The BlogYıkama kesmek veya nakış yanlış tarafında bulunan tüm konuları, pekiştirmek önerilir önceyıkama, kesme veya çapraz dikiş yıkamak için nasıl nakış yanlış tarafında bulunan tüm konuları, pekiştirmek önerilir önce muhtemelen deneyimli ustalar tarafından biliyoruz. Ama kesinlikle ilk kez teknenin yolda ayak basanlar ve ne hakkında bir hata yapmak istemiyordu? Ben herhangi bir basit çamaşır deterjan kullanabilir miyim veya başka yollarla gerekli makine yıkama veya el ... uygun sorulardan sadece bir sürü eğer. İlk ve en önemli kural - acele etmeyin. onun hayranları sakinleştirici hedefleniyor çünkü İğne, yaygara tahammül etmez.


Çapraz dikiş yıkamak için: yolun başlangıcını

Birincil ve temel görevi - ayrıntılı olarak üretici tarafından önerilen taslak hakkında bilgi incelemek için. Kural olarak, bu yıkama sırasında hasar görmediğinden ürün için daha fazla öneri verir. Bu durumda, küçük bir hile gidebilir. işe alma, küçük yaka tuval vurgulamak ve seçilen iplik üzerine dikmek arzu edilir. bu yayın, çizimler olmaksızın rasgele içinde. Bu yaka ve başlangıçta yıkanır edilecektir. o şey, kritik yıkanabilir ve çok nakış Açılmazsa.

İnatçı lekeler için, bir kaç saat için deterjan suda nakış emmekİnatçı lekeler için, bir kaç saat için deterjan suda nakış emmek

Su tedaviye başlamadan önce, bütün ipler iyice sıkıştırıldığını sağlamak ve hafif mekanik etkilerinden raspolzutsya değil arzu edilir. Eğer ham kenarları varsa, bunlar da daha iyi bir düzeltme bulunmaktadır. Aksi halde daha obtreplyutsya ve tam bakıma muhtaç hale donatılmıştır. Tabii ki, her şeyi, ama sorun başarıyla önlenebilir takdirde ne dekore edebilirsiniz.

Hiçbir şey zor ya hiç nakış ile çalışırken imkansız. Önemli olan büyük dikkat gerektiren, narin kumaşların yıkanması için ne gerekiyorsa anlamaktır. Sonra tüm dışarı çıkmalıdır ve güncellenmiş nakış uzun başkalarının gözü memnun edecektir.

başarının ana bileşenleri - şudur:


 • dikkat;
 • titizlik;
 • Görev.

Böyle bir yaklaşım başarıya mahkûmdur.

eserlerin Aşamalı uygulama

Tabii ki, sadece 95'den fazla derece arasındaki bir sıcaklıkta işleme el yıkama ve su tolere eder. Ancak, bazı, hatta en kaliteli boyalar yüksek sıcaklıklarda solmaya eğilimi dikkate değer. Bu nedenle, karışıklığı önlemek için, bir sıcaklık en fazla 50 derece seçmek daha iyidir. Neyse, ve onunla çalışmak için sıcak suda yıkamak için çalışmaktan daha keyifli olacaktır.

Bu nakış su sıkmak yasaktır, o sadece tahliye etmelidirBu nakış su sıkmak yasaktır, o sadece tahliye etmelidirişlem, aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir:

 1. kenarları bir sıva ile sabit olması durumunda, bu kabuğu daha iyidir. Aksi takdirde, yapışkan tabaka kolayca çalışma zarar verebilir.
 2. tuval özel kırılma işaretlenmeğe durumdaysa önce soğuk, sadece buzlu suda durulanmalıdır. nakış hemen mürekkebi yıkayın kaynar suya düşerse neredeyse imkansız olacaktır.
 3. 2 litre su ile seyreltildi parçacığı olarak şüphe,% 7 asetik asit çözeltisi içinde daha önceden "yıkanmak" iş varsa. O sorunsuz çalışır.
 4. renk utanmadan tuval geçmek hale gelmesi durumunda acil ihtiyaç hareket etmek. Kumaş, buzlu su ile yıkayın edilmelidir. Bu yöntem sonuç? Yani, tuval sadece bunu her 2 saatte değişen soğuk suda bekletin. her durumda Malzeme kuru olmamalıdır.
 5. hazırlık safhalarında herhangi bir problem ortaya çıkan ise, su, yumuşak bir deterjan içinde seyreltilmiş ve tuval bekletmektir edilebilir. Bu en fazla 5 dakika olmalıdır ıslatın ve daha sonra sadece soğuk su altında durulanır.

nakış temiz sonra, dikkatlice düz bir yüzey üzerinde kurumaya yaymak gerekir. büküm veya kesinlikle yasaktır sıkmak için. doğru yapılırsa eğer, daha sonra işin birkaç saat sonra tamamen kuru olacaktır.

Bu tavsiye ustaları

Kullanışlı Deneyimli, düzine eser, çoğunlukla genel kabul görmüş kurallara tarafından ihmal ve kendi tarzını geliştirmek hiçbiri yerine getirmiştir. Böylece, bir hafif bir deterjan sıradan sabun çözeltisi kullanılır. Bu, hem ekonomik ve verimli olduğunu.

Bazı insanlar yapmak ve ters yapın: Çalışmaya başlamadan önce yıkanmış kanvas ve sonra çok dikkatli onunla başa. Böyle bir yöntem kimseyi vermeyin var olma hakkına, ancak doku sürecinde lekeli olmadığını garanti vardır. Sonuç olarak, başlayanlar için, bu yöntem, uygun değildir.

, Pratikte imkansız olduğunu tam olarak nasıl iyi yıkanmış kanvas ve nasıl değil söylemek için.

Döken çamaşır işleme iplik için sıcak su kullanmak imkansızdırDöken çamaşır işleme iplik için sıcak su kullanmak imkansızdır

Her şey şu faktörlere bağlıdır:

 • kumaşın kalitesi;
 • iplik tipi;
 • malzemenin kirlenmesi derecesi;
 • deterjan türü.

Uzun bir süredir iğne yapıyor ve yeni renklerle parlayan o çapraz dikiş sağlamak için çalışan, en iyi seçeneği tercih edebilirsiniz.


Bir alternatif var mı

Herhangi kanaviçe sadece yıkanması değil, aynı zamanda diğer ilişkili tesisleri temizliği değil:

 • Kuru Temizleme;
 • temizleyici buhara;
 • Kuru temizleme için araçlar;
 • Elektrikli Süpürge.

Ne zaman yabancı çok başarılı kullanışlı insanları kullanılan paradoksal bazı teknikler. Belirli bir yöntem seçildi Neden - bireysel karakteri sorunu, kesinlikle onun mantıklı bir açıklama vardır. yıkama - Ancak başlayanlar şiddetle en basit yöntem ile başlamak tavsiye edilir. bazıları için eğer, - bu işe yaramaz bir neden, o zaman bile ona bir alternatif arayın.

Çapraz dikiş (video) yıkamak için nasıl

nakış yıkama - kesinlikle oldukça sıkıcı, ama bu zor bir süreç değildir. Konsantrasyon, tutumluluk ve acele eksikliği kesinlikle dikiş işine ve onu gerçekten kusursuz çalışmasını sağlamak.


Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 30 = 40