Alçıpan dubleks: tasarım temelleri

Alçıpan dubleks: tasarım temelleri

12 October 2017Sen alçıpan iki seviyeli tavan inşa ederek odasında alışılmadık bir atmosfer yaratabilirsinizBir iki seviyeli tavanlar gipsokartonaKonstruktsiya iki seviyeli tavan inşa ederek odasında alışılmadık bir atmosfer yaratabilirsiniz tek seviyesinden çok farklı değildir. vidaları, pirelere alçı tüm sayfaları tutturmak için aynı metal çerçeve oluşturma. En CD kutusu şeklinin ek demiryolu profillerini monte. Yani bir viraj yapmak istiyorsanız, sadece zemin alanına paralel olacak mı. Dikey açı düzdür. dik açı olmaksızın kendi elleriyle aydınlatma ile çift tavan yapmak rağmen hala mümkün - bu özel profillerin kullanılmasını gerektiren ve inşaat işlerinde hiç de küçük deneyimi gerektirir.


elleri ile alçı bir iki seviyeli tavan: yükleme

Yani, geleneksel iki seviyeli tavan montaj nedir? Birinci düzey - hatta sandıkla. o süspansiyonlar olmadan, sermaye tavanına, sağlam bir şekilde monte etmek arzu edilir. Ayrıca, en son kullanabilirsiniz, ancak daha sonra standart ızgara boyutu kaynakları ve para oldukça fazla gerektirecektir 60 santimetre ile 60'tır.

iki seviyeli tavan yüklerken aşağıdaki unsurlar dikkate alınmalıdır:

 1. Birincil kat askıya alınmayacak, o zaman çerçevesi sadece ikinci seviyede sabitlenir - ve mali kaydedilebilir ve iş daha az olacaktır. çevre boyunca hareketsiz profili koydu.
 2. arka özel olarak hazırlanmış deliklere monte edilir. İkinci seviyede arka ışık yapmayı planlıyorsanız - bu gizli kasetleri özel alanım hazırlanıyor.
 3. Bu iskeletler dahil birinci ve ikinci seviyede, eklemleri, tam denk olacak şekilde yapılamaz. böylece gerekli vurgu sağlanacaktır - Bu ikinci seviye sandıklar ortasına arzu edilir vardır.

yalnız iki seviyeli tavan kurulumunu çalıştırın zor değil, belirli kural ve sabır takip etmek önemlidiryalnız iki seviyeli tavan kurulumunu çalıştırın zor değil, belirli kural ve sabır takip etmek önemlidir

Kendi elleriyle aydınlatma ile Dubleks alçıpan tavanlar: Seçenekler

prensipte aydınlatma, bunun altında ek çerçeve, gelince, gerekli değildir. Kaseti kullanıyorsanız - basitçe tutkal. Lambalar hazırlanan niş içine yerleştirilmiş ve birlikte kaplama şeridi sağladı. aydınlatma seçenekleri çok farklı bir sipariş bulduk. Ayrıca kolye avizeler kullanabilirsiniz, ancak bunlar çerçeveye veya sermaye tavanına ya ekli gerekmektedir. Alçıpan kendilerini böyle yüklere dayanacak olmayacak tavanları.


Doğal olarak, her seviyede macun ek kırparak gerektirecektir. Özellikle bakım görünür dikişleri altında ele alınmalıdır. sorun değil, ama sen de izin verilen tüm badana gerçekleştirebilir - tüm Çoğu bunu.

Alçıpan eki nasıl? Sen kendinden kılavuzlu vidalar, pire, neredeyse hiçbir kap kullanabilirsiniz. Ama daha fazla sorun eklemlerde bir dikdörtgen profil ekli nasıl ortaya çıkar. kullanılan bileşim için genel olarak adlandırılan "Yengeç" ve çapraz şekilli konnektördür. (Örneğin, alçı asma tavan tavan monte edildiğinde) iki seviyeli karkas düzeneğinin askı meydana profil uzatmak için. kendileri arasında, onlar sadece başka bir basit insizyon bir profil ile bağlıdır. boyutları, ilk çizimler için seçilir. İki seviyeli tavan bile sıva yapılabilir. Bununla birlikte, böyle bir sıva katmanı neme daha az dayanıklı ve kolayca da yüksek nem gevşek olabilir. Ama bu banyolar bu belki de.

