5 Modern varyantları ahşap bir evde mantolama tavan

5 Modern varyantları ahşap bir evde mantolama tavan

12 October 2017Genellikle ahşap tavan o estetik bir görünüm vermek için ilave işlem gerektirmektedirGenellikle ahşap tavan o estetik vidaPopulyarnost az katlı bina her yıl büyüyor vermek ilave işlem gerektirmektedir. arasında inşa edilen evlerin çoğu ahşap binalar aittir. Ahşap bir evde aslında olduğunda bütün duvarlar gibi durumlarda tavanlar kaliteli ve güzel olsun tavan bitirmek için ek çalışma gerektirebilir hemen son bitirme için hazırdır.


karlı bir avantaj olarak ahşap bir evde tavan

Çok katlı binalarda tavan kınına ve değişen şekillerde ahşap evlerde. en çok hangi seçenekleri seçin, sadece doğrudan tavan kaplama etkileyen bütün faktörleri karşılaştırılabilir.

Bu faktörler şunlardır:

 • Planlanan yapay doğal ışık seviyesi oranı;
 • Gelecek düzeni ve odanın tasarımı;
 • Odanın nem derecesini Tahmini;
 • oda fonksiyonel amacı;
 • oda tavan yüksekliği;
 • İkinci kat varlığı;
 • merdiven olması.

Bitirme malzeme seçimi birçok faktörden etkilenir - bu odanın tasarımı ve tavan yüksekliğidirBitirme malzeme seçimi birçok faktörden etkilenir - bu odanın tasarımı ve tavan yüksekliğidir

ahşap evde iç tavan tekliflerin tüm çeşitliliği için herhangi bir yönde düzenlenebilir. Aynı zamanda çevre dostu vurgulamak ve doğallığı ahşap kaplama ile rustik tarzda yalnızca mümkün değil.


Ahşap bir evde tavan nasıl 4 yolu

Tavan kaplamaları inşaatı detaylı bir çalışma gerektirir. Özellikle yeni evinde, uzun vadeli umudu her zaman daha iyi ve daha ekonomik kaliteli onarım yapın. yetkin tavan dikiş kenarına Can, bu tavan yapılarının temel sınıflandırma bilmek gereklidir.

Tavanlar olabilir:

 1. süspansiyon;
 2. Çizgili;
 3. gerginlik;
 4. Kombine.

Her odada ve tavan tasarım seçenekleri özelliklerine dayanarak, tavan dikmek nasıl seçebilir.

Böyle bir çözümün uzun vadeli faydalar açık olacaktır - malzemeler üzerinde tasarruf ve cilt kalitesini yapmak daha iyi değilBöyle bir çözümün uzun vadeli faydalar açık olacaktır - malzemeler üzerinde tasarruf ve cilt kalitesini yapmak daha iyi değilBu hesaba odaların yüksekliğini almalıdır. düşük tavanlarda cm gizlemek değil Döşeme için, ek bir çerçeve üzerine monte edilir asma tavan sistemleri, kaçınılmalıdır.

Ahşap bir kır evinde tavan cihazı

Düzgün ahşap evin tavanı düzenlemek için, detaylı bir şekilde cihaz ve tavan kaplama sistemlerini incelemek gerekir. Bunu yapmak için, tavanın kaba inşaatı hakkında bir fikir olması önemlidir.

Tavan sistemi (alttan üste doğru sırayla) ahşap yapılar oluşur:

 • İç dekorasyon;
 • panoları;
 • kirişler;
 • filmin izole edilmesi;
 • Termal yalıtım malzemesi;
 • Su yalıtımı;
 • Ahşap günlük;
 • Döşeme veya bir sonraki katın zemin.

