4 yapılandırması: Ne bir döner merdiven boyutu olmalıdır

4 yapılandırması: Ne bir döner merdiven boyutu olmalıdır

12 October 2017Bir sarmal merdiven onun tarzı ne olursa olsun, herhangi bir ortamda harika görünüyorBir sarmal merdiven tüm yapıyı hesaplamak için gerekli olan elleriyle ikinci katta özel bir evde merdiven tasarımı ve inşası sırasında ne olursa olsun tarzı, herhangi bir ortamda harika görünüyor. bu adım genişliği, çap, sayı olarak Böylece önemli parametreler. Bütün bunlar çok doğru çizimler hazırlamak için dikkate almak ve tüm yapıyı yapmak önemlidir ergonomik ve tamamen güvenlidir. o geniş bir alana yapımını gerektirmeyen bu durum tam anlamıyla özgün tasarım ürünü, güçlü ve güvenilir haline geldi hepimiz dikkatle tüm nüansları dikkate ve dikkate alınması gerektiğini, ancak, çok popüler. Dahası, spiral merdiven büyük bir avantajı da herhangi bir iç ile mükemmel uyum sağlar ve bunun bir gerçek dekorasyon hale gelmesidir. Bu yelpaze tipi adımlarını yürüyüş için uygun, onların doğru boyutu tanımlamak için gereklidir. Spiral büküm tüm tasarım fikri ve kullanılabilir alan bağlıdır, herhangi bir marka yapmak oldukça mümkündür.


ikinci kata döner merdiven hesaplamalar nasıl

sarmal merdiven tasarlanması gerekli tüm ürün parametreleri ile ve aynı zamanda bir şematik yapı modeli belirtme çekme belirlenmesi suretiyle anlamına gelir. Şema döner merdiven, bağımsız olarak konfigürasyonun hem dikey hem de yatay projeksiyonda gerçekleştirilmelidir. Bu tüm büyük tam tasarım ayrıntıları çizmek ve her yöntemin aşamaları düzenlemenin avantajları ve dezavantajları belirlemek sağlayacaktır.

ikinci kata Spiral merdiven güzel değil, aynı zamanda işlevsel sadece olmalıdırikinci kata Spiral merdiven güzel değil, aynı zamanda işlevsel sadece olmalıdır

Merdiven, yani, en farklı konfigürasyonlara sahip olabilir:

 • merkezi eksen üzerine inşa;
 • Merkezi destek adımların kısmi oluşu;
 • dize tarafındaki vurgu ile;
 • Konsol düzenlemesi.

Merdivenin her tür Çizimler kendi aralarında farklı olacaktır ve bu hesaplamalar ve inşaat planının hazırlanmasında göz önünde bulundurulmalıdır. Sabitleme hareketi için belirli bir yer kaplar bir ölçüde gelir, çünkü parça bu bariz bir şekilde farklı boyutlarda sarmal merdivenler için de kullanılır.


Fonksiyonel spiral merdiven: çizimler ve aşamaların sayısı

Eğer bir döner merdiven projesini uygulamaya başlamadan önce, her şeye bedel doğru hesaplamak ve aşamaların sayısını belirlemek olduğunu. tasarlanmış ve elde edilen verilere dayanarak yapısını inşa edilecek nedeni de budur.

merdiven yapımı için belirlemek gerekir:

 • aşamaların sayısı;
 • yükseltici yüksekliği;
 • büyüklüğü ve merdiven konumu.

merdiven adımların sayısı çerçevesi uzunluğuna bağlı olarak belirlenirmerdiven adımların sayısı çerçevesi uzunluğuna bağlı olarak belirlenirBaşlangıçta, adımların optimum sayısını belirlemek gerekir. İdeal düzenleme 11-13 adımları olacaktır. Mutlaka hareketin daha fazla konfor için bir tek sayı olmak zorunda. Geri sayım yukarıdan aşağıya doğru gidin. En aşaması, bir platform hareket etmek olacaktır, ve boyutları hiç uygun elementlerin geri kalanıyla farklıdır.

yükselticinin uygun uzunluğunu belirlemek için zemin, tavan ve basamak sayısı kaynaklanan mesafe bölmek için gereklidir. İdeal bir varyant 15-20 santimetre aralığında adım yükseltir.

