Alçıpan üzerine karo bırakmaya nasıl: Yeni başlayanlar için adım kılavuz adım

Alçıpan üzerine karo bırakmaya nasıl: Yeni başlayanlar için adım kılavuz adım

12 October 2017Şık tasarımı duvarlarda güzel döşemeler kullanabilirsiniz, banyo süslemelerionlar boruları maskelemek, muhteşem falshsteny niş oluşturmak: Şık tasarım artık her yerde kullanılır tuvalet ve banyoda stenahGipsokarton güzel fayans kullanabilirsiniz, banyo süslemek için. Mutfakta, bu malzemenin de çok popüler. Gittikçe daha sık karosu yerleştirilir olması şaşırtıcı değildir.


mümkün mü alçıpan üzerine fayans bırakmaya

tüm uzaya mutfak veya banyo sağlam ve bitmiş bir görünüm, genellikle tamamen kiremitli deneyin. oda duvar veya bölme alçı Ama eğer fayans özel teknoloji ile yapılmalıdır. Özellikle, ihtiyaç dikkate alçıpan ve yaprak tipi yapısal özelliklere almaya. Buna ek olarak, ilave olarak, alçı levha üzerine döşeme önce prime gereklidir.

Alçıpan - malzeme kalınlığı, tabaka boyutu özellikleri farklıdır.

Her zaman yüksek nem var banyo, uzmanlar suya dayanıklı alçı levhaların kullanımını tavsiyeHer zaman yüksek nem var banyo, uzmanlar suya dayanıklı alçı levhaların kullanımını tavsiye

Üreticiler yüksek nemli bölgelerde montaj için tasarlanmıştır boya ve dekorasyon için normal bir alçıpan, hem de özel suya dayanıklı (alçıpan) gibi sunuyoruz. Banyoda veya mutfakta kullanmak tercih edilir ve bu kadar fayans koymak kolay yoldur.

hacimli mekanlarda alçıpan farklı türde kullanım özellikleri.


 • Su geçirmez alçıpan (alçıpan) montajdan önce herhangi bir manipülasyon gerektirir ve kiremit kaplama malzemeleriyle değildir. O (karo yapıştırma gerekli değildir besprofilnoe gerekirse sayfasındaki yük önemli olacağından, kullanım eki), tutkal dikişleri serpyanku profillerini düzeltmek ve macun geçiştirmeye yeterlidir ve sonra sayfadaki eklemlerin yerlerde, bağlantı elemanları vida veya kusurları özel dikkat, özel bir astar ile tedavi.
 • suya dayanıklı tabaka kullanmak mümkün değildir 12,5 mm kalınlığında çini ve geleneksel alçı döşeme için bir temel olarak kullanılabilir. bu nem ile deforme olmayan Yani, PVA yapışkan veya 60 santimetrelik bir saha ile çerçeve profilinde daha uzakta yatay kılavuzlar kullanılarak bir levha maskeleme ızgara yapıştırmak da mümkündür. Daha sonra, yüzey primer ile işlemden geçirildi ve bir alçıpan durumunda olduğu gibi ayarlanır.

tabakalar üzerine uygulanır astar gereklidir. Uygulama maksimumdu yapışma iki kat halinde gerçekleştirilir. Astar çabuk kurur ve zaman işleme bir sürü almaz: uygulanan katmanlar 40-60 dakikalık aralıklarla olabilir.

alçı pano üzerinde döşeme karoları: yapıştırıcı ve mix seçimi

alçıpan gelen bölümleri veya tasarımları ile banyolar döşeme önce, fayans döşenmesi için malzeme almak gerekir. Bu yöntemler şunlardır: fayans yapışkanı, harç, işaretleme (uzak) geçer.

Alçıpan için özel bir yapıştırıcı almadan önce kalite ve ana özelliklerini kontrol etmeyi unutmayınAlçıpan için özel bir yapıştırıcı almadan önce kalite ve ana özelliklerini kontrol etmeyi unutmayınDaha önce kiremit, çimento tabanı ile yapışkan ağırlıklı olarak koydu, ancak o zamandan beri alçıpan ile karoların daha iyi yapışmasını sağlamak için çeşitli alternatif seçenekler olmuştur.

fayans yapıştırıcı türleri:

 1. Aynı yukarıda bahsedilen çimentolu yapıştırıcı. O, ucuz satılan ve tüm alçı üzerine fayans montajı için dahil biryere kullandı.
 2. Elastik Yapışkan kuru bir karışım veya bir hazır çözüm olarak sattı. O şimdi fiyat ve kalite kombinasyonu için en uygun olarak kabul edilir.
 3. Tutkal türü "Sıvı çiviler" da fayans döşenmesi için uygundur, fakat aniden bir veya daha fazla fayans yapıştırmak gerekiyorsa yüksek fiyat, daha olası seçenek, "ambulans" yapar.

bir matkap ve özel bir meme kullanılarak karışık fayans için yapıştırıcı. Bu hızlı bir şekilde kavranabilir yapıştırıcı olarak döşeme hemen önce yapılır. Aynı nedenle size çok fazla zaman harcama taze bir parti hazırlamak kadarıyla iyidir karıştırmak olmamalıdır.

alçı pano üzerinde döşeme karoları: adım adım

fayans fayans sonra zaten atılmış olan eklem, için özel bir mala karışımını satın almanız için yapıştırıcı ek olarak, eklemler onları çekici bir görünüm yapmak için tedavi edilir. bazı durumlarda sadece zıt renk ile yüzen iyi görünüyor olsa da, kiremit rengine göre seçilmelidir.