LED aydınlatmalı tavan aydınlatma türleri bulunur kablosuz kontrol, güç kaynağı ve uzaktan kumanda 16 radyo modülü oluşur içerirLED aydınlatmalı tavan aydınlatma türleri bulunur kablosuz kontrol, güç kaynağı ve uzaktan kumanda 16 radyo modülü oluşur içerir

Cihazı Çizim ve iki seviyeli tavan aşağıdaki sırada, önceden hazırlanmak için daha iyidir: • İlk çizimidir;
 • bundan sonra - çizim (bir profil genişliğini ve kasanın birinci ve ikinci düzeyleri girinti dikkate alınarak) işlemek;
 • daha sonra - çizimi.

Bu arada, tüm bu oldukça düşük bir maliyetle için üçüncü taraf tasarım şirketleri edinilebilir.

elleri ile alçıpan iki seviyeli tavan tasarımı

Gerçekten güvenilir tavan oluşturmak için yeterli değildir - en basit düzenleri üzerinde katlanmış gerçekleştirmek yanı sıra, metal profiller ve kartonpiyer nasıl bağlanacağını bilmek. Ben dikkat ne ödemeliyim?

Böylece, kurulum her zaman oda çevre ile başlar. duvara daha sabit bir şekilde tespit için shtrobirovanie profili gerçekleştirilir ve sağır ediniz. Derinlik kazıma tabakası 1 ila 1.5 santimetre arasındadır. Gelecekte, bu fark olmayacak.

Bu arada, döşeme kablolama olacak. teknoloji basittir - eklemlerin, daha iyi daha olacaktır.

Hazır çerçeve, iki seviyeli bir tavanHazır çerçeve, iki seviyeli bir tavan

yüke sahip olacak ana "güç" yerleri,:

 • çevre profili;
 • kılıfın ikinci seviye (yani, "yengeç" ile ilgili olanlar üstünde olacaktır);
 • Pivot süspansiyon.

İşte bu bağlantı elemanları üzerinde her durumda tasarruf değmez.

Cihaz alçı levha iki seviyeli tavan geçerli: nihai eserler

Tüm ikinci seviye şeklini kontrol ettiği Doğal olarak, her bir çizim için adım adım talimatları, farklı olacaktır. İlk Bazı çok basittir - sert bir çerçeve tertibatının orada yapılır. Aynı bileşiğin veya süspansiyonlar aracılığıyla yapılır ikinci bir seviye tutturucu. (Bir ikinci seviye vardır bu yerlerde) fazla alçıpan Kesme - gerekli değildir. Bu çok zaman alır ve sel karşı ekstra koruma zarar vermez.


Eğer alçıpan iki seviyeli tavan oluşturduğunuzda aydınlatma türlü kombine edilebilirEğer alçıpan iki seviyeli tavan oluşturduğunuzda aydınlatma türlü kombine edilebilir

Nihai montaj işleri şunlardır:

 • Arka ışık tertibatı, makine kurulum ve güç kaynağı (LED lamba);
 • bir parlak film bantlama, alçıpan Tamamlanmış;
 • düzgünlüğü düzeyine göre;
 • perdeler için dekoratif çıtalar veya korniş montajı.

Trey tavanlar son derece zor bir şey temsil etmez. Tüm yüklenmesi için, her bir seviye için aynı çerçeve kullanılan. çevreyi emniyete gerekli esnekliği sağlamak.

Her ne kadar ikinci seviye ise - yükselen, yani duvar ile bağlantılı olmayan, daha sonra bir takviye çerçevesi oluşturmak üzere orada olacaktır. Yani - Daha yoğun olması için onun süspansiyon ve çok sandık tamamlayacak (30 ila 30 santimetre, UW kullanılabilir).

aydınlatma ile alçıpan (video)


İki seviyeli tavan basit varyasyonu açıklar. Ve örneğin, aynı zamanda, daha karmaşık sistemler bulunmaktadır filmi diğer germe ve alçıpan bir kombinasyonu olabilir. Hatta acemi iki seviyeli tavan monte edin. Bu ayrıntılı talimatlar ve deneyim biraz yalnız gerektirir.

Alçı İki seviyeli tavan (fotoğraf)

1-Dvuhurovnevyiy-potolok-iz 1910 163yyyy 5011 dizain-dvuhurobnevih-potolkov 3092010134615bes3 dvuhurovnenye-potolki-dlya-gostinoy-4 Dvuhurovnevie-potolki-iz-gipsokartona-08 dizajn-potolkov-iz-gipsokartona-dlya-kuhni Dvuhurovnevie-potolki-iz-gipsokartona-15

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

86 − = 85

map