ahşap zemin 4 avantajları malzeme üzerinde alçı koymak nasıl

ahşap zemin 4 avantajları malzeme üzerinde alçı koymak nasıl

12 October 2017materyal bile döşeme seçmek için tercih böylece Alçıpan popülerlik yeterince yüksekreklam gerektirmeyen bir materyal - malzeme bile polaGKL bitirme için seçmek eğilimindedir, böylece Alçıpan popülerlik yeterince yüksektir. Sadece dahil ve yere alçıpan montajı ile ilgili sorunlar, çözmez ne. Eğer ustalar olmadan hangi bir prosedür - malzeme idaresi kolaydır ve ahşap zemin üzerinde yaprak istiflenmesini oldukça ucuzdur.


Neden yerde alçıpan kadar popüler

Eğer hala yerde kartonpiyer koymak olup olmadığından emin değilseniz, bu malzemenin lehine birçok tartışma vardır. Ucuz bitirir - Bu kaplama avantajları, bunlardan ilk sahiptir. Gerçekten harcamak pek yok.

katta döşeme alçıpan avantajı kısa bir süre içinde yapılabilir olmasıdırkatta döşeme alçıpan avantajı kısa bir süre içinde yapılabilir olmasıdır

Yararları alçıpan kat:

  • Kuru proses - Bu odadaki nem seviyesi değişmez anlamına gelir. olumsuz sağlığınızı etkileyebilir dahil zeminler bitirme "Islak" yöntemi.
  • Kurulum hızı. Dekorasyon çok zaman almaz, kat inşaatı hızlı ve kolaydır.
  • Düşük özgül ağırlıklı materyal. Alçıpan levha üzerinde büyük bir yük oluşturabilir ve hatta bu alanda iki tabaka halinde döşeme kesinlikle güvenlidir etmez.
  • Alçıpan ayrıca sürecin kolay - kesmek kolaydır, genel olarak, süreç ihtiyaçlarınıza göre testere.

halı, parke, muşamba - Buna ek olarak, malzeme her şeyin döşenebilir, mükemmel pürüzsüz. kendi içinde o gelecek kapsama için bir çerçevedir, hiçbir ek işlem gereklidir. Ne de çok uygundur.


alçıpan zemin nasıl kullanılır

Eğer oluşturmak üzere başlamadan önce yeni bir zemin kaplaması kendini iyi durumda bir ahşap zemin vermelidir. Bu kat hizalamak ve temiz zorunda olacağı anlamına gelir. Hatta en küçük taşların saptırma önlemek mümkün değildir. alçı levha çok gevrek olduğu için, bu büküm bir yük altında keser.

Eğer alçı kullanmadan önce, önceden bir zemin yüzeyi hazırlamak için gereklidir ve gerekli tüm araçlarıEğer alçı kullanmadan önce, önceden bir zemin yüzeyi hazırlamak için gereklidir ve gerekli tüm araçları 

Bu nedenle, profesyonellerin kuralı kullanın: yükleme az 12 saat önce, onlar kurulacak odada yer alçıpan. Malzeme mutlaka odanın iklimi ile nem ve sıcaklık denge gelmesi gerekiyor.

Kurulum katta mümkün değildir. Ayrıca onunla bazı manipülasyonlar yapmak gerekir. Sonuçta, "kuru seks" teknolojisi üzerinde çalışıyor. Ve bu arada iki kat kat alçı koymak zorunda olduğu anlamına gelir. En azından, uygulamada, genellikle bunu. Alt ahşap zemin, polietilen yönlendirileceğini aynı bitüm kağıt, termal yalıtkan (tipik olarak hacim) kullanılabilir. Eğer FCL iki kat koyarsanız, gerek alt örtüşen bir üst koymak.fayans altında katta alçıpan yapın

Ve bu karar hakkında endişelenmeyin - alçı üzerine döşeme konutların için çok önemli tüm sağlık ve güvenlik standartlarına uygundur. Ama burada onun sınırlamalar olmadan değildi. Örneğin, sıcaklık, bu çalışmaların olası yürütme, artı 10 ° nin altına düşmemelidir.

Gösterge kapalı nem% 60 altında olmalıdır. Zemin eklemlerin bütün yüzeyden enkaz temizlemek için unutma çözümün tüm kalıntılarını kaldırmak gerekir.

Yükleme katta alçıpan basittir ve talimatları okuduktan sonra kendiniz yapmak mümkündürYükleme katta alçıpan basittir ve talimatları okuduktan sonra kendiniz yapmak mümkündür

Bir başka çalışma şu senaryoda tutulur:

  • Polietilen kalınlığında bir film uygulanan işaret sonra baz alt-tabaka üzerinde. Su yalıtım yüzeyi üzerinde, filmin tüm çakışan bölümler inşaat bandı sabitlenebilir yapılır yuvarlandı.
  • Ayrıca mineral yün monte - bu oda çevre yerleştirilir, o kaseti süpürgelik bağlanır. Olay darbe sesin iletimini ortadan kaldıracaktır.
  • Sonra zaten alçıpan koydu bu temel üzerine tesviye dolgu geliyor. yüzeyi dolgu önce genellikle ahşap kirişlerin güçlendirilmesi. 2.5 değerinde artış yapmak gecikmeleri, daha az olabilir.

tüm hazırlık çalışmalarının ardından alçıpan döşeme başlar. Ve çok tutkal alçıpan fayans. Mükemmel ses yalıtımlı kapsayan iyi zemin sağlayacak uzun bir yol Böyle.

yaprak zemin üzerine monte edilir gibi

Kurulum normal kapıdan başlar - podsypku altında çiğnemek yasaktır çünkü o kadar yapılır. gevşek malzemeden dolayı ve kesinlikle geldi kişinin ağırlığını girinti olacak. Bu uyumu konusunda bütün iş boşuna olacağı anlamına gelir.

Yükleme sırasında alçı levhaların kenarları tutkal yağlamak için mutlaka daha iyi birbirine bağlanır etmekYükleme sırasında alçı levhaların kenarları tutkal yağlamak için mutlaka daha iyi birbirine bağlanır etmek


Bir zemin üzerine sonraki her alçı levha döşerken, bir önceki tabakanın kenar yapışkan çözeltisi ile yağlanır. Ve malzemeyi, hiçbir şey karmaşık ekler. Eğer alçı panel değiştirme korkuyor iseniz, güvence altına alabilirsiniz - sağ uzunluğu vidaları satın.

bağlantı elemanları arasındaki mesafe bir yerde 250-300 mm, ve tabakanın kenarından bakıldığında 30 mm'den daha küçük değildir olacaktır. alçıpan ikinci kat döşerken, ikinci bu amaçlar için seçin. kayması adımı 40 cm ulaşabilir, ofset belirli yerleştirildi tesviye zeminler için amaçlanan markalarıdır edilir.

kartonpiyer yapılmış zemin montajı (video)

katta döşeme alçı - Aynı alçıpan bölme daha az popüler bir fikir. Planlanan bütçe ve çevre dostu onarım, en iyi malzeme, belki de bulunamadı. alçıpan markası seçimi konusunda Consult - Deneyimli satıcıları GCR sadece mükemmel tesviye zeminler için aynı olduğunu biliyorum. bir şey belli değil, ya da sağ stil yapmak eller sahip olabilirler olup olmadığını, yaşıyorsanız, eğitim videoları yardımcı olacaktır.

Başarılı çözümler!


Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

49 + = 55

map