Alüminyum merdivenler: avantajları ve üretim

Alüminyum merdivenler: avantajları ve üretim

12 October 2017alüminyum merdiven, evde ve inşaat sırasında hem vazgeçilmezdirAlüminyum merdiven günlük yaşamda ve sağlam bir yapıya sahip rabotLestnitsy inşaat sırasında vazgeçilmezdir. yazlık veya evde kullanışlı Alüminyum merdiven. Birçok kişi tamir ve onarım işleri sırasında merdiven kullanın. Bu nesne ile kolayca, tavan boyası izle, pokleit duvar kağıdı asmak, pencerelerin yıkanması veya duvardaki bir ışık fikstür monte edebilirsiniz. Bunlar bir ya da daha fazla bölümden oluşabilir. Kullanıcı dostu tasarımı yerli amaçlar için değil, aynı zamanda profesyonel bir binada sadece merdiven, kullanmanıza olanak sağlar.


Çok yönlü bir parça: Metal merdiven

Merdiven - taşınabilir ve çok yönlü bir parça. Bu düşük bir ağırlığa sahiptir. Kolayca belirli bir dizi eylem gerçekleştirmek için doğru yerde konabilir.

taşırken çok yönlü bir alüminyum merdiven avantajları ve kullanım kolaylığıtaşırken çok yönlü bir alüminyum merdiven avantajları ve kullanım kolaylığı 

bir metal çerçeve merdivenleri, yüksek bir mukavemete sahip. Çerçeve, sağlam ve güvenilir. Metal - çok dayanıklı malzeme, uzun bir servis ömrü vardır. Bu nedenle, merdiven uzun süre size hizmet verecektir.

Bu özellik, herhangi içine uyacak böylece metal merdiven, farklı bir tasarıma sahip olabilir.


Çerçeve merdivenler metal profil borularından yaptı.

Metal çerçeve birçok avantajı vardır:

 • Yüksek dayanımlı;
 • Uzun kullanım ömrü;
 • Hızla üretmek edildi;
 • herhangi bir yapıda uygun olabilir;
 • pahalı olmayan bir malzeme üretimi için kullanılır.

alüminyum merdiven temel amacı - bir fırsat istenen yüksekliğe yükselmeye.Ama yükselişi veya malların iniş gerçekleştirmek zordur, bu nedenle bu tür amaçlar için uygun değildir. Daha kolay bir portatif merdiven kullanarak yükleri kaldırmak yürütmek için.

elleriyle profil borusundan Merdiven

Merdiven özel bir mağazadan satın veya kendi ellerini yapmak edilebilir. Bir profil borusundan mümkün olun. Bu malzeme kullanılabilir ve yapı marketlerde satılan olduğunu. Alüminyum boru mükemmel özelliklere sahiptir ve bu ürünlerin üretimi için kullanılır.

  merdiveni imalatı için profilli tüp kullanmak mümkündürmerdiveni imalatı için profilli tüp kullanmak mümkündür

Merdiven böylece kendi başlarına hızla ve kolayca yapmak, basit bir tasarıma sahiptir. merdiven yapısı Kiriş ve birbirlerine eşit uzaklıkta olması gereken adımları vardır. o duvarlar ve zemin üzerinde duran Withs.

eğim açısı duvarına göre 65-70 derece arasında olmalıdır. Sonra güvenli olacak ve bunu kullanırken o emniyet sağlayacaktır.

adımlar arasında en uygun mesafe 0.35 m olmalıdır. Merdiven zemin üzerinde kayarak olmamalıdır. merdiven ayakları üzerinde kauçuk veya plastik ipuçları giymek. Onlar hareketsizlik merdiveni sağlayabiliyoruz.

Bitişik üretmeye alüminyum merdiven aşağıdakiler gerekir:

 • İki profil boru 2 m uzunluğunda;
 • Dikdörtgen enine kesitli uzun boru;
 • Somun, çamaşır makineleri, cıvata (ya da kaynak maskesi);
 • Kauçuk ya da plastik uçlar.

Profilli boru dizisi, herhangi bir enine kesite sahip olabilir. adımlar için 1.65 m'lik bir uzunluğa sahip olan bir dikdörtgen kesite sahip alüminyum boru tercih edilmelidir.

