materyal hava geçirmez bir. Bu nedenle, kiriş ve panolarında kalıp oluşturulabilir.

Eğer özel emprenye kullanarak günlükleri işlemesi başlamadan önce ihtiyacınız Bunu önlemek için. Bu çözümler kalıp sadece önlenmesine yardımcı değil, aynı zamanda yangın engellemektedir.

çerçeve ev günlüklerine asma tavan yüklemeden önce kalıba karşı özel bir solüsyon ile işlenecekçerçeve ev günlüklerine asma tavan yüklemeden önce kalıba karşı özel bir solüsyon ile işlenecek

Çerçeve evde streç tavan montajı aşağıdaki sıra takip edilerek yapılmıştır:

 • Önce bir hidrolik düzeyine göre işareti duvarlarında koymak gerekir.
 • tavan çevresinde barlar takın.
 • Sonra misina çekin.
 • Bundan sonra, birincil ahşap tutturulabilir.

Mandal ve asma tavanlar için boşluksuz profil

Profil iğneli çok popülerdir. Bu Baget iyi olduğunu gerginlik kumaş ve viraj kolay tutar. Bir profil mandal kullanarak en kısa sürede kurulumu gerçekleştirebilir.

mandal başlıca avantajları şunlardır:

 1. Odanın yükseklik kaybı anlamlı bir azalma.
 2. Yükleme sırasında, tek bir tabakanın alanını arttırabilir.
 3. duvara yer bağlantı germe tavan Baget karşılamak için gerekli değildir.
 4. Olağandışı montaj sistemi Olağandışı tasarımlar oluşturmanıza olanak sağlar.

Profil-mandal hızla kolayca bükülebilir, yüklü ve kusursuz tuval tutar edilebilirProfil-mandal hızla kolayca bükülebilir, yüklü ve kusursuz tuval tutar edilebilir

Sıra dışı bir tasarım oluşturmak istiyorsanız, boşluksuz profili uygun olacaktır. Tasarım mümkün geçiş olağandışı aydınlatma sonunda kurmayı yaptı. Buna ek olarak, bir boşluksuz profil kırpma yüklemeye gerek kullanırken.

tavanlarda Kurulum profili (video)

profilleri çok çeşitli kolayca en iyi seçeneği seçmenizi sağlar. Bütçeniz sıkı ise, PVC profillerine tercih vermek. Aksi takdirde alüminyum veya galvanize çelikten imal baget uygulamak mümkündür. En iyi sabitleme teknolojisini bulmak için, kurulum öncesinde. Eğer Dayanıklı tasarımı yapmak isterseniz, zıpkın tekniği kullanır. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 69 = 79

map