The BlogPiękne pudełko z płyt kartonowo-gipsowych w łazience jest oryginalny do dekoracji wnętrz i ukryć komunikatPiękne pudełko z płyt kartonowo-gipsowych w łazience jest oryginalny do dekoracji wnętrz i ukryć kommunikatsiiChtoby poprawnie zrobić kąt płyt kartonowo-gipsowych, trzeba mieć jakieś doświadczenie lub skorzystać z porad przyjaciół, którzy pracowali z tego materiału. Tak, płyt kartonowo-gipsowych jest uniwersalnym materiałem, ale popełnił kilka niewygodnych ruchów podczas instalacji, można go rozbić i dojść do bezużyteczności, a to oznacza, że ​​jest również kruchy. Zwłaszcza przy wyborze metody, która suchej zabudowy Płyty uciekają się do różnych rodzajów łączników, ze śrubami, do dużych śrub kotwiących, które mogą uszkodzić arkuszy. Kąty płyty gipsowej zamocowane po obu stronach, przy wewnętrznych i zewnętrznych bokach prostopadle i jest wytwarzany za pomocą profilu narożnikowego metali.


Kąt płyt gipsowo-kartonowych: gdzie zacząć robić

Przy projektowaniu pokoju w domu, często mają nierówności ściany, tworząc prostokątny wzór, otwory kit i szczelin w ścianie. W tym przypadku pomoc płyty gipsowe, w szczególności, mogą podejmować właściwe kąty 90 stopni, a nawet nadać mu inny kształt.

Płyty gipsowo-kartonowe są wystarczająco tworzywa sztucznego, dzięki czemu pozwalają na stworzenie okna o dowolnym kształciePłyty gipsowo-kartonowe są wystarczająco tworzywa sztucznego, dzięki czemu pozwalają na stworzenie okna o dowolnym kształcie

Do montażu płyt gipsowo-kartonowych kątów w dowolnym mistrz musi przedstawić niezbędne narzędzia i akcesoria:

 • Urządzenie wiertnicze (wiertła, wiertarka udarowa lub wkrętak);
 • Wymienna głowica do wkrętaka (bity);
 • Płyty gipsowo-kartonowe;
 • Nożyce do cięcia metalu i nóż do cięcia płyt gipsowo-kartonowych;
 • Samogwintujące śruby lub śruby o różnych średnicach;
 • Narzędzia pomiarowe (centymetrem, poziomu, znak, kwadrat);
 • Bułgarski.

Ten zestaw jest wystarczający zarówno doświadczeni i początkujący mistrz.


Załatać wszystko poprawnie, trzeba mieć wzmocnione profile, szpatułki, kielnie, grunt i tynk na ścianach.

Takie materiały mogą być łatwo kupić w marketach budowlanych.

Jak sprawić, by kąt płyt gipsowo-kartonowych

Przed rozpoczęciem prac wykończeniowych należy stosować środki ochrony osobistej: rękawice ochronne i okulary do ochrony rąk i narządów wzroku. Zapobiega to uszkodzeniom w trakcie pracy, na przykład, w czasie cięcia płyt gipsowych.

Nawiasem mówiąc, aby narożniki płyt kartonowo-gipsowych, ściany szpachlowane należy zaliczkę.

Pozwoli to wyeliminować nierówne ściany i ułatwia dalsze prace na ścianach w góry powinny być tworzone ramy, które będą oparte płyt gipsowo-kartonowych.Instrukcje dotyczące tworzenia wewnętrznych kątów płyt kartonowo-gipsowych jest łatwe i nie wymaga dużej wiedzy:

 1. Po pierwsze, trzeba otchertit linię na podłodze, które będą musiały zainstalować profil metalowy, który jest „fundamentem” przyszłej ściany. Dla poprawnego i precyzyjnego pozycjonowania, należy użyć poziomu budynku i terenu.
 2. Sufit jest również konieczne, aby linia, w której jest umieszczony profil z metalu.
 3. Następnie można rozpocząć montaż profile prowadzące zamontowane pionowo, prostopadle do podłogi. Odstęp między profilami wynosi około 30-40 cm, a dla mocowania śrubami, użycie kołków.
 4. Przedostatni etap wewnętrzny kąt związku płyty gipsowo-kartonowej jest rama ze ścianą, który zwiększa wytrzymałość na ścianie. Mocowanie odbywa się za pomocą wkrętów do płyt gipsowo-kartonowych.
 5. Ostatnim krokiem jest uszczelnienie płyty gipsowej ramki. W porządku, że kąty arkuszy nie są uszkodzone i nie złamać, konieczne jest, aby dokonać cięcia i fazowania na płyty gipsowo-kartonowe na kątem 45 stopni przy użyciu szlifierki lub wyrzynarki.

Przed rozpoczęciem prac remontowych na instalacji skrzynek powinny najpierw dokonać pomiarów na suficie i na ścianiePrzed rozpoczęciem prac remontowych na instalacji skrzynek powinny najpierw dokonać pomiarów na suficie i na ścianie

Musisz spróbować jak najbardziej równolegle do ustalenia profilu zarówno podłogą a sufitem do ścian były proste.

