alçı bir metal profil çeşitleri ve üretim

alçı bir metal profil çeşitleri ve üretim

12 October 2017daha sonra alçı ya da başka bir malzeme tespit edildiği bina yapısı, metal profilkurulumu, güzel kolay olduğundan metal profil sonradan kartonpiyer veya diğer malzeme Alçı monte binaların yapımında, kullanılan son yıllarda çok popüler, tüm kusurları ve duvarların usulsüzlük gizleyebilirsiniz hangi çerçeveyi yerleştirin. Çoğu zaman, asma yaprak metal profillerin bir çerçeve üzerine monte edilir. Bir ürün kendiniz toplamak için karar verirseniz, bir süre sonra o çökmedi olduğunu ve deforme olmayan, dikkatli metal profillerin tiplerini ve özelliklerini incelemek gerekecektir.


alçıpan için metal profili: Boyutları ve türleri

Onların üretim Soğuk haddelenmiş metal galvanizli için çünkü metal profiller ve böylece onların ömrü yeterince uzun olduğunu, korozyona uğramazlar. alçıpan için doğru çerçeveyi birleştirmek için, bu amaç için uygun metalloprofili anlamak gerekir.

Orada türleri ve metal profillerin boyutlarda çok çeşitli olduğunu, bu yüzden herhangi bir tasarım için bir model seçebilirOrada türleri ve metal profillerin boyutlarda çok çeşitli olduğunu, bu yüzden herhangi bir tasarım için bir model seçebilir

en bulunduğuna bakın metal profillerin türlü görelim.

 1. Raflar veya adlandırılan dikey profiller üreticileri (DM veya PM) duvarlar ve tavan alçıpan yüklemek için bir metal iskeletinin temel elemanlarından biridir. Tüm duvarlar için optimum onları sayesinde, boyut, bu profilleri kullandıktan sonra gereksiz hat kesimlerinin asgari sayıdır. Bunların uzunluğu, 2.5 ila 4 m olan 60 mm ve yüksekliği 28 mm raflar genişliği.
 2. kılavuz profili (LE veya Mo) 27 mm'lik bir genişliğe, uzunluğu 3 m raflar 28 mm yüksekliğe sahiptir. Bu profiller arasına monte edilmiş yatay montaj raf için kullanılır. kolaylık sağlamak için, çerçeve asamblajı gibi profil çevresi boyunca deliklere sahip olmalıdır.
 3. bölümler tutma kılavuzu monte edilmesi için kullanılan ve bölme duvarları, aşağıdaki boyutlara sahiptir: uzunluk 2-4 m, genişlik 4,2-15 cm ve 37-40 mm'lik rafları bir yüksekliğe. Eğer profillerin büyüklük aralığındaki görebileceğiniz gibi (HC) tamir bölümü boyutları için gerekli olabilecek oldukça geniştir.
 4. bölümler oluşturmak için dikey raf profilleri 60 mm genişlik ve 3-4 metre uzunluğunda ve 40-50 mm raf yüksekliğe sahip. Bazıları iletişim ve ekstra kaburga kolay kurulum için özel delikler var.

kemerli profili (PA) kemer veya eğrisel bünyesinde karkas yapmak için kullanılır. PA içbükey kavisli hem de. Bu gibi profillere dair büyüklükleri çok kapsamlıdır.


beceri yeterli düzeyine sahip kemer profillerinin eksikliği, için, istenilen şekil raf profilleri getirebilir.

Alçıpan için karkas yapısı Toplama, aksi takdirde işin meyve iyi bir görünüme sahip olmayacak, profilin her tür yerde olmalıdır unutmayın.

Alçıpan metal profil altında ilave unsurlar

alçıpan altında çerçeve yapımı için bazı metal bölümleri, yeterli değil, sen armatürleri daha çeşitliliğini artırmak olması gerekir. Şu anda, metal levhalar için ilave eleman pek çok türü vardır. Biz karkas yapısı ile çalışmak için gerekli görüldüğünde olanlar bakacağız.

ek elemanlar taban yapısına monte edilmesi için tasarlanmıştır metal profil levha, belirtilmelidir arasındaek elemanlar taban yapısına monte edilmesi için tasarlanmıştır metal profil levha, belirtilmelidir arasındaEk eleman tipleri:

