The BlogHatta küçük bir oturma odası, bir fonksiyonel mobilyalar ve orijinal süslemeler sağlayabilirEğer işlevsel bir mobilya ve özgün dekoratsiyamiProstranstva daire ve odaların çoğunda sağlayabilir Hatta küçük bir oturma odası da bunu istediğini tüm koymak ve sahipleri tam hayal güçlerini gerçekleştirmek için izin sınırlıdır. Çoğu zaman, fantezi klişe sadece sınırlı sayıda ve ilk zorluk tüm yakalar ve onarım "Herkes gibi." Yapılması Eh, özel bir evin yapımı sırasında ise, sahipleri bütçesini izin ve onlar oda büyüklüğünden sınırlamaz. Elimizdeki veya bu mümkün değildi büyük bir oda oluşturmak ve bu durumda neler yetinmek olsaydı, umutsuzluğa kapılmayın. Herhangi Uzayda elverişli özelliklere sahip güzel bir iç kazımak olabilir. Özellikle oda başlangıçta normal şekli (kare veya dikdörtgen) eğer.


Yaşayan bir 5x5 tasarımı fonksiyonel ve konforlu hale getirmek için nasıl

5x5 salon çok küçük denilen olamaz, ama orada konfor ve rahatlık oluşturulması için bir kaç sırlarını bilmek gerekir. Öncelikle insanlar görsel alanı genişletmek için çalışıyorum, ama aynı zamanda en fazla odaya uygun.

Bu görevi başarmak için mevcut stillerin birini seçmek daha iyidir:

  • Yüksek teknoloji;
  • minimalism;
  • Konstrüktivizm.

iç Bu stiller berrak temiz çizgiler var ve tamamen boşluk kullanmaları tavsiye edilir. Bir kare oda tasarımında stilleri herhangi getirildi, ama daha iyi hatırlamak ve birkaç öncelik sırlarını uygulamak alanını artırmak için çalışıyor olabilir.

İlk - Büyük bir pencere. çalışılıyor görsel pencerelerin boyutunu vurgulamak ve olası ışık olduğu kadar odada izin gerekiyor alanını genişletmek. ağır ve kalın perdeler ile örtü penceresi değmez.


görsel alanı genişletmek için, büyük pencereler yapmak ve iyi aydınlatma bakmak mümkündürgörsel alanı genişletmek için, büyük pencereler yapmak ve iyi aydınlatma bakmak mümkündür

Hala bazen zashtorivat ışık istiyorsanız, yoğun ağır perdeler varlığında - onlara ayrı geniş ve dar şekli taşımak fırsat sunmak, böylece yer yemiyorum.

İkincisi - bu hafif ve akşam hafiftir. Odada Işık çok olmalıdır. Bu basit bir aksiyomdur iyi iç oluşturmada yardımcı olacaktır. Güçlü lamba ve birkaç ışık kaynağı kullanmayın. Tavana üzerinde, spot asmak, bir arka ışık ile donatılmış duvar ve tavanda, bir niş asmak için duvarlarda projektörler. Orada parlak ışık taraftar olmayan insanlar, ama arka ışık tüm unsurları bağımsız etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için olasılığını bırakmak gereklidir. Eğer önceden bu özen yoksa - o zaman her şeyi değiştirmez. Unutmayın: ışık kaynakları bazı olmalı ve aynı ışık kaynağı görünür ise mükemmel olması gerekir. Sen ışığı görmek, ancak hafif olmamalıdır.

5 Sizin iç oda 5 Döşemelik

Odada mobilya Alış hatırlamak önemli olduğunu hantal şatafatlı ve değmez seçmek. Kare oda döşenmiş ve simetrik ve kaotik edilebilir. aile üç kişiden oluşmaktadır ve konuklar sık ​​değilse büyük köşe kanepe mantıklı değil küçük bir oturma odası satın alın. Yeter küçük kanepe ve küçük bir sandalye. Ana etkinlik odası aile ve arkadaşlar ile toplantılar ise, o zaman tabi ki büyük ve konforlu bir kanepe almak için, ama diğer mobilyanın ihtiyaç yansıtmak gerekir.Genellikle çevre duvarının iç dengesi son yüzyıl, ama küçük alan başka seçenek bırakmıyor. Koltuk Önünde bir sehpa duvara karşı yerleştirilir ve çevre üzerindeki her şey.

Küçük bir oturma odası mobilya merkezinde bir boşluk bırakarak çevre duvarlar boyunca yerleştirilmelidirKüçük bir oturma odası mobilya merkezinde bir boşluk bırakarak çevre duvarlar boyunca yerleştirilmelidir

Ana kural hatırlamak değer şudur: yürüyüş için uygun olacak şekilde her şey yerleştirilmelidir. oturma odasında mobilya Ekstra parçaları olmamalıdır.

salonda etkinlikler düzenlemek, bir masa trafo olması daha iyidir. İlk olarak, katlanmış zaman bir kahve olarak hizmet edebilir ve daire mutfaktan masaya çekmeye gerek yok, ikincisi fazla yer almak ve yok.

silt toplamak zorundadır ve ondan kurtulmak - Biz artık insanlara odası kadar karmakarışık olduğunu Sovyet geçmişin "duvarı" olarak ancak hala bir yerlerde bu hala duruyor eğer böyle bir şey umuyoruz. Şimdi sadece onları yerli malzeme yerleştirmek izin vermez, ama onun büyüklüğü ile tüm alanını yapmayız, dar, uzun ve geniş televizyonlar, için güzel standları vardır.

