açık merdiven seçme: ayrıntılı bir genel bakış

açık merdiven seçme: ayrıntılı bir genel bakış

12 October 2017açık merdiven çok çeşitli fiyat, şekil ve malzeme türü farklı vardırOrada açık merdiven çok çeşitli malzeme Ladder fiyat, şekil ve tür açısından farklı olan - adam tarafından oluşturulan ilk tasarımlarından birinden, ancak bu güne kadar o günlük yaşamda yeri doldurulamaz olduğunu. Orada merdiven tasarım, malzeme üretiminde farklı modelleri vardır, ama hepsi iki genel kategoriye ayrılabilir: asma ev ve sokak merdivenlere merdiven. Bu makale saniye tartışılacaktır.


Açık merdiven vermek: Seçimi ve malzemenin hesaplama

Malzeme - Herhangi bir merdiven vakıf ve seçim birçok faktöre bağlıdır.

Ne temelinde malzeme seçimi yapın:

 1. Iklim koşulları;
 2. Tasarım ve yapı malzemesinin dekorasyon;
 3. Ev ziyaretlerinin sıklığı;
 4. Kişisel sahipleri tadı.

İklimsel koşullar genellikle malzemenin seçiminde belirleyici bir rol oynamaktadır. Merdiven yapımı hangi yüksek nem ve sıcaklık değişimleri, ahşap birçok türde, bölgede ise, alışması yoktur. Aksi takdirde, bir yıl içinde bu bakıma muhtaç hale gelir.

sokak inşaat merdivenin başında kağıt üzerinde kendi çizim yapmak gerekir önce, tüm elemanların boyutu belirtmeksokak inşaat merdivenin başında kağıt üzerinde kendi çizim yapmak gerekir önce, tüm elemanların boyutu belirtmek


Bir ağaçtan bir merdiven yılda bir kez zararlılara karşı korur ajanı hamile gerekli olduğunu unutur ve metal merdiven etmeyin - korozyon önleyici kaplama.

Bu önemli bir rol ve binanızın dış oynar. o taştan yapılmış ise, zorluk sen organik ahşap sundurma ona yaz gerekecek. Ancak, eğer isterseniz profesyonel tasarımcılar bu size yardımcı olacaktır.

Ev ziyaretlerinin sıklığı - bir başka önemli nokta. Arkadaşlarınızla orada oturup birkaç gün boyunca her iki yılda ülkeye geliyorsa, o bunu yakında nedeniyle korozyon veya çürümeye bakıma muhtaç hale gelecektir ahşap veya metal merdiven, yüklemek için gerekli değildir.

Ve kısa bir süre kişisel tarzlarını: kesinlikle en iyi kombinasyon olacak, sırf ahşaptan yapılmış ahşap bir evin bir merdiven yüklemek istemiyorum ve güçlük değil ise. Sonuçta, dekoratif unsurların temel amacı - alanı ve ana dekorasyon gibi.Hangi malzemeler merdiven yapılır:

 1. Beton. Bu takviye kafes ve beton karıştırma yapılmış. Eğer beton dökmek kalıp, ve yapmanız gerekecek beton merdiven koymak mümkün eğer, yüksek mukavemet, hem de üretim göreli kolaylığı vardır. Ayrıca, beton yapılar her zaman sağlam ve güvenilirdir ve sıcaklık farkı ve nem o etkilemez.
 2. Seramik tuğla. Eğer seramik tuğlalardan örülmüş bir merdiven yapmaya karar verirseniz, klinker bir model kullanmak en iyisidir. En önemli şey tuğladan yapılmış merdiven kurmadan - sundurma nihai sonuca tuğla yerleştirmek için doğru bütünsel baktım ve güzel oldu.
 3. Metal. fantezi maksimum burada çok yaygın neredeyse yapmacık hiçbir şekilde yapmak için bir fırsat, - Metal avantajlarından biri. Metal çeşitli barlar ve lüks sanatın basit merdiven olarak yapılabilir.
 4. Taş. en uygun seçenekleri: granit, granit ve kuvarsit. yukarı birkaç yüzyıl için: Bu merdivenin avantajı uzun bir servis ömrü olduğunu. dezavantajı ağır, montaj ve inşa etmek için yüksek bir fiyat karmaşıklığı.
 5. Ağacı. Çoğu zaman uymaz tuğla, taş ve diğer malzemelerin evler gibi, ahşap evlerin bitirme kullanılmaktadır. diğer malzemelere kıyasla, ahşap merdiven çok dayanıklı değildir.

ikinci kata Açık merdivenler: Üretim ve sömürü için konseyleri

Zaten oluşturma ve merdivenlerden yüklüyorsanız Birçok, küçük hile kullanarak, ürünün ömrünü uzatabilirsiniz unutma.

