alçıpan bölme 3 tür için gerekli profil

alçıpan bölme 3 tür için gerekli profil

12 October 2017alçıpan bölme için bir profil seçimi, hesaba kalitesini ve ana karakteristiklerini almalıalçıpan bölme için bir profil seçimi, dikkate kalitesini almalı ve modern zamanlarda temel harakteristikiPereplanirovka tesislerinde inşaat özel beceri gerektirmez. En kolay yolu Drywall bölümünün yapımını tasarlamaktır. Bu yüklemek kolaydır, bir yerleşim bölgesinde oda kapalı bölümü mümkündür. Bölme kör ve kısmi olarak farklı olabilir. Çerçeve farklı boyutlarda galvanizli profillerden imal edilmiştir.


alçıpan bölme için metal profil

Alçıpan yapılan herhangi bölme sabitleme yaprak GCR için bir temel "iskelet" vardır. güvenilir olmalarını bağlanması için kendilerini oldukça iri ve çerçeve bırakır. alçıpan bölme için profil yüküyle iyi baş edebiliyor. Tasarım yeterince güçlü alır ve kusursuz bir şekilde hizalanmış.

En popüler alçıpan için bir metal profildirEn popüler alçıpan için bir metal profildir

profil, tasarım ve daha fazla güvenilirlik çerçeve bağlantı tamamlayıcı bağlantı elemanları gerektirir, türleri ve boyutları farklıdır:

 • kılavuz profili tavan ve zemine çerçeveyi takmak için kullanılır;
 • Raf çerçevesinin baz olduğu;
 • Köprünün Profil raf profili bağlar;
 • tavan;
 • Köşe elemanı faturası;
 • süspansiyonlar;
 • Bağlayıcı Kardeş;
 • Dubleks konektörü;
 • kemer oluşturmak için kullanılan esnek kemer profili;
 • Cut-off uzatılması için.

Profiller ayrıca, alçıpan takviyeli profillerden daha iyi performans için çerçeveyi geliştirilmiş ve güçlendirilmiştir. Bu malzemenin kalitesine dikkat değer.

Galvanizli profil hasar görmemesi gerekir ve pas izleri, daha az muhtemel paslanabilirler bir çinko içeriği% 99'dan fazla ile en iyi profilidir olacaktır. Fabrika evlilik genelde gizli fabrika evlilik, bölme basitçe yok edilebilir tehlikeli olduğunu anlamalıdır, boyama profilleri maske.


alçıpan bölme için gerekli profiller nelerdir

Her tür montaj amacına sahiptir. Her bir tasarım için bir metal profil ve bunlara bağlantı elemanları belli bir kümesini kullanır. düzlemsel kullanarak duvarlar ve tavanlar dikilmesi için - onlar takviyelerin zorunda kalmamak kötü ağır yüke dayanıklı. kemerli esnek profilleri kullanılan farklı yay tasarımı için. Onların yardımı ile herhangi bir formun bir kemer yapmak kolaydır ve iç duvarlar için - duvara veya bölme profili, bunlar tüm uzunluğu boyunca iki dışbükey oluk şeklinde özel takviye kaburga var.

profesyonel tavsiye daha yakından alçı profiller seçmeden önceprofesyonel tavsiye daha yakından alçı profiller seçmeden önce

Bir bölüm yapmak için, alçıpan bölme ihtiyacını profilleri olduğunu bilmek önemlidir: • kılavuz profili septumun (UW) bölmenin yönünü belirtmek için kullanılır;
 • bölme Raf taşıyıcı profili (CW) çerçeve duvarları oluşturmak ve kılavuz profili tespit için kullanılır;
 • Taşıyıcı profil arasındaki dayanıklılık yapı için, tüm çerçeveyi bağlanma köprüsünün bir enine profili monte edilir.

inşaat piyasası çeşitli fiyatlarda profillerin büyük bir menzile sahiptir, ancak uygun kaliteyi hatırlamak önemlidir, çerçeve profilleri yük konumunu dayanmak zorundadır.

profiller daha yaygın kısmi veya standart profil kullanmak mümkün kıvırcık 50 mm genişliğinde kullanılır bölümleri büyük kısmından aynı boyutta almak gerekir.

alçıpan bölme için galvanizli profil: Boyutlar

Farklı çerçeveler, farklı boyut profillerini kullanabilirsiniz. Bölüm gerçekleştirmek için azami kaliteye şu ya da bu profil ne olduğunu bilmek önemlidir.

profil boyutu her iki alanda özelliklerine ve alçı levha bağlıdırprofil boyutu her iki alanda özelliklerine ve alçı levha bağlıdır

alçıpan bölme profili - Boyutlar:

 • kılavuz profili 28 mm, yükseklik 27 mm, 3 ya da 4 m uzunluğu, çeper kalınlığı 0.5 kadar bir genişliğe sahiptir - 0,6 mm;
 • 40 mm, 3 ya da 4 metre uzunluğunda, - taşıyıcı 42 mm ila 150 mm arasında bir genişliğe, raflar bir yüksekliğe, 27 mm yer alır.