Dikkat! Köşeler boşlukları ayarlamak gerekir.

Eğer fayans yüklemeye başlamadan önce, ilk olarak duvara işaretleri yapmak ve bu iş için gerekli araçları hazırlamalısınızEğer fayans yüklemeye başlamadan önce, ilk olarak duvara işaretleri yapmak ve bu iş için gerekli araçları hazırlamalısınız

Bunların boyutu ne kadar büyük bağlıdır olacak karolar arasındaki boşluklar. Buna ek olarak, bir araç tercih edilmelidir: yapıştırıcı, seviye ve çekül için mala ilk satırı, karo ve işaretleme kalemi hizalamak için.

alçı pano üzerinde fayans döşeme için adım talimatları Adım:


 • kurutuldu ve astar yüzeyi üzerinde karoların yatay ve dik sıralar konumlandırılması için ilk işareti düşük seviyede olun. duvar duvarcılık parçası başladığı seçin.
 • İlk satır için karo Pişirme. Bütün karoların doğru miktarda kapalı yatırın ve aşırı çini istenilen boyuta gerektiği gibi erik.
 • Biz eşit bir spatula ile yer işaretleme yapıştırıcı koyun. Bir karo koymak ve elini bastırdı. Aynı aşağıdaki ile tekrar edilir. fayans arasında, çapraz eklemek, yan yana düzenlenmiş. Bir spatula ile hafifçe karolar arasındaki boşluğu doldurmak ve yapışkan kalıntıları çıkarmak için.
 • Bir kerede karoların en fazla 5 satır koymak ve sonra bir saat mola. Bundan sonra iş devam edebilir.
 • döşeme bir gün sonra, kaldırılır ve bir spatula ile tlc enjeksiyon eklem konabilir. karo gelecek aşırı harç kolaylıkla olağan bir bezle temizlenebilir.

aşırı güç gerektirmeyen alçı gemide fayans döşeme üzerinde çalışın, ilk satırı döşeme yalnızca hassas ölçümler gerek, bu yüzden sıfır düzeyde kesinlikle konulmuştur. Tek seferde tüm işi yapmak için denemek için acele etmeyin ve ardından kaplama güvenli olarak bağlandığından ve uzun süre dayanırlar.

alçı pano üzerinde fayans döşerken nüanslar: nerede döşeme başlamak için?

Başlayanlar için sonlandırıcılar doğru karo döşeme başlatmak için duvarın herhangi bir bölümü ile belirlemek için sık sık mümkün değildir. Nadiren de karo boyuttaki en yakın milimetre katına serisinin uzunluğu ve bitmiş dekorasyon güzelliğini feda etmek zorunda olur. Bunu önlemek için, başlangıçta bir satır için gereklidir olarak kaç fayans kadar hesaplamak ve boyut kalan parçadır.

Dikkatle fayans döşenmesi için tüm temel kurallara uyarak, sen kendi elleriyle tüm tamirat yapabilirDikkatle fayans döşenmesi için tüm temel kurallara uyarak, sen kendi elleriyle tüm tamirat yapabilir

Güzel bir duvar için iki ipuçlarını kullanın:


 • seri uç karoların yarı genişliğinden bir boşluk daha büyük ise, daha belirgindir kenar duvar kenarından döşeme başlar;
 • Küçük boyutu, karo genişliğinin yarısından daha az dizisinin geri kalan kısmı, bu merkezden kenarlara doğru stil bakmak için en iyisidir.

fayans altında bir üs olarak alçıpan ile çalışmak için teknolojik yöntemler ihmal etmeyin, fayans için sarf dahil olmak üzere yüksek kaliteli malzemeler kullanın, yüksek kaliteli ve güzel bir sonuç elde etmek için, fayans ve serinin düzeyi arasındaki mesafeyi ayarlamak için deneyin.

Yöntem: alçı pano üzerinde karo bırakmaya nasıl (video)

Bu makalede sunulan adım adım tüm önerilerin kademeli olarak uygulanması ile, zahmetsizce onların şaşırtıcı kendi ellerini güzel alçıpan yapılar oluşturabilir, çalışan profesyoneller tasarruf, çinileri ile kaplı. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

24 − 18 =

map