Aby wzmocnić strukturę szkieletową, pomoże ustawić wzmocnienie ocynkowane podwójny profil.

Narożnik wewnętrzny bierze ciężar ładunku, więc kąt może być wzmocnione za pomocą dodatkowych śrub zainstalowanych. Po zakończeniu instalacji, powinny być otynkowane stawy kit i narożniki.

Narożnik zewnętrzny robi tak:

 1. Pierwszą rzeczą, którą trzeba do wykańczania narożników zewnętrznych do wykonania, które zostaną zainstalowane perforowane metalowe lub plastikowe narożniki układ, jak również do pomiaru i wyciąć wymaganą długość.
 2. Rozejrzyj się i upewnij się, że kąciki profilu były płaskie na całej długości, można to zrobić za pomocą poziomicy lub ziemię.
 3. Bezpieczne rogu z wkrętami i zainstalować go w pionie, czyli prostopadle do podłogi;
 4. Ostatnim krokiem jest ustalenie profili, których autorem jest gips klej. Promazhte perforacje kleju narożne z łopatką grubości.

Po wysuszeniu wykręcić śruby mocujące, otwory i zashtukaturte leczenia tarczy szlifierskiej powierzchni lub papieru ściernego.

Rogu metalu płyt gipsowo

Jak pokazuje doświadczenie, może być stosowany jako narożników drewna i metalu. Jednak, po pierwsze istnieją pewne wady.


Są to:

 • Jest to konieczne w celu dalszego przetwarzania antyseptyczny roztwór do zapobiegania pleśni i szkodników drewna;
 • Drewno absorbuje wilgoć, co ma wpływ na kształt i trwałość;
 • W przeciwieństwie do metalu, co może sprawić, absolutnie żadnej formy, to jest niemożliwe, aby zginać drzewo.

Najbardziej popularne i popytu są metalowe narożniki do płyt gipsowo-kartonowychNajbardziej popularne i popytu są metalowe narożniki do płyt gipsowo-kartonowych

Na równi z wady drewna, metalu istotnych zalet.

Aby dokładnie określić, który profil wybrać drewnianych lub metalowych, trzeba pochodzić z budżetu na remonty, jeśli jest wystarczająco mały, aby ograniczyć profile drewniane lub lepiej ich kombinację z metalu, byłoby rozwiązaniem bardziej sensowne.

Wśród nich są:


 • Elastyczność i plastyczność (może mieć dowolny kształt, poprzez nacięcie na bocznych powierzchniach przekroju);
 • Nie wymaga ona dodatkowej obróbki przed rdzą i kwitnienia (cała powierzchnia cynku);
 • Lepsza wytrzymałość;
 • Możemy również przytoczyć liczne przykłady użycia metalu zamiast drewna.

W związku z tym prace wykończeniowe są prawie zawsze stosowane tylko narożniki metalowe.

Jak sprawić, by kąt profilu do płyt kartonowo-gipsowych

Kąt powinien być stosowany do płyt kartonowo-gipsowych metalu, ale że jest to konieczne, aby dokładnych pomiarów wielkości i profilu, aby móc poradzić sobie z ich poglądów.

Aby osiągnąć odpowiedni kąt ścian z płyt kartonowo-gipsowych, trzeba najpierw zrobić kąt profilu. Do tego potrzebne jest profil prowadzący, które zainstalowane na podłodze, profil sufitu, do mocowania na suficie i jest równoległa do prowadnicy, i profilu zębatki, przeznaczony zwłaszcza do tworzenia ramki i jest zwrócona w przyszłości kąt.

Właściwie dopasowany rogi metalowe dla budownictwa płyty gipsowo-kartonowe płyty gipsowo-kartonowe pudełka uczyni solidne i niezawodneWłaściwie dopasowany rogi metalowe dla budownictwa płyty gipsowo-kartonowe płyty gipsowo-kartonowe pudełka uczyni solidne i niezawodne

Uwaga: stojak profil może zostać zastąpiona przez wysoce kierunkowe, ale to wszystko zależy od profili przymocowanych do podłogi.

Jeśli szerokość profilu prowadzącego jest wysokość wąskim profilu, użyj mniej kosztowną opcję.

W celu uczynienia kąt profilu do płyt kartonowo-gipsowych, należy wykonać następujące czynności:

 1. Sprawdzić równoległość szyn i profili sufitowych pierwszych i drugich ścianach, i że były one również prosto;
 2. Ustaw profil stojak na końcu prowadnicy, tworząc linię jeden z rogów, powtórz czynności dla drugiej ściany;
 3. Do montażu stojaków stosując specjalne narożniki oporowe, przymocowane do śrub;

To wszystko, dyspozycja i nawet jeśli myślisz, że to niemożliwe, trzeba tylko spróbować, i wszystko musi się powieść.

Jak zrobić kącik dla płyt gipsowo-kartonowych (wideo)

Płyty gipsowo-kartonowe panele w naszych czasach jest to bardzo popularne rozwiązanie do wykańczania, ponieważ materiał ten jest uniwersalny w użyciu, dźwiękowe właściwości izolacyjne, a także najtańszy na rynku budowlanym. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

15 + = 20