Uygun oturma 5 ila 7: Tasarım ve Fotoğraf

Bu boyuttaki dikdörtgen oda salon tasarımı açmak için mükemmel bir fırsat sağlar. 35 metre ihtiyacınız olan her şeyi sığdırmak için sağlam bir alandır. Odanın uzunluğu duvarlarda nişler yerleştirilmesi ile deneme sağlar. Nişli - Bu hantal dolapları yerine modern ve zarif bir çözümdür. cam raf ve aydınlatma ile Neat nizhi alçıpan sadece oda dekorasyon vurgulamak ve onları, hediyelik eşya, trivia, fotoğraf çerçeveleri yerleştirmek için izin, ancak yerden yemem değil.

Bu boyutta salonunda örneğin, ayrı oturma alanı için, imar ile oynayabilir ve daha bir piyano gibi bölgeyi yapmak veya bir çiçek bahçesi koyun.

orta büyüklükte Oturma odası, ihtiyacınız oda her şeyi yerleşmesini sağlarorta büyüklükte Oturma odası, ihtiyacınız oda her şeyi yerleşmesini sağlar

onlar odanın boyutunu absorbe olarak odadaki Ekranlar değil daha iyidir. Aynı mobilya imar mükemmel bir konudur. Koltuk veya sandalye, duvar boyunca verilen ve alanının razgranichat odasında kendisini ortasında değil.


Genellikle bir oda mutfak ve oturma odasında birleştirmek gerekli olduğunu olmuyor. Bu bir sorun değil onun çözümüne doğru bir yaklaşım olmadığını. İlk alan mutfak nerede Odası 3x5 ve 4x5 ayırt edebilir. Set yüksek ada tezgah tavsiye edilmez, çok hantal, pişirme alanı ve yemek masası salon kanepe ayrılabilir edilir.

6 metrelik geniş bir oturma odası 5     

Duvara karşı kanepe yerleştirdiğinizde, büyük bir hile kullanabilirsiniz - üstünde büyük bir ayna ve canlı sahne ile büyük bir resim asmak. seçim resme düşerse, modüler tasarım olabilir. Bütün tasarım klasik tarzda yapılırsa, boyama çerçeveli ve baskılar, ancak yalnızca bunu ağırlık vereceğiz edilebilir. sedyeyle tuval resim kullanma - minimalizm ve yüksek teknoloji için ideal bir çözümdür.

küçük bir oda süslemeleri için parlak bir resim veya büyük bir ayna olabilirküçük bir oda süslemeleri için parlak bir resim veya büyük bir ayna olabilir

duvarlar

beyaz, bej, pastel sarı, açık mavi: Duvar dekorasyon veya odanın arka plan iyi parlak renklerde yapılır. Parlak aydınlatma ile birleştiğinde Bu renkler, görsel oda sınırlarını genişletmek ve uzayda bir hafiflik oluşturun. Duvar rengi dönüşümlü ve bir duvara tek rengin farklı tonları kullanabilirsiniz edilebilir. Örneğin, tüm duvar açık bej ve TV etrafında ve yatağının başucunda alan açık kahverengi veya koyu sarı boyanabilir. Bu tür dekoratif teknikler iç ek ayrıntılar yapacaktır.


Misafir odası parlak veya pastel renklerde çıkarmak en iyisidirMisafir odası parlak veya pastel renklerde çıkarmak en iyisidir

tavan

oturma odasında tavan parlak gerginlik yapılabilir. Bu zarif ve ucuz bir çözümdür. Tavan yüzeyi pürüzlü ise, germe elemanları kullanılmaktadır - idealdir. Hızla yerleştirilir ve pahalı değildir. tavan parlak yüzeyi görsel oda sınırlarını genişletmek için.

küçük bir oturma odası (video) çizmek için nasıl

Yukarıda verilen ipuçlarını kullanarak, yaşayan bir herhangi bir boyut rahat ve fonksiyonel yapabilirsiniz. Mobilya Kazık kolaylık yolunda ana düşmanıdır. seçerken mobilya ve dekorasyon malzemeleri tat tercihleri ​​başlamak, ama pratiklik hakkında unutma.

İç tasarım salon 5x5 (iç fotoğraf)

5 312 1 742 2109 1410514480img-1 a5c1b7a6ee02f8d71ddf3407a4bdfcc2XL contentgostinnaya11econetru contentoformleniemalenkoygostinoy1econetru b1

Leave a Comment

Your email address will not be published.

5 + = 15