The Blogkartonpiyer eğmek gerek güzelce tavan düzenlemek veya kemer yapmak istiyorsanız oluşurgüzelce tavan düzenlemek için veya diğer birçok yapı malzemelerine oran verecek talep ve çok yönlülük alçıpan üzerine bir kemer yapmak istiyorsanız kartonpiyer bükmeye gerek oluşur. Ve ona çoğu zaman tasarım oldukça karmaşık hale getirmektedir. Özellikle, bu genellikle kartonpiyer eğmek zorundadır. Yani doğru nasıl yapacağım?


Alçıpan Çeşitleri: nasıl alçıpan yarım daire yapmak için

Ilk şey düşünmeye - GCR kalınlığıdır. Plakalar bu zor, özel aletler bükme 12 mm ihtiyaç yoktur. Ama istersen, örneğin, 130 cm'ye kadar, 9 mm levha almak daha iyidir alçı levhada yarıçapını bükmeye.

Aslında, alçıpan her türlü bükebilir. Ancak bazı buna daha yatkındır.

Bir yarım daire Alçıpan bükme dikkatli bir şekilde vida ile çerçeveye bağlı olmalıdırBir yarım daire Alçıpan bükme dikkatli bir şekilde vida ile çerçeveye bağlı olmalıdır

Alçıpan Çeşitleri:


 • Tavan. Tavana şeklini değiştirmek için, iletişim gizlenmesi için, baz tavan yüzeyinin yüksekliği düzeltmek için kullanılır. Bu, yüksek bir nem direncine sahiptir.
 • Duvar. Bu tesviye ve iç bölümleri kurulumu için odada duvarları kaplayan için kullanılmaktadır.
 • Arch. Odanın kemerli açıklıkları montaj kullanılır. Bileşim alçı levha cam elyafların eklenmesiyle geliştirilir, bu malzemeye esneklik kazandırır. Alçıpan Bu tür yüksek mukavemet özellikleri.
 • Nem geçirmez. Ve bu malzemenin bir sıvı emici olmayan bileşiminde elemanları ilave% 80 daha yüksek bir nem oranı olan bölgelerde genellikle kullanılır. mantara karşı koruma Uzun ömürlü sınırlıdır. Alçıpan yeşildir.

Gördüğünüz gibi, seçim için çok sayıda. Alçıpan malovesen, bu çevre dostu bir malzemedir, ucuzdur. Ama diğer malzemeler ile karşılaştırıldığında gücünü mütevazı olacak. Ama bükülebilir.

kuru alçı bükme için bir yöntem olup,

kendinden diş açan vidalar yapıyı destekleyen Drywall sayfasını düzeltmek için ise, o zaman eğrilik oldukça büyük bir yarıçap adresinden eğmek mümkün olacak. Bu şekilde 1 m'den daha büyük eğrilik yarıçapı yararlanabilir.

yüklerken çok dikkatli gözlemleyerek, alçıpan kontrolü ile presleme kuvveti uğraşırken çok önemlidir. tabaka ince olduğu takdirde, ve eğrilik yarıçapı küçüktür.Alçıpan eğmek içinAlçıpan eğmek için "kuru" yöntemi (Eğer tuğlaları kullanabilirsiniz) iki tarafta malzemeyi düzeltmek için özel bir form ve birkaç ağır eşyalar gerektirecektir

Kuru bükme tabaka içinde:

 • doğru boyutta desen oluşturma;
 • Şablon kilit vidaları tabakanın bir kenarı;
 • Şablon şekli için plakanın serbest kenarının kır;
 • İkinci kenar vida ile bağlamak.

Ancak birçok için, alçıpan bükme daha tercih edilen bir yöntem vardır. Bunlardan, su, üçüncü yöntemde olduğu gibi, kesikler yapmak kullanılır, ya da. Güvenli yine de yukarıda tarif edilen birinci yöntem olduğu kabul edilir.

bükme alçıpan "ıslak" yöntem

Ve bu yöntem en yaygın olarak kabul edilebilir. Her şeyden önce, bu yöntem kemerlerin inşası, hem de yerleşik niş için iyidir. Bu hesaba malzemenin doğal özelliklerini alarak dayanmaktadır. alçı gözenekliliği ayıran ve durumda ıslak alçıpan, ihale alır yana.

Tam alçı levha kurumaya zaman yıllardır oluşturulan bir kavisli şeklini muhafaza.

