8 arkuszy cech płyt gipsowo-kartonowych i różnice z gols

8 arkuszy cech płyt gipsowo-kartonowych i różnice z gols

12 October 2017Urządzone nasze mieszkanie, wiele osób woli zdecydować się na tych płytach gipsowych, ponieważ są one uniwersalne i bardzo plastycznyUrządzone nasze mieszkanie, wiele osób woli zdecydować się na tych płytach gipsowych, ponieważ są one uniwersalne i bardzo plastichnymiVoobsche suchej zabudowy to uniwersalny materiał, który jest używany w różnych dziedzinach budownictwa i wykończenia, jest bardzo popularne, zarówno wśród zwykłych obywateli i dużych deweloperów budynków mieszkalnych. Stosowany jest do okładzin ściennych, tworzenia partycji, sufitów, a także jest wykorzystywany jako dobry materiał dźwiękoszczelną. Jak w przypadku każdego rodzaju materiału, płyta gipsowa jest podzielona na dwa główne rodzaje: GCR stoi na płycie gipsowej, a także transkryptu GVL - arkusz gipsu. 


Jaka jest różnica z płyty pilśniowej GCR i gipsu

Aby zrozumieć różnicę i różnicę z arkuszy płyt gipsowo-kartonowych, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę materiał, z którego są one wykonane i jakie właściwości nie prostchitatsya do budżetu, spojrzeć na ceny płyt pilśniowych GCR i gipsu.

Lista najważniejszych cech arkusza FCL:

 • Jest on wykonany z papieru i mieszaniny utwardzonego gipsu budynku;
 • Uzyskuje pożądany kształt po zwilżeniu wodą;
 • To nie wymaga wstępnej obróbki przed użyciem;
 • Zaleca się, aby wyciąć tylko poprzecznie do integralności tektury wzmacniają;
 • Eliminuje nadmiaru wilgoci;
 • Lżejsze;
 • Pochłaniacz (korzystnie z izolacją cieplną);
 • zmniejszających palność;

Korzyści arkusze GCR jest to, że są one ognioodporne i lekkieKorzyści arkusze GCR jest to, że są one ognioodporne i lekkie

Piękne cechy konkurencyjne, które prezentują materiał na czele.


Uwaga: Arkusze GCR mają większy zasięg i różnorodność materiałów na rynku niż GVL. Ze względu na niskie koszty produkcji, takie materiały będą znacznie tańsze niż gipsovolokno.

Ale nie zapominajmy, że istnieje również odporne na wilgoć arkusze, w oparciu o cechy można zauważyć różnicę pomiędzy płyty pilśniowej GCR i gipsu. Mają też własną szereg zalet. Rozpatrzmy szczegółowo.

Charakterystyka gols arkusz:

 • Zamiast korzystać z masy papierniczej odpady tektury;
 • Zwiększona odporność na ogień i zvukopogloschaemost;
 • Może cięcia w dowolnym kierunku;
 • Nie sferoidalnego (w przeciwieństwie do FCL);
 • Jednorodny skład;
 • Cięższy niż GCR;
 • Droższe niż płyty gipsowej.
 • zwiększona wytrzymałość

Zdecydowanie powiedzieć, który z płyty gipsowo-kartonowej lub gipsovolokno wyboru jest bardzo trudne.Co lepsze GVL lub GCR

Podstawowe cechy GCR i płyt pilśniowych gipsu, wziąć krótki werdykt. Po pierwsze, konieczne jest, aby zdecydować się na celach zakupowych arkusza. I dokładnie wiedzieć, jakie są rodzaje płyt pilśniowych GCR i gipsu.

