Alçıpan tavanlar için aydınlatma ve spot

Alçıpan tavanlar için aydınlatma ve spot

12 October 2017Tasarım alçı tavan çeşitli için projektörlerTasarım tavanlar ışıkları monte etmek gerek Drywall alçı tavan raznoobrazenPosle montajı için projektörler. Hangi lambalar kullanılabilir? Odanın aydınlatması için, LED veya flüoresan lambalar kullanabilirsiniz. Ayrıca odanın aydınlatma için LED-arkadan aydınlatmalı ekranı kullanabilirsiniz. tavan sıva üzerine aydınlatma armatürleri yüklemeden önce boyutunu gerekli yuvaların resimlerinde yapılması gerekmektedir.


Alçıpan tavan aydınlatmalı: karakteristikleri

aydınlatmalı Alçıpan Olağandışı yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek için izin verir. Odanın aydınlatması için nokta ışık kaynağı ya da lambalar kullanılabilir. Eğer yaratıcı çözümler seviyorsanız, avize monte veya gizli ışık yapabilirsiniz.

ışıkla Alçı tavan odanızın olağanüstü güzel yapmakışıkla Alçı tavan odanızın olağanüstü güzel yapmak

aydınlatma yüklerken, aşağıdaki kurallara uyun:

 • kutupları.
 • Sadece özel mekanlarda bandı kesin.
 • 3'ten fazla bant bağlamak gerekirse, bir paralel devre bağlantısına tercih vermek.
 • bandı uygulamadan önce, performansını kontrol edin.

Yükleme sırasında, ışıklar yerine profilleri girmem özen gösterin. Gerekirse, profil işaretlemeyi değiştirmek veya biraz tarafına lambayı hareket ettirin.


Alçıpan aydınlatmalı kendi elleri: sıra tabanlı kurulum şemasını

basitçe alçıpan aydınlatmalı kendi elleriyle sahte tavana ayarlayın. Kurulum tasarım taslağını üretmek için gereklidir başlatın. Çizim işinizi planlamak ve gerekli bileşenlerin sayısını hesaplamak yardımcı olacaktır.

tavan alçı üzerine aydınlatma ayarı Şeması:

 1. Önce marş profiline eklemek gerekir.
 2. Vidaları askılar. Bunlar temel profilden yapılmış bir çerçeve ekleyin.
 3. Çerçeve bağlantı parçası vasıtasıyla bir arada tutulur.
 4. Sonra alçı panelli sayfaları kınına gerekir.
 5. güç kaynağı kişilere elektrik kablosu LED-bandı takın.
 6. güç kaynağı ve bant gerilimini kontrol edin.
 7. voltajı normal ise, tavana bant yapıştırın.

Eğer alçı LED arka ışığı yüklüyorsanız, 3 bobinler fazla bağlayın. Aksi takdirde, bir parça üzerinde akım akar ve ateşlenir dayanamaz.

onun kurulumdan önce tavan alçı levha bir çizim yapmak için emin tavsiye Beonun kurulumdan önce tavan alçı levha bir çizim yapmak için emin tavsiye Bealçı tavan için LED spot: özellikleri ve faydaları

Yerleşik LED onlar nispeten ucuz ve dayanıklı olduğu için ampuller en sık kullanılmaktadır. Bir düzenlemede, veri lambaları az ısı yayar. Bu nedenle, alçıpan tuval aşırı ısınmasına ve deforme olmayan gerilmiş.

LED ışık kaynaklarının avantajları:

 • Enerji tasarrufu. Böyle ampuller çok daha az güç tüketir.
 • Kaynak hizmeti sürekli parıltı 60.000 saat ulaşır.
 • Lambalar ultraviyole ışık yaymazlar.
 • LED ampuller takın halojen çok daha kolaydır.

LED lambaların bazı modelleri renk bölümünü değiştirmek edebiliyoruz. Bu tür cihazlar ancak bu lamba odanın renk düzenini değiştirmek için izin verir, daha pahalıdır. Tipik olarak, bu modeller salon veya kreş vermek için kullanılır.

Alçı levha tavana Dahili ışıklar: Seçim Kriterleri

Downlight oda çevre boyunca üniform bir aydınlatma sağlar. Bu cihaz, bölgeye oda görsel ayrılmasını sağlamak için yardımcı olur. Parlak veya kapalı yakabilir Gömme.

Gömme dönmeyebilir ve döner mekanizma olabilir. Farlar ilk tip ışık ışınlama açısını değiştirmek için izin verir. Zor bir fikstür var ve aydınlatma açısını değiştiremezsiniz geçiş yapılması.

gömme aydınlatma armatürleri kullanılabilir yüklemek için:

 1. akkor ampuller.
 2. Enerji tasarruflu ampul.
 3. LED ampuller.
 4. Halojen ışık kaynakları.

iç ve dış aydınlatma armatürleri bulunmaktadır. Bu cihazlar, nemden korunan değil birinci, oturma odası ve fidanlık vermek için kullanılır. tamamen nem ve buhar karşı korunur, çünkü mutfakta aydınlatma kurulumu için o kapalı armatürlere seçmek için tavsiye edilir.

onlar nemden korunur çünkü Mutfakta, o, kapalı armatürlere kullanmak en iyisidironlar nemden korunur çünkü Mutfakta, o, kapalı armatürlere kullanmak en iyisidir


Biz aydınlatmalı kartonpiyer tavan kutusu set

kutu oda tasarımı çeşitlendirmek, ancak iletişim ve kablolama gizlemek için yardımcı olur sadece aydınlatılmaktadır. Bu tür yapıların montajı - basit bir işlemdir. kutusunu kendisi yapmak için, pense, CD-60 profili ve Bulgar gerekir.