Açık merdiven sarkmalar olmayan sağlam bir temel üzerine yerleştirilmelidirAçık merdiven sarkmalar olmayan sağlam bir temel üzerine yerleştirilmelidir

kullanım için ipuçları:

 1. korozyona karşı metal merdiven korumak için - sen hiç boya veya paslanmaz çelik boyayın.
 2. Eğer bir merdiven tuğladan yapılmış ve daha pürüzsüz kolay istenilen uzunluğa blokların bazı kesmek için yapamaz yığılmış edin.
 3. Bir ahşap merdiven yüklemiş? Daha sonra herhangi bir donanım mağazasında satın alınabilir alev geciktirici karışımı emmek unutmayın.
 4. Merdivenler ve böylece yeterince güçlü olacaktır: Eğer iyi bir sağlam bir zemin var ve bir betonarme merdiven takarsanız, takviye kafesi gerekli koymak.
 5. Ayrıca verimli toprak isterseniz öncelikle kum vurgulanan alan üzerinde bir merdiven koymak için gidiyoruz eğer unutmayın. Aksi halde, yabancı otların kökleri merdivenlerden bozabilir.

yazlık merdivenlerden yükleyerek, üst yatay çubuk üzerinde yapabilirsiniz. Bu fazla yer almayacaktır, ancak bu formda kalmak için yardımcı olacaktır.

sokak evde Merdiven: Çeşitleri

Sokak merdiven malzemenin imalatında, aynı zamanda tasarımda sadece farklıdır.

Toplamda merdivenleri üç tipi vardır:

 1. Bando;
 2. Helisel (spiral);
 3. Bolza için Merdivenler.

açık merdiven için en yaygın tasarım Marching. imalat teknolojisine göre en basit ve irade en ucuz ustadan satın. Buna ek olarak, o da en uygundur.


sokak evde Merdiven, metal, ahşap, beton veya taştan yapılmış olabilirsokak evde Merdiven, metal, ahşap, beton veya taştan yapılmış olabilir

Onun tek kusuru o boş alan oldukça fazla sürer karşılamak için.

Spiral merdiven - Eğer seyir model için yeterli alan yoksa idealdir. Spiral uzayda en ekonomik merdivenler ve bunların tasarım oldukça özgün. Belki de bu tatil ev resmin içine sığacak şekilde en iyisi bir spiral merdiven olduğunu.

Merdiven ve raylar vidalarla duvara monte. sağ ile böyle merdiveni çok sağlamdır monte: onlar 1,5 tona yükleri kadar dayanabilir. kauçuk ped kullanarak duvara vidaları sabitlemek için.

Özel bir evde bir cadde üzerinde Merdiven: nasıl seçilir

Seçilen usta para ödemek önce sonuca hayal kırıklığına olmayacaktır birkaç nüansları ile kontrol edin.


Açık merdiven seçilen dış tesislerin tarzında dayanmalıdırAçık merdiven seçilen dış tesislerin tarzında dayanmalıdır

hatırlamanız gerekenler:

 1. profesyoneller merdiven evinizin dış en uygun ne bildirecektir izin verin: Eğer bir tatil ev inşa ediyoruz, bu üreticisini seçin ve yardım için başvurmak, bu aşamada bile.
 2. Bu aşamada seçilen merdiven modelini karar verirler. Eğer bir seyir tasarlamak istiyor musunuz? Sonra bunun altında yeterli boş alan olduğundan emin olun. Zaten sarmal merdiven alışveriş yapmıştır eğer, o güzel ve özgün görünüyor olsa da, bazı insanlar aşağı yukarı hareket üzerinde hiç rahatsız olduğunu unutmayın. Öte yandan, zamanla buna ve buna alışması.
 3. güvenliğinden emin olun! Bu nedenle, biz sadece estetik güzel ve peyzaj merdiveni iyi uyan tasarım, aynı zamanda dikkate inişlerde ve çıkışlar parametrelerinin gerekli tüm güvenlik alacaktır kendi alanlarında profesyoneller irtibata tavsiye ederiz. Boyutlar aşamaları, dönüş açısı, merdiven genişliği, yüksekliği vb Korkuluklar
 4. Bir model seçme ve sonraki merdivenin boyutu hesaplanırken, özel dikkat merdiven açıklıkları verir. Her merdiven için bir bireyi ve hesaplanmış bir santimetre diyaframı ihtiyacı olduğunu unutmayın.
 5. Bir merdiven üreticisi seçerken, şirket hakkında geri bildirim almak. pozitif ve negatif, hem de firmanın tecrübesi bir göz hem hesaba atın.
 6. Eğer merdiven aydınlatma ve ısıtma seviyelerini isteyip istemediğinizi düşünün.

basamaklar çok kaygan olsaydı, özel kaymaz kaplama kullanabilirsiniz.

kaymaz sistemi ve ısıtma: caddeye merdiven için Fayans

çok kaygan yüzeyin kusuru kazaları önlemek amacıyla, kaymaz karolar icat edildi. Yine orada elektrichnye kızak fayans, arzu edilen sıcaklığa kadar ısıtılır olan. Yemekler, normal pil veya kablo alınır. Çektikleri kadar elektrik.