GCR i gipsowo-włóknowe odmiany: 

 1. GKLA - akustyczna płyta gipsowa, stosowane jako wyściółki końcowej płyty dźwiękoszczelne. Unikalna konstrukcja, o zwiększonej gęstości arkusza jest zawieszony właściwości akustycznej;
 2. GKLO - płyty gipsowe ognioodporne. W procesie jego wytwarzania stosuje się grubą, elastyczną papieru laminowanego i gips podstawy ogniotrwałej;
 3. Płyty gipsowo-kartonowe - odporne arkusze płyt gipsowo-kartonowych wodnych.
 4. GVLV - gipsovoloknity moistureproof arkusz ma doskonałą ochronę przed wilgocią, ze względu na przetwarzanie dwóch stron hydrophobizator i antyseptyczne.

Istnieje kilka rodzajów płyt gipsowo-kartonowych, które powinny być dobrane z uwzględnieniem funkcji pomieszczenia, gdzie będą one wykorzystywaneIstnieje kilka rodzajów płyt gipsowo-kartonowych, które powinny być dobrane z uwzględnieniem funkcji pomieszczenia, gdzie będą one wykorzystywane

Jeśli nie bardziej skupić się na jakości, a jednocześnie budżet pozwala tłumaczyć swoje pomysły, to lepiej kupić arkusze gipsowych (płyt pilśniowych gips), a ich gęstość jest znacznie wyższy i wynosi 1250 kg / m³, co zwiększa wytrzymałość ścian i przegród. Inną z zalet jest to, że gols jednorodności struktury i cięcia można użyć dowolnego narzędzia tnącego bez uszkodzenia krawędzi arkusza, w tym samym czasie, co do cięcia płyt gipsowo-kartonowych uszkodzoną strukturę i tworzą postrzępione krawędzie.

Siła Hung GOLS odbywa się za pomocą dodatkowych lepiszczy dodatków na włókna pulpy na śmieci, co daje materiał wzmacniający właściwości.

Jeśli wybór był kierunku niskie koszty i prostotę swoimi patelni, to można bezpiecznie przyjąć zwykłą płyt gipsowo-kartonowych (GCR). Pomimo niskiego kosztu takich arkuszy mają swoje zalety, na co łatwiej jest pracować, ponieważ jest lżejszy, arkusz można nadać inny kształt (wstępnie zwilżone), i ogólnie lepiej używać ich nie jest najbardziej krytycznych projektów i zastosować GVL.

Jeśli dekoracji ścian lub partycji w użyciu urządzenie FCL wraz z paneli izolacyjnych, jest możliwe, aby osiągnąć dobrą izolację akustyczną.

Każdy rodzaj płyt kartonowo-gipsowych jest wyjątkowa sama w sobie, ale jeśli spojrzeć na szerszym rynku materiałów budowlanych, można znaleźć gatunki takie jak płyty gipsowe i błonnika. płyty gipsowe mogą być wytwarzane z dodatkowymi dodatkami, dzięki czemu poprawił izolację akustyczną i ochronę przeciwpożarową.

Co różni się od GCR GVL

Płyta gipsowa (GCR), w którym gips nie jest wciśnięty sprasowaną celulozę jest mniej trwały niż gols. Sztywność jest znacznie większa w włóknistego podłoża niż GCR lepiej zginać i uzyskuje pożądany kształt, a GVL nie jest przeznaczony dla zakrzywionych konstrukcji. Wnioskujemy na rzecz arkuszy włóknistych. Na podstawie wieloletnich badań, płyt gipsowo-kartonowych i mniej trwałe narażone na wilgoć.


Warto zauważyć, że często podczas transportu lub rozładunku płyt kartonowo-gipsowych, to nie jest rzadkie przerwy i kruszą się w wysokiej wibracji.

Jako GCR i płyt pilśniowych gips są przyjazne dla środowiska i bezpieczny dla zdrowiaJako GCR i płyt pilśniowych gips są przyjazne dla środowiska i bezpieczny dla zdrowia

Pod względem wpływu na środowisko oraz wpływu na zdrowie GVL ekologicznej niż FCL, jak z upływem czasu tynk traci swoją oryginalną strukturę i jest przekształcona w sypkiej substancji, które negatywnie wpływa na oddychanie osoby.