Başlamadan önce, boru boyamak gerekir. Bu onlara pas görünümünü önlemeye yardımcı olur. Boya kuruduktan sonra, boruya bir astar uygulayın. Ayrıca tavandaki tüm delikleri kaldırmak gerekir.

sıva tavana kutusu ayarlanması:

 • Duvar UD-profil vidalayın.
 • Tavan parantez saptamak.
 • borular doğrudan bağlı olacaktır kenar CD-60 alçıpan panelinin Profile takın.
 • askılar, kesme ve viraj uçları.
 • süspansiyona CD-60 profili takın.
 • Alçıpan yaprak yerleştirin.
 • bir niş yapın ve ona diyot bandı süsleyin.

elleri ile kartonpiyer yapılmış Gizli tavan ışıkları

Gizli aydınlatma ile Make yağlı boya Tavan oldukça zordur. Yükleme yürütmek önce bir ön düzen yapmak gerekir. Gizli aydınlatma ısı çok yaymaz ampullerin kullanımını gerektirir unutmayın. Bu LED ampuller kullanmak en iyisidir. Halojen ampuller sırayla gizli niş ile kombine edilemez.


Sadece tavan yüksekliği yüksek olursa uygun Gizli aydınlatma. Aksi takdirde, bu inşaat kullanımı tavsiye edilmez.

Gizli aydınlatma yapma aşağıdaki sırayla gereklidir:

 1. Öncelikle taşıyıcı profile atanacak duvar boyunca bir hat çizmek gerekiyor.
 2. vidalarla UD-profillerini takın. sabitleme noktaları arasındaki adım en az 45 cm olmalıdır. Böyle bir yapı kırılgan olduğu için, imkansız ahşap Chopyk kullanın.
 3. vidalarla CD profillerini sabitleyin.
 4. Rota kablo.
 5. Obsheyte alçıpan yapı.
 6. Zashpaklyuyte dikişler. İstenirse, kağıt bant boşluk eklemlere yapıştırıcı.
 7. ışıkları takın. Bu düzeneğin üzerine de.

Gizli aydınlatma ile Alçıpan tavanlar çok güzel görünüyor, ama oldukça kompleks kurulumGizli aydınlatma ile Alçıpan tavanlar çok güzel görünüyor, ama oldukça kompleks kurulum

Alçıpan tavanlar için spot için deliklerin boyutları

Eğer tavanda spot oluşturmadan önce, deliklerin büyüklüğünü belirlemek gerekir. Tipik olarak, bir lamba altında deliklerinin boyutu paketi üzerinde belirtilen, ancak kendini ölçmek için istenen bir durumdur. Tolerans - 2-3 milimetre. Eğer delik çok büyükse kesilmiş ise, levha yerine arzu edilir.

En popüler boyutları delik lambası:

 • 30 milimetre.
 • 40 milimetre.
 • 150 milimetre.

Eğer ışık aşağı ayarladıktan sonra, termokoltso monte edildiğinden emin olun. Bu ağın aşırı ısınmayı önlemek için yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, bu ürünler yapıya mekanik gücü sağlar.

yüklemeden önce spot düzgün altında bir delik yapmak gerekiryüklemeden önce spot düzgün altında bir delik yapmak gerekir

alçıpan tavana aydınlatma armatürleri takma: adım adım kılavuzun

Olursa olsun arka ışık kullanmak ne, aydınlatma tesisatı uygun çaplı delikler imalatı başlamalıdır. Başlamadan önce Ayrıca, teller bağlantısını kesmek gerekir.

Lamba yükleme algoritması:

 1. deliklere önce, çıkış kabloları.
 2. Lambayı al ve özel bloğunda, kartuş için teller düzeltin.
 3. ışık fikstür muhafazasını takın.
 4. prize ampul takın.
 5. Döşeme koyun.

bağlarken lamba güvenlik kurallarına uymak. işaretleme gözlemlemek emin olun. «PE» - faz - bu zemin, «L» olduğunu. mektup «N» - safhası.

alçıpan tavanda spot montajı (video)

basitçe, alçı karton tavana spot, yükleyin. Eğer iyi düzeni ve ışık seçmeniz gerekir yüklemeyi başlatın. Biz LED şerit kullanılması önerilir. İyi bir alternatif akkor olduğunu. Eğer tavan yüksek varsa, gömme aydınlatma için bir niş yapabilirsiniz.

alçı tavan (fotoğraf) için Spotlights

100 001 208 143613 4441bigimage 21203422 085191783bac6bfd6cc6d44ade71737332045235 78294-dvuhurovnevye-potolki-iz-gipsokartona-dlya-spalni 957882210 1455965642potolok-gipsokarton

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

68 − = 61

map