ıslakken ayak üzerinde slayt kalmaması merdiven için Fayans, kaba bir yüzeye sahiptirıslakken ayak üzerinde slayt kalmaması merdiven için Fayans, kaba bir yüzeye sahiptir

Bu karolar sahnede yüklü ve yılın herhangi bir zamanında iniş ve çıkış sahibinin güvenliğini sağlamak vardır.

Özellikle popüler İspanyol şirketleri Rosa Gres ve Sologres yanı sıra Polonyalı şirket Paradyz çinileri.

sokak merdivenlerde Kauçuk paspaslar

Alternatif bir anti-karo adımları kenarlarında bağlı özel bir kauçuk kaplama olabilir.

fayans kauçuk pedleri Avantajları:

 1. Daha düşük maliyet;
 2. Evrensel: boyuttaki tüm adımlar için uygun.

Sadece adım kenarları kaymaz bir ped kullanan ile: Bununla birlikte, bir dezavantaj vardır.

Lastik paspaslar sokak merdiven güvenliği derecesini artırmak edebiliyoruzLastik paspaslar sokak merdiven güvenliği derecesini artırmak edebiliyoruz

Modeller adımların tamamı yüzeyinde sürünen de vardır. fiyat zaten biraz daha pahalıdır ve bunlar dikkate adımların genişliğini alarak seçim yapmak zorunda.

Açık merdiven için Fayans: ahşap veya metal

Lastik pedleri ana sahnede eklenmelidir. Ahşap veya metal: Ama onları dan ne tür şeyler seçmek için? Ana avantajları ve her iki malzemelerin dezavantajları çıkması gerekir.

ahşap avantajları:

 1. Daha düşük bir fiyat;
 2. Korozyona tabi değildir;
 3. Çakmak ağırlığı.

Ahşap dezavantajları daha az güç ve dayanıklılık, iyi şekilde zararlılardan çürüme ve hasara neden olan tahsis edilmiştir.

merdiven karo için satın önce, kalitelerini doğrulayan satıcıyla bir sertifika sormak önerilirmerdiven karo için satın önce, kalitelerini doğrulayan satıcıyla bir sertifika sormak önerilir

Metal avantajları:

 1. rot ve zararlıları yok mu;
 2. Odun daha fazla dayanıklı;
 3. Daha çok yönlü, ahşaba göre merdiven fazla modellerine olarak uygundur.

Açık merdiven: kendi elleriyle üretimi

villa yapımı için bütçe zaten ortaya koydu zaman, birçok düşünüyoruz: Bir merdiven inşa etmek mümkündür?

Aslında, bu mümkün. Sadece bu sırasıyla ahşap, metal veya beton ile çalışma deneyimine sahip koşuluyla mümkün olduğunu unutmayın.

Eğer özellikle akıllı bir model istiyorsanız - profesyonellere bırakmak için kesinlikle daha iyidir.

Evde Açık merdivenler: nasıl yüklemek için

merdiven her tür montajı bireydir. Eğer Ustalardan bir seyir veya bir spiral merdiven rezervasyonu, onlar kendileri yüklemek zorunda.

Kurulum Çalışmaya başlamadan önce merdiveni BoyaKurulum Çalışmaya başlamadan önce merdiveni Boya

Eğer demonte merdiven rayları satın aldıysanız, zor değildir birleştirin.

Gereken aletler:

 • seviye;
 • Halat dibe;
 • Bıçak ve kalem;
 • Rulet ve bir çekiçli;
 • Bir ağaç üzerinde demir testeresi;
 • Zımpara;
 • 3-5 mm ve 8 mm, 25 mm PEROVA matkap, matkap ile delme 13 ve 17 anahtarlar;
 • Yıldız tornavida.

Bütün araçlar hazır sonra merdiveni montajı başlayabilir.

