alçıpan eğim 3 karmaşık olmayan bir yöntem de

alçıpan eğim 3 karmaşık olmayan bir yöntem de

12 October 2017Alçıpan Eğer eğri formlar karmaşık tasarımlar oluşturmak için izin verir elastikiyet ve esneklik vardırAlçıpan neredeyse sınırsızdır iç dekorasyonda kavisli formVozmozhnosti alçıpan karmaşık tasarımlar oluşturmak için izin verir elastikiyet ve esneklik vardır: Malzeme sen yıllardır göze hoş olacak iç herhangi fonksiyonel veya dekoratif eleman oluşturabilir onunla iletişim gizlemek yapabiliyor. Çoğu zaman, benzersiz bir tasarım yaratmak için onlar gerçekten bile acemi üstesinden doğru yaklaşımla, ancak, belirli zorlukları ortadadır yarım daire şeklinde levha, düzgün bükülmesini gerektirir.


Dekor seçenekleri: Eğer alçıpan eğmek gerekir Neden

Uzun sadece düz yüzeyler (duvarlar ve tavanlar) kapatmak için kullanılmaz alçıpan olmuştur. o her türlü kemerler ve iç dekoratif elementler çok düzeyli tavan yapıları çalıştırmak seçin. karkas yapısı hatları akan ve hatlarını kıvrımlı içeriyorsa Viraj alçıpan gereklidir.

Kemerli profil alçı levha dekoratif öğeler oluşturmak için kullanılırKemerli profil alçı levha dekoratif öğeler oluşturmak için kullanılır

alçıpan dekoratif tasarımlar aşağıdaki türde önermek Bükme:

 • Kemerler ve poluarki klasik tip;
 • yuvarlak elemanları ile duvar Nişler;
 • farklı modifikasyonların kavisli elemanlar ile dekoratif bölümleri;
 • düz çizgilerle Alçıpan mobilya;
 • Eğimli podyum;
 • Kıvırcık tavanlar;
 • Duvar dekor (dalga, çiçek, vs.).

İç elemanlar, özel bir kemerli profil için esnek yuvarlak alçıpan ek olarak. Bu çerçeve elemanı sıradan bir metal profil ile aynı türü vardır ve aynı işlevi, sadece eğri şekilli tasarımlar için gerçekleştirir.


Kemerli profili, bir metal ve bir plastiktir. Neredeyse lyuboyu şeklinde yapabiliyor, tasarım projesini sağladı.

Dışında kemerli profilden çok daha kolay oluşturmak için şekillendirilmiş olan yapı ile alçıpan duvar, orada kemerli edilir. daha ayrıntılı olarak bu tür düşünün.

Esnek alçı levha: malzeme özellikleri ve imkanları

Evde alçıpan bükme yeteneği malzemenin çeşitliliğine bağlıdır. kemer ek olarak, alçıpan duvar ve tavan vardır. alçıpan tabakasının farklı türde genişliği 6 - 12,5 mm arasındadır.

kemer alçıpan kullanarak, en cüretkar tasarım fikirlerini gerçekleştirebilirkemer alçıpan kullanarak, en cüretkar tasarım fikirlerini gerçekleştirebilirÖzellikler Arch alçıpan:

 • minimum kalınlığı (6-6,5 mm);
 • dayanımı;
 • Fiberglas takviye çekirdek (karışıklığı engeller);
 • Standart tabaka boyutları (1,2h2 m, 1,2h3,6 m);
 • Esneklik.

kemer kartonpiyer kullanarak malzeme kullanımı oldukça kolay olduğu gibi, tavan veya diğer dekor üzerinde şekiller oluşturmak için çok daha kolaydır. malzemenin maksimum bükülme yarıçapı tavan ya da alçı, özellikle, bir duvar önemli ölçüde daha fazladır.

Ama maksimum GCR tavan ve kemerli orada bile satışa ne var yoksa?

