ahşap kirişler üzerinde etek tavan: Tasarımcı Öneriler

ahşap kirişler üzerinde etek tavan: Tasarımcı Öneriler

12 October 2017tavanlar ahşap kirişli - bu tavanın gücü sorumludur önemli yapısal unsurtavanlar ahşap kirişli - bu potolkaPo ahşap kirişler tavan mutlaka herhangi bir malzeme kapatılmalıdır değil gücü sorumludur önemli bir yapısal elemanıdır. Daha önce çoğunlukla yaptı. Bu da, her kirişin, böylece tavanın yaklaşık 20-30 cm tabaka keserek, aynı Alçıpan kanal kapalı veya her düzeyde tesviye vardır. Kirişler yerine tüm tavan dönüştürmek mümkündü, ama neden bu tüm makul dekore edebilirsiniz ne zaman? Ayrıca, tüm bu elleri ile yapmak zor değildir.


ahşap kirişler üzerinde kaba tavan nedir

Kaba tavan - Bu sonraki binalar için temel olarak hizmet verecek tabakasıdır. Yani su yalıtımı, ısı yalıtımı, dekoratif dosyalama ve gerekirse hatta bir asma tavan eklenecek vardır. yapının tüm ağırlığını tutun enine panoları ve kirişlerin kaba tabanının oluşan. Onun geleneksel cihaz. Sen tavan arasında kullanılan aynı teknolojiyi kullanabilirsiniz. Ancak şekil ile ilgili olarak - bu üçgen ya da çok-perdeli yerine, düzdür.

Kaba tavan dekorasyon aşağıdaki malzemeler ile yapılabilir:

 • ağaç;
 • GCS;
 • (Paneli dahil), plastik;
 • Alçıpan;
 • Geleneksel inşaat malzemeleri (sentetik ve doğal hem de vardır) taklit başka fatura.

Alçıpan kullanarak kaba tavan yapma - bu bitirme en ucuz ve en etkili yoldurAlçıpan kullanarak kaba tavan yapma - bu bitirme en ucuz ve en etkili yoldur

Kaba tavanlar soğuk sudan oda korumak olmadığını anlaşılmalıdır. Yani dosyalama bu işlevleri gerçekleştirmek için gereklidir. Bu nedenle, gerçekleştirilir ve çok katmanlı bir. kirişler üzerinde, örneğin, bazalt döşeme yığılmış ya da sadece talaş bir yatak çalışır ve zaten üst - dekoratif paneller monte.

maruz kirişler ile ahşap tavan: bir yapıştırıcı uygulanması

Nasıl dosyalama bünyesindeki bar gerçekleştirmek için? Yukarıda yazılı olduğu gibi - sadece aynı kutusu oluşturmak, ancak asgari girinti ile. Bunlar aynı tahta, örneğin, rehber profillerinin çevresine monte edilmiştir. Doğrudan kirişlere vidalar ya da sıradan bir dübel ile tutturulur (ahşap yoğunluğu - eğer farklı olduğu durumda). (Kurudukça birkaç kat olarak) Doğal olarak, daha önce, tüm yüzey kirliliği emülsiyonu işlenir. Sonuç olarak, "av" köşkü tarzında, sözde rustik dekorasyon almalısınız. Bu güzel görünüyor ve (eğer teknolojinin temellerini izlerseniz) soğuk, nem, gürültüden odası korur.


Ve dekoratif kirişler oluşturmak ve bunları kapatarak olamaz. Bu amaçla mimari oyma sözde. Tüm bunların üzerine kahverengi boya ile boyanmış veya (eğer ahşap rengini ve dokusunu korumak istiyorsanız) basitçe verniklenmiş.

Harika bir fikir dekoratif iplik kullanarak kirişleri giyiniyorHarika bir fikir dekoratif iplik kullanarak kirişleri giyiniyor

maruz kirişler ile tavana Geleneksel çözümler:

 • Koşullu rampa oluşturulması;
 • dekoratif oymalar;
 • kirişler arasında Kabin genişliğidir.

ağaç "açık" ise Bu durumda, aynı zamanda onun mesajların ekleyerek yaygın örneğin, iç dekorasyon kullanılmak üzere tavsiye edilir, kol demiri, plastik pencere profilleri ve pencere eşikleri vazgeçerek. Bütün bu şömine ile güzel uyum olacaktır.Dekoratif ahşap tavana kirişler: seçim

tavanda dekoratif kirişler hazır satın almak tavsiye edilir - tüm büyük yapı marketlerde satılmaktadır. Onların tasarım oldukça değişken olabilir.

