5 öneriler ve ipuçları: o duvar kağıdına duvar kağıdı tutkal mümkün mü

5 öneriler ve ipuçları: o duvar kağıdına duvar kağıdı tutkal mümkün mü

12 October 2017Duvar kağıdı duvar kağıdı üzerine tutkal - iyi bir fikir değil, ama bazen zorunludurDuvar üzerindeki duvar kağıdı tutkalı - iyi bir fikir değil, ama bazen er, hayatımda kimseyi oboytisKazhdy vermez ya da geç onarım karşı karşıyadır. Duvar kağıdı - duvar tasarımına en popüler yollarından biri. zaman, para ve emek tasarrufu peşinde birçok kişi duvar kağıdı duvar kağıdı asmak mümkün olup olmadığını bilmek istiyorum. Tabii, güçlü bir istek yapabilirsiniz, eskisinin çıkarmadan duvar yeni bir katman pokleit ama ipuçları ve talimatlar bir dizi gözlemlemek gereklidir.


ipuçlarını - Duvar kağıdı Duvar kağıdı yapıştırılmış mı

Öncelikle, bu fikir olumlu sonuca yol açacaktır olmadığını anlamak gerekir. temel koşul başarılı yapıştırılması pürüzsüz ve sağlam duvar yüzeyine sahip olmaktır.

Eski katmanda bulunan yeni yapışkan duvar kağıdı, önce aynı kaplama ile duvara Herhangi bir arıza mevcut olduğundan emin olmak gerekip gerekmediğini anlamak için.

sadece durum olabilir eski üstüne yeni bir duvar kağıdı Tutkal zaman başlangıçta düz duvarsadece durum olabilir eski üstüne yeni bir duvar kağıdı Tutkal zaman başlangıçta düz duvar

Bu kurallara uyulması duvarlarda duvar kağıdı sadece bağlanmış kaplamanın soyma önlemek için yardımcı olacaktır:

 1. Eski duvar kağıdı üzerine önemli kusurları bulunmamalıdır ve duvar soyulması, tuval hızlı tutun gerekir, aksi bir süre sonra yeni bir duvar kağıdı aynı birlikte soyulmuş bulundu.
 2. çatlak ve girintiler (aksi takdirde yapıştırma hizalamak için gereklidir) olmadan - duvar düz olmalıdır.
 3. Eski duvar kağıdı, çünkü çok kalın olmamalıdır Bu yeni bir duvar kağıdı tabakası ile duvardan uzağa bunları soyma neden olabilir.
 4. dokunmamış duvar kağıdı veya vinil üzerine uygulanması için tavsiye edilmez - onlar yapıştırıcı absorbe yok, bu yüzden onlar da çıkabilir.
 5. Çünkü, bir rahatlama sahip eskiye tutkal duvar kağıdı tavsiye edilmez bağlama alanı daha küçük, daha kötü yeni bir duvar kağıdı düzenleyecek.

Tutkal paket talimatına uygun olarak seyreltilebilir, yüksek kalitede olmalıdır.


Duvar üzerindeki duvar kağıdı tutkalı olarak

bakım uyarınca uygun bir şekilde, kurallar duvar kağıdı tutkalı olmalıdır. Eski duvar kağıdının tabaka kırılgan yapıştırılmış ise, özel yapıştırıcı ile bu yerleri tutkal gereklidir.

Yeni duvar kağıtları koyu ve yoğun eski olmak zorundaYeni duvar kağıtları koyu ve yoğun eski olmak zorunda

Eski duvar kağıdı üzerine duvar kağıdı başarısı yapısı ve eski ve yeni malzeme renge bağlıdır: • Yeni duvar kağıtları koyu olmak zorunda;
 • Yoğun eski bir duvar kağıdı seçmek gereklidir;
 • Desenler parlayacak için, değişik model ile eski monokromatik ışık tutkal duvar kağıdı için gerekli değildir;
 • Yenileri üstüne boya sızıntısını önlemek için eski duvar boyama etkisinin varlığını ekarte etmek gereklidir. Sen duvar kağıdı veya gazete küçük bir parça yapıştırılması ile bunu yapabilirsiniz.

tutkallama temel kurallardan biri yetkin ve yapıştırıcı dikkatli kullanımıdır. bunu çok fazla koyarsanız, daha sonra eski duvar kağıdı bir katman ıslanabilir ve yeni birlikte duvardan uzağa taşıyın.

Talimatlar adım adım

Tüm şartlar yerine getirildiği takdirde, güvenle yapıştırma işleminden hemen işlemine başlayabilirsiniz:

 1. İlk aşamada - Biz daha sonra yapıştırma olacaktır yapıştırıcı ile eski kaplama, astar. Eğer, sıvı yapıştırıcı hazırlamak için yüzeye bir boya silindiri koymak ve birkaç dakika boyunca kurumaya bırakılması gerekir.
 2. duvar kağıdı normal akışı içinde olduğu gibi sopa için tuval hazırlamak gerekir. duvar kağıdı üzerine bir desen varsa, tablolar böylece yapıştırılması rakamlar uyuştukça o kesmek gerekir.
 3. Daha sonra, etiketinde belirtilen talimatlara sapmadan, tutkal hazırlama, duvara ya da yeni duvar kağıdı arka tarafında koydu. kenarlarından dışarı doğru çıkacaktır Fazla yapıştırıcı, hemen bez kaldırmalısınız.
 4. Şimdi tesviye için bir lastik spatula kullanarak, sıradan duvar kağıdı işlemini yapmak kalır.

köşeleri - duvar kağıdı normal akışı, zor kısmı gibi. açının her iki tarafta yapıştırılmış olan resimlerinde, her biri, birkaç cm'lik bir ödenek almak için gerekli, duvar kağıdı tutkal bu alanlarda karalamaya gerek yoktur.

yapıştırma tekniği ve kullanılan aletler geleneksel tekniği duvar kağıdı çok farklı değildiryapıştırma tekniği ve kullanılan aletler geleneksel tekniği duvar kağıdı çok farklı değildir

Her iki bezleri yapıştırma sonra duvar kağıdı tüm yüksekliği köşesinde kesmek bir bıçak ile, ve daha sonra yapıştırılmış olup payları çıkarıldı ve iç yanının unglued kısımları tutkal ve düzgün duvarı ile yağlanır edilmelidir.