"Islak" yöntemi: evde kartonpiyer nasıl büküldüğünü

Bu yöntem, suyun kullanımını kapsamaktadır. Olduğu özellikleri sayesinde, giydirme oldukça hızlı bir şekilde nemi emer ve yeni önceden belirlenmiş bir şekli muhafaza ederken, sabit olarak daha önce olduğu gibi olur kurur. Ancak, bütün rakamlar için sevmez, en yaygın seçenektir. Bu şekilde o nazik viraj değil, daha çok, sadece sessiz alçıpan eğmek mümkündür.

Bükme alçıpan türleri: Kuru ve ıslakBükme alçıpan türleri: Kuru ve ıslak

Gnehm alçıpan "ıslak" yöntem:

 1. Oda sıcaklığında doku bir fırça, rulo veya su ile muntazam olarak Nemli levha.
 2. 15 dakika sonra, malzeme yumuşak bir şekilde ıslanmış olduğu zaman istenilen şekle ekleyin. Tüm alçıpan kurutma aynı konumda kalır.

yavaş yavaş yeni bir görünüm alarak kurudu böylece bir çerçeve elemanı inşa etmek ve bazı kuru alçıpan üstüne koyarak, yerde ayarlayabilirsiniz geleceğin kesin şeklini vermek.


Nasıl elleri "kuru" yöntemleri ile alçıpan bükmeye

Bu düzenleme, ancak, özel bir alet gerektirir tabakanın tam bir ıslanmaya anlamına gelmez. Küçük bir yarıçap sahip olsa bile, "ıslak" tersine "kuru" yöntem alçıpan eleman gelecek inşaat bükebilir.

şeklini değiştirmek için alçıpan tedavisinde kullanılan İğnelişeklini değiştirmek için alçıpan tedavisinde kullanılan İğneli

Bunu yapmak için, iki yol vardır:

 1. Bir iğne silindiri kullanarak;
 2. Keskin bir bıçakla kullanımı.

İlk yöntem, her iki tarafta sac kirpi rulo muamele edilmesinden oluşmaktadır. Dolayısıyla, karton, alçı göbeği oluşturulur perforasyon hasardan korur. Sac daha esnek hale gelir ve pürüzsüz hafif viraj yapmanızı sağlar. tabaka da daha fazla malzeme bükmek için gerekli ise, oda sıcaklığında küçük bir su miktarı ıslatabilir.


Bu malzemesine zarar verebilir ve işlem için uygun olmayan bir durumda geri dönüşü olmayan getirmek olabilir, iğneli, su ile çok yoğun bir tabaka batırılmış edilemez kullanıldığında.

Mevcut İğneli takdirde bir keskin bir bıçak kullanılarak usul olup, genellikle kullanılır. (- 5 cm, genellikle 1) bir yandan (ya da bütün tabaka) eleman gelecek tasarım açılan küçük kesikler üzerinde, aralık olan arasında arzu edilen bükülme yarıçapına bağlıdır. Çentikler göbek zarar vermeden her durumda, karton, sadece bir koruyucu katman etkileyen, mümkün olduğu kadar dikkatli yapılmalıdır. kesikler bükme dik yapılır. malzemenin hangi tarafı kesmek için - bu öyle öğenin ne tür bağlıdır: Bir dışbükey veya içbükey. önden - Dışbükey elemanı levha, bir konkav iç tarafında kesilir.

kesici varlığında, mümkün olduğu kadar çok alçıpan bükmek mümkündür. freze 3 derinliğe ayarlanır - 5 mm (alçıya seçilen hepsi değil) ve yarıklar arasındaki mesafe, gelecekteki yapı elemanının yarıçapı bağlıdır.

Talimatlar: kartonpiyer nasıl büküldüğünü (video)

kartonpiyer eğmek değil her zaman ilk denemesi başarıyla bitirir. Başlayanlar için, böylece optimal bir yöntemi seçerek, malzemenin küçük bir parçasının tüm yöntemlerin kullanılması teşvik edilmektedir. önemlisi alçıpan ile çalışırken - dikkatlice hareket ve yanlışlıkla levha kırılmaz için zaman ayırın. Ve unutmayın: her zaman viraj alçıpan boyunca oldukça tabaka boyunca daha.

Başarılı dönüşümler!

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 2

map