8 alçı özellikleri levha ve GOLS farkları

8 alçı özellikleri levha ve GOLS farkları

12 October 2017onlar evrensel ve oldukça sünek olduğu gibi bizim daire döşenmiş, birçok kişi, bu alçı panoları tercih tercihonlar çok yönlüdür ve oldukça plastichnymiVoobsche alçıpan sıradan vatandaşların ve apartmanlar büyük geliştiricileri arasında hem inşaat ve bitirilmiş çeşitli alanlarda kullanılan çok yönlü bir malzemedir çok popüler olduğundan bizim daire döşenmiş, birçok kişi, bu alçı panoları tercih tercih. Bu bölmeler, tavanlar oluşturmak, duvar kaplamaları için kullanılır ve aynı zamanda iyi bir ses yalıtımı malzemesi olarak kullanılır. malzemenin herhangi bir tür olarak, alçı pano iki ana tip halinde ayrılmıştır: GCR alçıpan yanı sıra GVL transkript açılımı - alçı levha. 


GCR ve alçı lif kurulu fark nedir

farkı ve alçıpan levhalar arasındaki farkı anlamak için, bütçeye prostchitatsya değil hangi özellikleri yapıldıkları malzeme ve dikkate GCR ve alçı elyaf levha için fiyatlarda bakmak gerekir.

Bu FCL tabakanın temel özelliklerini listeler:

 • Bu kağıt ve oturmuş alçı karışımının yapı yapılır;
 • su ile ıslatılır istenilen şekli alır;
 • Bu kullanımdan önce ön-tedavi gerektirmez;
 • Takviye edici mukavva bütünlüğüne sadece enine kesmek için tavsiye edilir;
 • aşırı nemi ortadan kaldırır;
 • Çakmak ağırlığı;
 • (Tercihen ısı yalıtımlı) Ses emici;
 • alev geciktirici;

GCR sayfaları Faydalar onlar yanmaz ve hafif olmasıdırGCR sayfaları Faydalar onlar yanmaz ve hafif olmasıdır

kurşun malzemeyi sunmak Güzel rekabetçi özellikleri.


Not: GCR levhalar GVL daha piyasaya malzemelerin daha geniş bir yelpazede ve çeşitlilik var. Nedeniyle üretimin düşük maliyetine, bu tür malzeme gipsovolokno daha ucuz olacaktır.

Ama aynı zamanda GCR ve alçı elyaf levha arasındaki farkı fark edeceksiniz özelliklerine göre neme dayanıklı levhalar, olduğunu unutmayalım. Onlar da avantajları kendi bir dizi var. bize ayrıntılı olarak ele alalım.

Özellikler GOLS tabaka:

 • Bunun yerine karton atık kağıt hamuru kullanılarak;
 • yangın direnci ve zvukopogloschaemost artışı;
 • Belki de, herhangi bir yönde kesilmesi;
 • (FCL aksine) değil sünek;
 • Düzgün bir bileşim;
 • GCR daha ağır;
 • alçıpan daha pahalı.
 • Gelişmiş sağlamlık,

Kesinlikle çok zor olan alçıpan veya seçim gipsovolokno söylüyorlar.Ne iyi GVL veya GCR

GCR ve alçı lif kurulu temel özellikleri, kısa bir karara alır. İlk olarak, bir tabakanın alım amaçları karar gereklidir. Ve tam GCR ve alçı lif kurulu türlü ne olduğunu bilmek.

GCR ve alçı lif çeşitleri: 

 1. GKLA - akustik alçıpan, ses geçirmez panel, bir son kaplama olarak kullanılır. Benzersiz tasarımı, tabakanın sahip olan yüksek yoğunluklu bir akustik özellikleri asılı olduğu;
 2. GKLO - Ateşe dayanıklı alçı levha. bunun imalatı, kalın, esnek lamine kağıt ve jips dirençli taban uygulanır;
 3. Alçıpan - su geçirmez alçı levha.
 4. GVLV - iki tarafı hydrophobizator ve antiseptik işleme nedeniyle mükemmel nem korumasına sahip gipsovoloknity nem geçirmeyen tabaka.

dikkate odanın özelliklerini alarak seçilmelidir alçı levhalar birkaç çeşit vardır, bunlar nerede kullanılacağınıdikkate odanın özelliklerini alarak seçilmelidir alçı levhalar birkaç çeşit vardır, bunlar nerede kullanılacağını

Daha kalitesine ve bütçe fikirlerinizi çevirmek sağlayan aynı anda odak yaparsanız onların yoğunluğu dolayısıyla duvarlar ve bölmeler gücünü arttırarak, çok daha yüksektir ve 1250 kg / m³ eşittir olarak, o zaman, alçı levhalar (alçı lif levha) satın almak daha iyidir. GOLS avantajları başka yapıdaki homojendir ve alçıpan kesme zarar yapısının aynı zamanda, tabakanın kenarları zarar vermeden her kesme aracını ve pürüzlü kenarları oluşturmak mümkündür kesme olmasıdır.