Montaj adımları:

 1. alt ile başlayın. donatılmış olan metal modülleri hizalayın ve tüpler destekler.
 2. Modüller yukarı doğru birbirine maruz kalan;
 3. Bu kat ile aynı hizada olan sahne üzerinde bulunur, böylece üst modül, tavan yüzeyine bağlanır;
 4. modül 16 milimetre cıvata 8 yardımıyla birbirlerine bağlanır;
 5. düşük modüller zemine monte edildiği;
 6. Şimdi vidalar yardımıyla, adımlarını ayarlamak;
 7. demeti korkuluk içeriyorsa, o zaman özel raflar üzerinde en yerleştirilir.

adımları yüklerken, vidaları kurtarmak yok! Bu merdiven yürüyüş güvenliğini sağlayacaktır.

betonarme yapılmış açık merdiven nasıl yapılır

Eğer beton ile deneyiminiz varsa, düzgün kalıp ve zaten yoğrulur çimento harcını nasıl kurulacağı biliyorum, o bağımsız betonarme yapılmış bir merdiven yapabilirsiniz.

betonarme bir sokak merdiven oluşturmak için, yapmanız gereken ilk şey bir ahşap çerçeve inşa edilirbetonarme bir sokak merdiven oluşturmak için, yapmanız gereken ilk şey bir ahşap çerçeve inşa edilir

merdiven veya yumuşak yokuş yukarı gelecek sitesinde zemin, varsa bir takviye kafesi koymak ve bu nedenle kaynak ile çalışma deneyimi ihtiyacımız olduğunu unutmayın.

Merdiven için somut az olmamak işareti 300 mark olması gerektiğine inanılmaktadır. Kum: 1,9: 3,7, sırasıyla moloz 1 olan bu çimento karışımı anlamına gelir.

beton merdiven yaratılış Aşamaları:

 1. vakıf için delikler Kazı;
 2. Ahşap bir kalıp ve donatı kafesi oluşturma;
 3. Beton karışımının karıştırılması;
 4. Gerekli tüm miktarda doldurduktan sonra, onun değil çok düzgün uzandı toprağa, içinde beton döşeme gerekir.

Taş ve ahşap dış mekan merdiven: select girdi

Taş ve ahşap merdiven - iki antagonistleri olarak. artı diğer - Bunların her birinin Eksileri.

en dayanıklı ve uzun ömürlü (yaşam boyu - - birkaç yüzyıl) taş ise bir ahşap merdiven, örneğin, düşük mukavemetli olarak kabul edilir.

Öte yandan, ağır taş merdiven, ahşap modeli aksine - en hafif. Buna ek olarak, maliyet ahşap merdivenler pahalı taş modelleri çok daha üstündür.

Taş merdivenler uzun hizmet ömrü ve mükemmel estetik özellikleri ile karakterizedirTaş merdivenler uzun hizmet ömrü ve mükemmel estetik özellikleri ile karakterizedir

Ahşap bir merdiven yangın değildi için - refrakter karışımı ile doymasını.

sokakta kaplı ahşap merdivenler: iyi

merdiven yüklü ve kullanıma görünüşte hazır yapıldıktan sonra bakım hakkında bir noktayı daha alınmalıdır - merdiven kapsamaktadır.

kaplı ahşap merdivenler:

 1. (Banyosunda merdiven yüklerken örneğin), yangın ihtimali durumunda - kendi ateşe dayanıklı bir karışım kapsamaktadır;
 2. merdiven değil slayt için, kaymaz karolar ve kauçuk yastıkları kullanabilirsiniz;
 3. zararlılar ve çürüyen sürecine karşı merdiveni çözümü sulanacak.

Ayrıca, merdiven evinizdeki tüm avantajlarını vurgulamak olacaktır favori renk, boyanabilir.

elleriyle Açık merdivenler: nasıl yapmak

Eğer eviniz için ahşap bir merdiven yapmak istiyorsanız, o zaman marangozluk becerileri olan ve doğru araçlara sahip zor değildir.

ahşap evler için büyük bir merdiven kereste imal edilmiştirahşap evler için büyük bir merdiven kereste imal edilmiştir

Doğru ana parametreleri hesaplamak için önemlidir:

 1. merdiven yüksekliği;
 2. döndürün;
 3. adım sayısı, uzunluğu ve yüksekliği;
 4. açıklık boyutu.

Bütün bu noktaları hesaplanması, bir çalışma çizim yapmak gereklidir ve zaten üzerinde gerekli tüm bölümlerini yapmak üzere: çerçeve, adımları, parmaklıklar vs.

Kendi (video) ile açık merdiven inşa etmek nasıl

Sokak merdivenler herhangi bir malzeme ve herhangi bir tasarım yapılabilir, sitenize gelecek birini seçmek önemlidir. bunun üzerine, bu travmatik olay olabilir hareket ederken Kaydet çünkü merdiven kırılması durumunda, bu konuda tavsiye edilmez.

ikinci kata Modern açık merdiven (fotoğraf örnekler)

543c06818b7b8 32ebebc56431e0c01fb378892447f41b 96b071feea1845c2655ff92d3ed3011d 273883 5116429d32c8acd533dd2797d 5404169b2acc4e96b0051cdd6f8ff1a5 25607530 25607531 186323670w640h640pozharnayalestnitsa1 846109978

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 1

map