 • Dikey profil için Bağlayıcı iki düzeyi vardır. Bu nedenle planlanan çizgileri boyunca bir dik açı ile, iki tarafı kat için gerekli olan kullanılarak genişletilmiş formda satılır. Dubleks konnektörleri iki vida ile monte edilmiştir.
 • iyi "yengeç" olarak adlandırılan yapı çevrelerinde, bilinen bağlayıcılar tek katlı, kılavuzlar kesiştiği tespit için kullanılır. Bu tür tespit isteğe monte Vidalar, daha iyi 20 kg'a kadar yüklere dayanabilir özel mandalı.
 • Doğrudan süspansiyon tavan dikey profili ayarlamak için kullanılır. Bu alt-tabakaya doğrudan bağlı olduğu, vida ile P harfi, ön kemer. Uzunluğu 7.5 ila 30 cm arasında olabilir. Doğrudan bir süspansiyon bulamazsa, bu, bağımsız bir şekilde, dikey süspansiyon yapılabilir.
 • Ankraj süspansiyon düz süspansiyon uzunluğunu arttırmak için kullanılır. Bunu çubuk yay deliğine sokulur iken, metal raf profili içine yerleştirilir. yukarı 25 kg'a kadar bir itme yüklerle Süspansiyon.
 • Uzunlamasına bağlantı raf profil yeterince uzun değildir zaman kullanılır. Bu gibi bir uzatma PP sokulur ve iki vida bunun sabitlenir.
 • konektörün tek tabakasının değiştirilmesi için kullanılan raf profili için köşe bağlantısı.

onlarsız Eğer alçıpan yapılar için metal profillerden yapılmış bir çerçeve toplamak mümkün olmayacaktır çünkü bu ek unsurlar, kaliteli ve yeterince güçlü olmalıdır.

Metal profil bağlanır alçıpan

Birlikte sen vida ve dübel gereken tüm unsurları getirmek için. yapı daha dayanıklı ve uzun ömürlü yapmak için, türleri ve bu küçük ama çok önemli bir ayrıntı çerçevenin boyutları iyi bir anlayışa ihtiyacımız var.

kendinden kılavuzlu vida metal profiller sabitleme kullanmak içinkendinden kılavuzlu vida metal profiller sabitleme kullanmak için

Hangi vidalar gerekli olabilir:

 • Alçıpan 2 veya daha fazla katmandan mount inşaat halinde kendinden diş açan vidalar 25 mm uzunluk kullanılarak tek katlı alçıpan yapıları için, 40 mm uzunluğa seveceksin.
 • Tavan askılar doğrudan kullanım sıkıcı üzerinde düzeltme veya 11 ya da 16 mm'lik vida uzunluğu delme, fakat bu cihazlar alçıpan sıkı bir uyum yaprak olumsuz etkileyebilir. Tavan askı direkt kurulum için mükemmel bir seçim diski basın kendinden diş açan vidalar olmak.
 • duvar UD profilleri üzerinde Oraya gittiğinde plastik dübel olmadan yapamaz.
 • Eğer tavan alçıpan yapılarını toplarsak, askıları çapa-kama adı verilen özel metal bağlantı elemanları bağlanması için kullanın. Böyle eki pasa dayanıklı büyük yükler, dayanacak ve bu nedenle yeterince uzun bir hizmet ömrüne sahip olabilir.
 • dayanma çeperlerine çubuk elemanı bağlanması için kullanılan Dübel çivi. onlar çekiçle duvara çakılmış edilebilir olarak Kavela plastikten yapılmış bu tür yapılar için seçin.

çivi ve vida doğru seçimi doğrudan alçıpan tavan ve duvarlar inşa aramalarınızdan güvenilirliği bağlı olduğunu unutmayın.

Alçıpan için metal profilleri: Seçim Kriterleri

inşaat pazarları genellikle iş için sahte elverişsiz bulunmuştur çünkü alçıpan montaj çerçevesi için metal profiller seçimi, onların kalitesine özellikle dikkat edin. Sadece evlilik tanımıyorsanız, sen düzensiz ve dengesiz duvarlar ve tavan almak için onarım tamamlandıktan sonra risk.


Seçme metal profil bunlarla tespit edilecek malzemenin boyutuna ve ağırlığına dayalı olmalıdırSeçme metal profil bunlarla tespit edilecek malzemenin boyutuna ve ağırlığına dayalı olmalıdır

Evliliğin Ortak türleri:

 • Profil esas yapılan çerçeve destekleyebilen yükleme seviyesinin azaltılması edildiği çok ince bir metal. kumpaslar kullanılarak, metalin kalitesini doğrulamak için, metal kalınlığı en az 0.55 cm olmalıdır.
 • profiller pas izleri varsa, o paslanma tabi metal parçaların üretim kullanıldığını bir işaretidir. Bu tür malzeme montaj iskelesinin için uygun değildir. Satıcı size ağır yağlı bir profil, sunuyorsa, o gres tabakası herhangi kusurları gizlemek bir işaretidir.
 • alçıpan çerçeve için genel kabul görmüş standartlara uygun olmayan profillerin boyutları ,, çünkü bunların, düz değil açabilirsiniz zaman sorunlu GCR'ye eklemek yeterli olacaktır.
 • depolama ve nakliye yanı sıra tam onları neredeyse imkansız olurdu hizaya sırasında hasar profilleri, almayın.

alçı metal profillerin çeşitliliği (video)

Şimdi en sık inşaat piyasalarda bulunan eksikliklerin profilleri, biliyorum. Dikkatle malzemeleri seçmek ve onarım önümüzdeki yıllarda sizi memnun edecektir.


Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

68 − = 64

map