Bize elleri ile nasıl uygulanacağı konusu ayrıntılı olarak ele alalım.

Alçıpan eğmek içinAlçıpan eğmek için "ıslak" yol su, rulo ve şekil ihtiyacı

"Islak" yöntem olarak alçıpan bükmek için:


 • OSB çerçeve üretilen (yani, sunta);
 • yüzey olarak adlandırılan bir su tablası oluşana dek tabaka ıslak, oda sıcaklığında su kullanılarak;
 • yaklaşık 10 dakika tabaka emprenye edilmelidir;
 • Alçıpan eşit iğne silindirinin, en uygun kullanım nemlendirilmiş edildi (değilse, o zaman kağıda bız ya da geleneksel bir çatal iğneleyici yapılan);
 • Aynı zamanda, unutmayın - listeyi yoluyla ıslatmak olmamalı, sadece alçı çekirdek suyu emmesi gerekir;
 • Kuru yöntemle tarif edilmiştir ve bant modeli sağlamak için ıslak tabaka aynı şekilde bükülme olduğu;
 • Alçıpan izni tamamen kurumasını.

sıvıyla temas alçıpan özelliklerini değiştirmez - endişelenmeyin. Su sadece daha elastik ve esnek hale getirir. malzeme kurur zaman, özellikleri tam olarak kendisine iade edilir. Yani alçı tekrar sertleşir.

kartonpiyer eğmek Nadreznoy yolu

dostu olarak nadreznoy yolu olamaz sayfasını ıslak bazı nedenleri vardır. Bu, yalnızca bir tabaka tutulan daha manipülasyon ile, aynı zamanda, bir kuru yöntemdir. Merak etmeyin, bu yöntem sayfasına yaralanmaya neden olmaz.

içiniçin "nadreznogo" yöntem kırtasiye bıçak kullanmak istiyorum

Nadreznoy yöntemi:


 • katlama hatları boyunca tabakanın bir tarafında birbirinden (ve uygun bir bıçak) beş santimetre mesafeden kesici kesimler yapmak;
 • ;, Oldukça dışbükey yan ya da - keser kağıt konveks tarafına yapılmalıdır
 • Tahmini yarıçap - daha küçük alt çentikler olmalıdır;
 • kesim karton tabakasının diğer tarafına yaklaşık 2.3 mm derinliği;
 • Yan bir fan gibi yayılır gereğini çentikli;
 • Keser yapıyı düzeltmek için macunla doldurulmalıdır.

çentik kesici Kullanıldığı takdirde, sözü geçen çentikler, U-şeklinde, V-şeklinde olabilir. Yani, alçıpan tabakası, aynı zamanda şekil sunar. nazikçe çalışın ve her şeyi dışarı dönecek.

İpucu: Alçı yarım daire duvar nasıl yapılır

Bir yarım daire içinde bir duvar yapmak - Bu ayrı bir teknolojidir. Ama senin tarafından seçilen yöntemlerin herhangi önce doğru ipucu. dikkate götürün.

Alçıpan bir yarı-dairesel bir duvar yapmak için karar metal profili ne zaman kullanılması gerektiğini hasara dayanıklı olduğunuAlçıpan bir yarı-dairesel bir duvar yapmak için karar metal profili ne zaman kullanılması gerektiğini hasara dayanıklı olduğunu

zorunlu olarak yarı-dairesel bir duvar için:

 • Sadece gücü profili için çelik kullanıyoruz;
 • Alçıpan düşük gerilme mukavemeti olarak bükme özel desenler kullanmak gereklidir, çünkü;
 • küçük bir eğilme yarıçapı, işlem, ıslak tabaka önce bükme "ıslak" yöntem bu tür görevler için tercih edilir;
 • Eğer kurulum kolaylığı istiyorsanız duvar yüksekliği tavana kadar olmalıdır.

üç yöntemden herhangi bir arzu edilen sonuca yol açabilir. İyi seçilmiş araç ve hassas teknoloji kaybı olmadan görev ile baş yardımcı olmak için. Ve tabii ki, alçıpan iyi kalitede olmalıdır.

alçıpan yarım daire eğmek nasıl örnekleri (video)

o kadar popüler ve GCR Çünkü fırsatlar o onarım çok iş verir. Bu rağmen fiyatı daha makul olduğunu. Deneyin ve yasaya uygun düşük maliyetli, doğal ve esnek malzemeye evlerinin görünümünü değiştirmek.

İyi iş!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

9 + 1 =