Tipik olarak, bir ahşap evde tavan kirişleri ve su yalıtımı aşağıdakilerden oluşan çok tabakalı bir yapıdırTipik olarak, bir ahşap evde tavan kirişleri ve su yalıtımı aşağıdakilerden oluşan çok tabakalı bir yapıdır

Su yalıtımı, ısı yalıtımı, hem de tavan yukarıda alan işlevselliği: ahşap evde tavan cihazında çeşitli faktörler tarafından etkilenir. Son öğe tavanın üzerindeki oda kullanılmadığı takdirde, o zaman döşeme yayılıyor değil, koşullu olduğunu. Dışarıdan tavan çatı temsil ediyorsa, bunun yerine geçen tabaka kaplama yapım malzemesine dam edilmektedir.

Ahşap bir evde tavan için en uygun malzeme

Uygun malzemelerin büyük sayıda tavan iç için. Ama sınırlamalar vardır. Örneğin, plastik malzemenin tavan iç kapak önerilmez. İlk olarak, doğal çevre günlüğünün kayıp, ikincisi, plastik yakabilir.

olabilir tavan Kapak:


 1. Doğal ahşap malzeme;
 2. yanmaz PVC film ile Gergi tasarımı;
 3. alçıpan;
 4. Kaplamalı panelleri;
 5. MDF plakalar.

tavan yapma evin genel iç bağlantılı olmalıdır. Bu nedenle, malzeme duvarlar ve zemin tasarımına göre seçilir. Görev cilde kendi elleriyle yapmak ise, tasarım kurulum karmaşıklığı temelinde seçilmiş.

En iyi sif tavan kaplaması doğal malzemeler, uygun bir ahşap ev için hiç şüphe yoktur,En iyi sif tavan kaplaması doğal malzemeler, uygun bir ahşap ev için hiç şüphe yoktur,

Tavan alçıpan ile kaplı ise tavan Boyama mümkündür. Bu durumda, renk alanı görsel olarak ayarlanır.

Beyaz renk alanını artırmak ve odanın yüksekliğini artırabilir. Tüm alçıpan boyama önce gelecekte, kaplamanın rengini değiştirebilir macun işlenecek.

evde tavan için ahşap malzemeler

astar Doğal ahşap - kesmesi tavan için en uyumlu kaplama. Ahşap evin temel tasarımı birleştiren ve iç bitmiş ve doğal hale getirir.


carry lambri ile:

 • Ahşap latalar (döşeme tahtası);
 • Ahşap paneller;
 • kaplama ve MDF Panel.

Ahşap tavan içerideki bir kır evi bütünlüğü ve uyumu vermek için yardımcı olacaktırAhşap tavan içerideki bir kır evi bütünlüğü ve uyumu vermek için yardımcı olacaktır

Müstakil ev tavan iç dekorasyon için daha fazla seçenek sunar. Ve doğal malzemenin basýyorum karşı doğal bir istek, her zaman açığız. Bir malzeme uygulanmış yangın mümkün koruyucu solüsyon karşı ahşabı korumak için.

Ahşap bir kaplama Modern evin tavan

kontrplak tavan yüzey malzemesini kılıfları için bir seçenek yoktur. Böyle bir yöntem, avantaj ve önemli dezavantajları vardır. kaplama çok katmanlı kalınlığı ve boyut olarak farklılık yapışkan baz form kontrplak levhalar yapıştırılır.

Bu tür tabakaların avantajları:

 1. kontrplak malzemenin düşük fiyat;
 2. Çevre dostu
 3. dayanımı;
 4. ahşap kaplama örtüsü kullanın tavan kirişi veya yakın seviyesini hizalayabilirsiniz.

Bununla birlikte, huş ağacı kontrplak nem şekli, ama daha dayanıklı değişir. nem ve çürümeye karşı daha dirençli iğne yapraklı malzemenin bir kaplama. Nedenle kontrplak malzemelerinin işaretlenmesi incelemeye gereklidir.

Tavan Kontrplak - ahşap bir ev için mükemmel bir seçenek nedeniyle düşük fiyatı ve dayanıklılık nitelikleriTavan Kontrplak - ahşap bir ev için mükemmel bir seçenek nedeniyle düşük fiyatı ve dayanıklılık nitelikleri

işaretleme "FC" Bu kontrplak tabaka iç dekorasyon için ve su geçirmez, aynı zamanda, uygun olduğuna işaret etmektedir. Bununla birlikte, banyo gibi bitirilmiş kullanımı istenmemektedir.

kontrplağın aksine yüksek performansa sahip üst ve alçıpan panellerinin, hizalanması ahşap tavan ile.