şok ve daha büyük genişliğe sahip bölme profilleri etki için daha dayanıklı. İç iletişimin teknik döşeme için delikler yapmak unutmamak önemlidir.

profil bazı tipleri, alçı levha duvarları içinde belirtilen kablo keskin kenarları zarar görmesini önlemek için kauçuk kenarlı ön delinir.

hangi profilin Öneriler iç bölümleri için kullanılacak

Alçı levha iç duvarları daha ses yalıtımı ayırma ek olarak uygun olmalıdır. Bu duvar gürültü yalıtım malzemesi içinde bir paketleme kullanılarak elde edilebilir.

İyi yalıtımı için iç duvarlarını doldurmak için özel bir ses yalıtım malzemesi satın almalısınızİyi yalıtımı için iç duvarlarını doldurmak için özel bir ses yalıtım malzemesi satın almalısınız


Farklı odalar için duvarın farklı kalınlığa ihtiyaç ve hangi profilin bölüm için kullanmak üzerine o bağlıdır:

 • 50 mm genişliğinde bir profili kullanarak 7.5 cm bölüm kalınlığı elde etmek için;
 • 75 mm'lik bir genişliği olan bir profilden 10 cm duvar kalınlığına bölünmesi;
 • geniş bir profil 100 mm kullanılarak septum kalınlığı 12.5 cm.

En zayıf ve zayıf bölüm, kısmi veya dekoratif iç parçası olarak daha iyi performans 50 mm genişliğinde profilleri, böyle bir bölüm ile olduğu not edilmelidir.

bir duvar için uygun genişlik, oda alan tutma, 75 mm'lik bir profilidir. En çok katı duvar sırasıyla bir profil ile 100 mm genişliğinde bir tasarımdır. Bir başka profilin veya alçıpan bir çift tabaka eklenerek olabilir ince duvarlara sertliğini artırır.

Çerçeve duvarları elleriyle alçı levhadan

Alçıpan bölümleri yüklemek oldukça basittir ve özel bir yetenek gerektirmez. temel görevi, uygun profil seçimi ve kurulum için onları hazırlamak.

Alçıpan duvar, bağımsız ana şey olabilir yükleyin - önceden onarım için gerekli tüm materyalleri hazırlamakAlçıpan duvar, bağımsız ana şey olabilir yükleyin - önceden onarım için gerekli tüm materyalleri hazırlamak


elleri ile kartonpiyer yapılmış çerçeve duvarları aşamada gerçekleştirilir:

 • Zemin ve bölümün tam uzunlukta tavanda raylar bağlayın;
 • Yerleştirin ve kılavuz profillerine raf sabitlemek;
 • Her adım, raf profilleri uzunlamasına ağların elde edin;
 • Yakın çerçeve yaprak GCR ve bitirme gerçekleştirin.

bölmeler montajına başlamadan önce, iki nokta duvara dik olan mesafesi gerekli ölçülen taban ve tavan bölümü ve daha sonra bir kablo ile bağlanmak için gereklidir.

Aynı tavana yapılır. kılavuz profili üzerindeki Sonraki ses geçirmez bandı ekli. vida veya dübel kullanmak gerekir kılavuzları takın. Raf profilleri birinci kılavuz iç ve tavana yerleştirilmiş ve yukarıda ve aşağıda vida ile tespit edilir, seviyesi ile hizalanır.

Bazen çerçeve çapraz köprülerin olmadan gerçekleştirilir, ama yine de GCR çerçeve montaj için daha fazla alan istiyoruz sayfaları sahip olmak için bunları yapmak için arzu edilir. Bu yapıya ek güç verecektir. alçıpan ile çerçevenin bir tarafına kaplama sonra, iletişim ve daha sonra bir izolasyon malzemesi içinde döşemek için gereklidir. hafif yüz tabakasının altında kap utaplivaja şirketinden Raflar vidalara ve fanatizm olmadan kenar profillerini alçıpan levhalarını bağlamak için gereklidir.

alçıpan bölme için profillerin Türleri (video)

bölümleri için Çerçeve profilleri güvenli zemin ve tavana sabitlenmiş, mükemmel düz bir yüzey döner. kapı kapı yüklenmesini kolaylaştırır tüm çevresi boyunca esasen aynı genişliğe sahiptir. Bu duvar tuğla duvarlar aşağı değildir bu yüzden Bölümleme seçenekleri ayrıca alçıpan çok çeşitli bitirme.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

46 − = 41

map