Wskazówka: przy zakupie pożądane jest, aby sprawdzić stopień przyjazności dla środowiska z płyty gipsowo-kartonowej, która jest określona w arkuszu danych dla produktu.

Jeśli weźmiemy pod uwagę praktyczność użycia GCR i płyt pilśniowych gips, pierwszy będzie bardziej wszechstronny w użyciu, nadaje się nawet do podłóg izolacyjnych, o właściwościach termicznych i służyć jako jej fundament. Jak w przypadku tradycyjnych płyt gipsowych, nie ma właściwości izolacji cieplnej, bez jego stosowanie z izolacją cieplną.

Producenci i zaprawy sklepów oferuje kupować świadomie rabaty przy zakupie w suchej zabudowy luzem, należy wziąć pod uwagę przy zakupie dużej liczby arkuszy.

Porównując ceny jednego lub inną formę płyt gipsowych, płyt gipsowo-włóknowych, który jasno będzie pół lub nawet dwa razy tyle. Obecnie średnia ceny rynkowej GCR wynosi od 100 do 350 rubli sztukę, w zależności od wielkości i grubości blachy, a cena gols w zakresie od 200 do 550 RUB za arkusza. Warto również biorąc pod uwagę, że wielkość płyt kartonowo-gipsowych mogą się różnić.


Zalecenia dotyczące stosowania płyt kartonowo-gipsowych płyt gipsowo-kartonowych

Jeśli nigdy wcześniej nie spotkał takiego materiału, a następnie zapoznać się z kluczowych zaleceń w kontaktach z płyt gipsowo-kartonowych. Nie są one tak dużo, ale pozwolą one nezhopustit typowe i typowych błędów.

W celu bezpieczne zamocowanie płyt gipsowych do powierzchni sufitu, to lepiej użyć śrub o wysokiej jakościW celu bezpieczne zamocowanie płyt gipsowych do powierzchni sufitu, to lepiej użyć śrub o wysokiej jakości

Wśród nich są:

 1. GCR wyciąć z niczego nie warto, nie ma specjalnego oznakowania skrajni nóż, który jednocześnie ostrze nie uszkodzić arkusz pracy;
 2. Dla obrabiania dziurę w suchej zabudowy, zaleca się stosowanie zgrzyt zgrubna;
 3. Fazowanie lepiej jest użyć samolotu z dwóch brzegów cięcia ostrza płyt gipsowo-kartonowych;
 4. Płyty mocujące w celu wytworzenia lepszych metalowych śrub ze skokiem od 20 do 35 centymetrów, a elementy mocujące nie wystawały, do mocowania śruby z łbem;
 5. Po utworzeniu wewnątrz i na zewnątrz narożniki płyty gipsowo-kartonowej, lepiej jest użyć metalowe narożniki z otworami na ich dalszego tynkowania i wykańczania;
 6. Po zamontowaniu arkusz nieregularnego kształtu, zaleca się suszenie zwilżoną powierzchnię za pomocą konstrukcji suszarki.

Jednak niektóre rodzaje płyt kartonowo-gipsowych, aby wybrać się do ciebie. Jeśli zadanie wymaga odpowiedzialności, jakość i trwałość konstrukcji obiektu, a także budżet na to pozwala, to wybór będzie na korzyść płyt gipsowych. Dobrze, jeśli zdecydujesz się na budowę domu wakacje, dwór, a nawet kąpiel, zaleca się stosować zwykłe arkusze GCR. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze, a wynik będzie niemal identyczne.

Arkusze aplikacji GCR (wideo)

Podsumowując, w przedszkolach i szkołach są często stosowane płyty gipsowo-kartonowej, a mianowicie jego rodzaju GKLO (ogniotrwały), który jest bezpieczniejszy niż zwykle. Generalnie, płyty gipsowo-kartonowej mogą być wykorzystywane do różnych celów, ale jego głównym zastosowaniem jest ozdoba i tworzenie niepowtarzalnych wzorów.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

92 − = 82

map