Dikdörtgen profil güvenle tırmanmaya ve merdivenin adımları inerler sağlar.

metal profillerin uygun uzunlukta iki metredir. Bu uzunluk, üretim merdiven için yeterlidir.


somun ve cıvata - Bir kaynak makinesi varsa, o zaman, yararlı ek eki olmayacaktır.

çizimler yardımıyla merdivenleri üretmek. Bunlar tasarım ve ek noktalarının tüm boyutları göstermektedir.

metalden elleriyle Merdiven

Eğer üreticinin talimatları uygularsanız metalden yapılmış Merdiven kolaylaştırır. Bir kaynak makinesi ve maske varsa, o süreç biraz zaman alacak. Eğer bu ünite ile sıkıca dize sahne onarabilirsek.

merdiveni üretmeye başlayan kesilmelidir önce önceden boruyu profillimerdiveni üretmeye başlayan kesilmelidir önce önceden boruyu profilli


Merdivenin üretimi için adım talimatları Adım:

 • Kesme adımları için eşit parçaya boru şeklinde;
 • Bu borular, cıvata delikleri delinir;
 • iki uzun tüpler üzerinde işaretleri yapma;
 • cıvatalar vasıtasıyla iki yan profillerine sahne Ankraj;
 • Biz merdiven ipuçları ayakları üzerinde koydu.

Bir kaynak makinesi varsa, o zaman montaj için delikler gerekli değildir olun.

Birinci adım: 0.33 m, beş eşit parçaya 1.65 m'lik bir uzunluğa sahip profil (kare enine kesit) kesmek için gerekli.

İkinci adım: hassas şekilde sabitlenmesi için, eşit mesafeli delik açın.

Üçüncü Aşama: uzunluğunda iki metre profillerinde adımlara işaretlemeyi uygulayın. aralarındaki mesafe 0.35 m olmalıdır.

Dördüncü adım: cıvata tozmak, fındık kullanarak sabitleyin. merdivenin basamak zamanla gevşek olmamasına merdiven yapımına hareketsiz olmalıdır.

Beşinci adım: Çalışma sırasında kendisine kapalı düşmemek için merdiven bacak ipuçları koymak unutmayın.

Avantajları bitişik metal merdivenler

metalden yapılmış Merdiven, uzun süre size hizmet verecektir. Bunu kullanarak, yazlık veya garajda, evde işlerin bir dizi üretebilir. Bu merdivenler bir sürü ağırlık dayanabilir. avize içinde ampulü değiştirmek için, kabinin üst raflardan ürün almak için, tavan Boya, - tüm bu tür bir konuda ekonomisi ile, birkaç dakika içinde gerçekleştirilebilir.

Bir pratik ve güvenilir olduğu için birçok insan, evrensel bir metal merdiven seçmek için tercihBir pratik ve güvenilir olduğu için birçok insan, evrensel bir metal merdiven seçmek için tercih

Metal merdiven avantajları:

 • Çok fonksiyonlu bir parça;
 • evde ve profesyonel çalışmaları sırasında vazgeçilmez bir şey;
 • Bunlar basit bir yapıya ve düşük ağırlığa sahiptirler;
 • yapısal mukavemet;
 • Sen bunu kendiniz yapabilirsiniz.

Bu merdivenler iç amaçlar için değil, aynı zamanda inşaat / tadilat / inşaat işleri yürütülen sahalarda sadece kullanılmaktadır.

elleri ile alüminyum merdiven (video) nasıl yapılır

Merdiven - arzu edilen nesne. Eğer küçük bir artış varsa, bu şey sizin için yararlıdır. Tüm gerekli malzeme ve araçları sahip, bağımsız yapılabilir. kaynak makinesi kullanarak, hızlı ve kolay güvenilir bir merdiven yapmak için. Gerekirse doğru renkte, boya ve duvar bir odada koymak ve olamaz. Böylece bunu iç parçası yapacak, ama yine de size her zaman el altında olduğunu. Bu kullanışlı ve pratiktir.

alüminyum merdivenler tipleri (fotoğraf örnekleri)

04 516 6m 7a063704f71d9497e040205320a97ec2 249 1949179223u81cvuv2 14501720435 1450172072alyuminievye-pristavnye-lestnicy 14512972645 cb54521a20831cde516ca86d9f8ef390

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 + = 19

map