Hung GOLS mukavemet ilave yapıştırıcılar katkı malzemesi takviye edici özellikler verir atık kağıt hamuru, defibrate kullanılarak elde edilir.

seçiminiz tava düşük maliyetle ve sadeliği doğru olsaydı, sıradan alçıpan (GCR) almak güvenlidir. Böyle sayfaların düşük maliyetle rağmen daha hafiftir çünkü levha farklı bir şekle (önceden nemlendirilmiş) verilebilir, işe daha kolaydır ne avantajları var ve genellikle daha iyi bunları en kritik projeler değil kullanın ve GVL uygulamak.

duvar veya bölme dekorasyon yalıtım panoları ile birlikte FCL cihazı kullanmak için, iyi bir ses yalıtımı elde etmek mümkündür.

alçıpan Her tip kendi içinde tektir, ancak yapı malzemelerinin geniş bir pazara bakacak olursak, alçı levha ve lif gibi türler bulmak mümkündür. Alçıpan ses yalıtımı ve yangın geliştirilmiş vererek ilave katkı maddeleri ile imal edilebilir.

Ne GCR GVL farklıdır

Alçı sıkıştırılmış selüloz basılmadığında, burada alçıpan (GCR), GOLS daha az dayanıklıdır. sertliği GCR iyi viraj daha elyaf alt-tabaka içinde çok daha yüksek olan ve arzu edilen bir şekil elde ve GVL kavisli tasarımlar için uygun değildir. Biz lifli levhalar lehine sonuçlandırmak. Araştırmada, alçıpan ve neme maruz kalan az dayanıklı bir yıl geçerli.


Genellikle taşıma veya alçıpan boşaltılması sırasında, nadir mola değildir ve yüksek titreşim altında çökmeye fazlalaştı.

GCR ve alçı lif levha çevre dostu ve sağlık için güvenli olduğundanGCR ve alçı lif levha çevre dostu ve sağlık için güvenli olduğundan

çevresel etki ve sıva özgün yapısını kaybeder ve olumsuz bir kişinin nefes etkileyen bir serbest akan bir maddeye dönüşüyor zamanla olarak FCL daha yeşil GVL sağlığı üzerindeki etkisi açısından,.

İpucu: satın alırken o ürün için veri sayfasında belirtilen alçıpan çevreyle dost, derecesini kontrol etmek arzu edilir.

biz dikkate GCR ve alçı lif kurulu kullanım pratikliği alırsak, ilk kullanımda daha çok yönlü olacak, bu termal özelliklere sahip, hatta izolasyon zeminler için uygundur ve kuruluşundan olarak hizmet vermektedir. Geleneksel alçı levha gibi, ısı yalıtımı ile kullanılması dışında, ısı yalıtım özelliklerine sahiptir.

Toplu alçıpan içinde satın alırken Üreticileri ve harç mağazalar alışveriş indirim, sen yaprak çok sayıda satın alırken dikkate almak gerekir.

birinin fiyatlarını veya açıkça bir buçuk hatta iki katı fiyat olacak alçı panoları, alçı lif levhalar başka bir form karşılaştırılması. Günümüzde GCR ortalama pazar fiyatı tabakanın büyüklüğü ve kalınlığına bağlı olarak, her biri 100 ila 350 rubleye ve GOLS fiyat yaprak başına 200 ila 550 ruble arasında değişir. Bu alçıpan yaprak boyutu değişebilir dikkate değer.


Kullanım alçıpan alçı için öneriler

Eğer böyle bir malzemeyi görmediğin ise alçıpan ile uğraşırken, daha sonra anahtar öneriler okuyun. Onlar çok değil, ama onlar nezhopustit tipik ve yaygın hatalardan sağlayacaktır.

sıkıca tavan yüzeyine alçı levha güvence altına almak için, yüksek kaliteli vida kullanmak daha iyidirsıkıca tavan yüzeyine alçı levha güvence altına almak için, yüksek kaliteli vida kullanmak daha iyidir

Bunların arasında:

 1. GCR kesme kenarı çalışma tabaka zarar vermez ise özel bir işaretleme göstergesi kesici vardır, buna değer herhangi bir şey ile kesilmiş;
 2. Alçıpan bir delik işlenmesi için, bir kaba törpü kullanılması önerilir;
 3. Pah iki bıçak Alçıpan kesim kenar uçağı kullanmak daha iyidir;
 4. Sabitleme tabakalar 20 ila 35 santimetre arasında bir saha ile daha iyi bir metal vida üretimini ve bağlantı elemanları üzerinden yapışmamış olduğu, vidaları gömme kafa tutturmak için;
 5. Eğer alçıpan iç ve dış köşeleri oluştururken, onların ilave sıva ve bitirme deliklerle metal köşeler kullanmak daha iyidir;
 6. Düzensiz şekilli bir levha monte edildikten sonra, kurutma yapı vasıtasıyla ıslatılmış yüzeyi kuru tavsiye edilir.

Oysa alçıpan türlerinden bazıları size kalmış seçin. iş nesnesi yapısının sorumluluk, kalite ve dayanıklılık gerektiren ve aynı zamanda bütçe izin veriyorsa, o zaman seçim alçı levhalar lehine olacaktır. Eğer tatil ev malikane ve hatta bir banyo inşa etmeye karar buysa, o geleneksel GCR sayfaları kullanılması tavsiye edilir. Bu para kazandıracak ve sonuç hemen hemen aynı olacaktır.

Uygulama yaprak GCR (video)

Sonuç olarak, çocuk yuvaları ve okullar sık ​​kartonpiyer kullanılmaktadır içinde yani normalden daha güvenlidir türünün GKLO (refrakter). Genellikle, alçıpan çeşitli amaçlar için kullanılabilir, ancak ana kullanım benzersiz bir şekilde dizayn dekorasyon ve oluşturulmasıdır.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 62 = 63

map