Bu basit kuralları takip ederek, eski katmanda yeni duvar kağıdı sopa olabilir.

Ben su bazlı boyalarda duvar kağıdı asmak Can

bazıları sadece duvar kağıdı boya tercih olarak Lateks boya, ayrıca duvar tasarımının çok popüler bir formudur. duvardan eski boyayı çıkarma - değil basit bir. Bu nedenle, basit yolları severler onu bırakmadan su bazlı boya işlemi tarafını ve pokleit duvar kağıdı bypass etmek istiyorum.

Örneğin bu şekilde, duvara boya kalitesi ve tutunmuş eğer.

Duvarda bulunan boya, kalitesini kontrol etme kağıdı için bir ön koşuldur. Bunu yapmak için, duvar kağıdı veya gazete bir parça yapıştırmak için deneyebilirsiniz. Eğer iyi yapacak, o zaman duvar kağıdı işlemine başlayabilirsiniz.


Eski lateks boya duvara sıkıca ve kaldırırsanız o oldukça sorunlu boya üzerinde duvar kağıdı izinEski lateks boya duvara sıkıca ve kaldırırsanız o oldukça sorunlu boya üzerinde duvar kağıdı izin

Ana Çalışmaya başlamadan önce birkaç prosedürleri yapılmalıdır:

 • Duvar boyası ile kaplanmış kaplanacak duvar uygulamadan önce, bir çözelti, bir primer ve yapışkanın oluşturduğu (oranında seyreltilmiş 1: 1);
 • Eğer bir sıvı duvar uygulamak isterseniz (boya iki yıldan daha uzun ömürlü eğer o zaman hepsi aynı kaldırmak için daha iyidir,), lateks boya ile kaplı duvar çoklu katmanlar halinde astarlanmalıdır;
 • , Astar kağıda uygulanması gerekir ağır ve yoğun duvar kağıdı montaj örtüşme eklemleri ve kağıt duvar kağıdı kaçınarak önce (eğer eski moda kağıt kullanabilirsiniz);
 • sadece toprak çözeltisinin uygulanmasından sonra bir sonraki gün Önerilen duvar kağıdı tutkalı.

prokroete duvarları wallpapered sonra kabarcıklarını çıkarmak için onları koparmak değil - Bunun için özel bir rulo kullanabilirsiniz.

sonra dokunmamış duvar kağıdı Duvar kağıdı tutkal mümkün mü

duvar dokunmamış kumaş bileşimi sıkıştırıldı ve yüksek mukavemetli duvar kağıdı bu tip ayırt kağıt elyafları edilir. sunta, alçı, vs - yüzeylerin farklı bunları Tutkal


Ama burada, eski üzerinde duvar kağıdı hamur bu tip iki nedenden dolayı tavsiye edilmez:

 1. Dokumasız duvar kağıdı daha önce belirttiğimiz gibi, duvardan hem eski hem de yeni duvar kağıdı bir birikim yol açması muhtemeldir oldukça ağır olmakla;
 2. Eski duvar kağıdı üzerine bir süre sonra oda estetik görünümünü rahatsız kabarcıklar görünecektir mümkündür.

Bu nedenlerden dolayı, eski yapışkan olmayan dokuma duvar kağıdı değil iyi bir fikirdir. Eski duvar kağıdı kurtulmak üzerinde değerli zamanı boşa olmayacak ve sırayla duvarları getirmek Tabi, eğer çok daha hızlı olsun, ama sonuç yüksek kalitede olması pek olası değildir.

Dokumasız duvar kağıdı yeterince kalın ve ağır, bu nedenle eski üstüne tavsiye edilmez tutkal onlarıDokumasız duvar kağıdı yeterince kalın ve ağır, bu nedenle eski üstüne tavsiye edilmez tutkal onları

en iyi seçenek dokunmamış duvar eski kaplama kaldırarak ve kuru, düz bir yüzeye uygulanması içindir.

Mümkün olup olmadığı sorusunun cevabı birçok faktöre bağlı olarak, duvar kağıdı duvar kağıdı asmak için. Öncelikle, duvar tipi biz duvarın üzerinden yapıştırmak istediğiniz nasıl bir değere sahiptir. İkincisi, değil duvar kağıdı her türlü, biz yenisini birleştirebilir. renk ve eskilerinin üzerine yapıştırılmış olan yeni duvar kağıdı, yapısı seçimi de sınırlı olacaktır.

Eski duvar kağıdı çıkarmak o kadar kolay (video)

Yani, eski duvar kağıdı hamur göre yeni, sen, ancak talihsiz sonucu önleyebilirsiniz, eski tabaka kaldırmak için daha iyidir. Hala Eğer doğru ve olumsuz sonuçları olmadan her şeyi yapmak için uyulması gereken kuralları unutmayın, eski katmanın kurtulmak olmadan duvar kağıdı üzerine karar verdik. 

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − 9 =

map