Ayrıca, kiriş hatta ahşap üretilebilir, ancak sadece arzu edilen bir yüzey taklit (ancak ahşap yapıya göre önemli ölçüde daha az ağırlığa sahip). (A falshbalki olarak çağrı yapımında) içi boş kiriş vardır. Onlar çok düşük bir ağırlığa sahiptir, bu nedenle vidalar üzerine basitçe monte edilebilir.

Evin ahşap kirişlerin her zamanki yoldan Monteli - yani, çevre üzerinde, kısmen duvar içine entegre ederek. Ortalama olarak, gerektiğinde, bu (mekanik stabilite sağlamak için) sıkma yapılır.

Tavandaki falshbalki poliüretan hafif ve mükemmel malzeme doğal ahşap yapıları taklit ederTavandaki falshbalki poliüretan hafif ve mükemmel malzeme doğal ahşap yapıları taklit eder

ille - bu ışınları kınına. aralarındaki mesafe kapatır veya plastik veya lake panoları. Ahşap mutlaka vernik ile tedavi.

Bu sağlayacaktır:

 • Nem ve zararlılara karşı korunması;
 • Görsel ışın iyileştirmek üzere;
 • parlak yansıma etkisi yaratmak (yumuşak yansıyan ışığı elde yönlü ışık ile birleştirilebilir).

Hem ve alçıpan olabilir, ama kusurları bir sürü vardır. Onun taslak temelinde yararlanmak daha iyidir, ve üstüne - bir ağacı veya taklit ahşap ile bir köpük süslemek için. güzel ve ucuz alın.

tasarım tavan ahşap kirişler nasıl gerçekleştirilir

Bir "köy" stil oluşturmak için iç arzusu varsa, o zaman olmamalıdır her durumda kirişler kapatın. Hatta Giriş Kabin (yani sadece kabuğu soyulmuş) işlenmez kullanmak ve tavan onları, "priraschivaya" duvar takviye edebilir. kirişlerin kendilerini ağırlığı oldukça büyük olması Bununla birlikte, kurulum, kolay olmayacak.


tavan kirişleri dekorasyon için ideal durum - bir çerçeve (örneğin yanı) eski ahşap evde bir tadilat, Rusya'nın kuzey bölgelerinde çok yaygın.

dikiş dikmek değil ve kirişlerin görünmemesi etmemeye karar ise, ahşap boyası ve vernik ile tedavi edilmelidirdikiş dikmek değil ve kirişlerin görünmemesi etmemeye karar ise, ahşap boyası ve vernik ile tedavi edilmelidir

Daha ahşap çeşitli şekillerde tedavi edilebilir:

 • fırça (işleme olmaksızın kaldırma düzeni);
 • fatura işleme (çatlak, ahşap büyük yaş taklit çöküntülerin yapay oluşturulması);
 • doğal yaşlanma ahşap etkisini veren özel kaplamalar kombinasyonu;
 • ek kirişler elemanları dövme. Tasarımcılar, böyle bir çözüm, "etnik tasarımı" izole edilir;
 • yağ balmumu kaplama - işlem için en uygun maliyetli bir çözüm.

Onların dekor için belirli kurallar vardır - ışını kullanılarak temel avantajı. Yani bütün ev sahibinin hayal bağlıdır vardır. Bunlar herhangi bir şekil, doku, vernik, ya da sadece bir astar verilebilir.

tavanın dekoratif ahşap kirişlerin montajı (video)


kazıma ve yeniden kaplama (boya) üretilen görsel bileşen Gelecekte için "yenileme". gerektiği gibi, 5-10 yıl içinde bu ihtiyacın sadece 1 kez yerine getirmek. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 71 = 74

map