Ahşap bir evde tavan yapma

tavanın orijinal görünümünü sadece kurtarmaya çalışırken değil, aynı zamanda kalite kirişler, kiriş ve çerçeveler taşıyan tüm faydalarından yararlanmak için. Eğer fotoğraflar ve videolar aracılığıyla orijinal ahşap iç incelerseniz, bina tasarımının olasılığı genel konseptini çizebilirsiniz.

kirişler süslemek için yolları:

 • avizeler ve lambalar güçlendirmek;
 • Sanatsal boyalı kirişler;
 • tekstil ışın Dekore;
 • LED lambaların ek aydınlatma oluşturun;
 • kirişler, dövme, kravatlar ve diğer aksesuarlar için kancaları takın;
 • çiçek asmak için hangi kirişlere dirseklerini.

ille kiriş ve kereste saklamıyor ahşap tavan kaplama yaparken, onlar sadece süsleyebilirsinizille kiriş ve kereste saklamıyor ahşap tavan kaplama yaparken, onlar sadece süsleyebilirsiniz

maruz kirişler ile tavan dekor Güzel resimler sadece ahşap binaların popülerlik doğruluyor. Bu durumda, şaşılacak Modern eğilimleri eko evde amaçladık.

Tavan uygun izolasyon

eski evinde ve yeni gibi ev fırın ısıtma ile inşa edilmiş olsa bile, tavan ek yalıtım sorunu akut olabilir. ahşap evde Soru tavan yalıtımı nedenle detay ve konuşlandırılmış içinde dikkate alınması gerekmektedir, çok kapsamlıdır.

bu tür yöntemler, yalıtım tavan yüzeyi tahsis:

 1. Açık;
 2. İçinde.

yöntemlerin her biri, bazı durumlarda ve belli ısıtıcılar ile en etkili olacaktır. Örneğin, buhar geçirmez malzeme istifleme dış bir işlem, ve buhar geçirgen için kullanılır - internal.

Isı yalıtım yapısı, aynı zamanda, tavan izolasyon yöntemine bağlıdır.

Madde de tavan yalıtımı yapılmış, nasıl büyük ölçüde evde sıcaklık ve mikroklima bağlıdırMadde de tavan yalıtımı yapılmış, nasıl büyük ölçüde evde sıcaklık ve mikroklima bağlıdır

ısı yalıtımı şematik bir diyagramı:

 • Zemin kirişler;
 • Uygun bir yalıtım;
 • Film, bir buhar bariyeri olduğu;
 • Alt kaplamalar.

İzolasyon hesap birçok faktör dikkate alınarak seçilir. yalıtım sıkı ve boşluksuz olduğunu doldurmak için, Eko pamuk kullanılabilir. Bu tür malzemelerin Dosyalama hızlı olacaktır.

Poliüretan tavan izolasyon yemek kemirgenler yokluğunu göstermektedir dökün. Her özel ısı izolasyon malzemesi. O bu özelliklerin çalışma harcanan ederken, bu gibi gereklidir Sıcak ev - konforun sözü.

iç tasarım Ahşap tavanlar (video)

Çevre dostu Ahşap evlerin inşaat - sadece geçici bir heves değil, aynı zamanda faydaları bilinci ve doğal malzemelerin değeridir. Böyle evler dikkatli tüm detayların çalışmada dikkate eko evlerin kurallarını alarak inşa edilir eğer, maksimum verim ifade edilir ve mali tasarruflar ve evde olumlu yerli iklim.

içeride ahşap bir evde tavan kınına daha Örnekler (fotoğraf)

dsc2011kopiya dsc2032kopiya 02-1024x683 12-28 145f243b7f883cf6506daefe867574ca9e 19150 20650 19300 141434872223 artleocom-5129

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 2 =

map