Optimal parametrelerini belirlemek için neden var bir döner merdiven en uygun sedyeler için, öncelikle çizimi hazırlamalısınız.

döner merdiven hesaplanması: Tasarım Özellikleri

Spiral merdiven sarım oluşur ve baskın ahşap veya metal malzemeden yapılmıştır. Orada evde yapılan veya özgün tasarımını gerçekleştirmek edilebilir spiral merdivenler standart modellerdir, ama hepsi doğru ve doğru bir bitmiş ürünün özelliklerini hesaplamak ve dikkate almak gerekir. yapının inşası geçmeden önce, ürünün en iyi tipini seçmeniz gerekir.

merdiven pratik oldu için, basamak genişliği iki kişi için üzerine kaçırmak izin vermelidirmerdiven pratik oldu için, basamak genişliği iki kişi için üzerine kaçırmak izin vermelidir

Özellikle spiral merdiven olabilir:

 • dikdörtgen;
 • çokgen;
 • Yuvarlak.

merdiven bir duvara karşı monte edilecek ise, dikdörtgen ve çokgen yapıları kullanılabilir. o odanın ortasında olacaksa, o dairesel tasarımına tercih vermek en iyisidir. Sarmal merdivenler veya platformlar olmadan gerçekleştirilebilir. yükselticiler olmadan Merdiven sancı merdiven daha dar ayak genişliği olarak, kullanımı çok daha kolaydır, böylece yükseltici yapılmış ise bu alan, belirli bir miktarda alır çünkü, ayak kayma olabilir.

Önemli! Bir merdivenin hareketi daha rahat ve güvenli olacağını böylece kalkanlar yokluğu, tam Dişte tüm ayak olmayı sağlar.

Bir çizim spiral merdiven nasıl hazırlanır

bir döner merdiven bir çizim hazırlamak için, doğru tüm hesaplamak ve dikkate her bir yapı elemanının boyutları almak önemlidir.


Eğer düzeni çizmek önce dikkate almak gerekir:

 • aşamaların Özellikleri;
 • lastik sırtının genişliği;
 • delik boyutu.

bir döner merdiven inşasına başlanması kağıt üzerindeki çizim yapmalıdır önce, tüm elemanların boyutu belirtmekbir döner merdiven inşasına başlanması kağıt üzerindeki çizim yapmalıdır önce, tüm elemanların boyutu belirtmek

Mevcut örneklerini inceledikten sonra sonra hafifçe mevcut parametreler ve ev iç özellikler altında değiştirecek en iyi seçenek, seçmeye hazır olabilir. merdiven olarak sırt genişliğinin temel özelliklerinden biri. Bu parametreyi belirlemek için çizim hazırlamak değil, aynı zamanda merdiven gerekli genişliğini belirlemesine yardımcı olacak özel bir formül almamak gereklidir.

mutlaka bir planı hazırlama görüntülenecek gerekir:


 • Dış çapı;
 • Derece dönüş;
 • taban yüzü genişliği.

Ayrıca, hesaplamalarda aşamaları yanı sıra korkuluk için bir bölge tespit dikkate gerçekleşmelidir. Buna ek olarak, hesaba kayıt açılması için gerekli alan almak gereklidir. yukarı veya herhangi bir yükseklikte olan bir kişi sürüş ve kolay kirişleri zarar vermeden, serbestçe geçmesi gereken zaman. açıklığın uygun boyutu, yaklaşık 2 metre donatmak eşit olmalıdır. minimum çap 1.2-1.5 metre aralığındadır.

Online döner merdiven bir hesaplama nasıl yapılır

Sen döner merdiven projesi performansında gerekli tüm hesaplamaları ve ölçümleri yürütmek için tercih edebilirsiniz. Ancak, hızlı ve kolay gerekli ölçümler yürütmek bir çizim yapan ve nihai çizimleri görselleştirmek için yardımcı özel programlar vardır. Böylece, bitmiş merdiven iç nasıl görüneceğini tam bir resmini elde etmek mümkün olacaktır.

İnternette sizi döner merdiven hesaplamasını yapabilir geçtiği özel bir program var,İnternette sizi döner merdiven hesaplamasını yapabilir geçtiği özel bir program var,

Özel olarak, bu program örneğin:

 • Online hesap makinesi;
 • 3D Tasarımcı;
 • Autocad.

En popüler ve talep bir online hesap makinesi, ve AutoCAD yazılım olarak kabul edilir. Sadece gerekli verileri yapmak için yeterli olduğunu ve program hesaplayıp en uygun çözümü sunacak. Bunu dayanıklı ve güvenli olacak belirleyecek olan her yönden bitmiş bir tasarım görselleştirme, yanı sıra bölümleri, alabilirsiniz.

Autocad'de hesaplarsak, bu bitmiş dosyası tüm programlar ile uyumlu değildir uzatma dwg, sahip olacağı hatırlamakta yarar var.

bir döner merdiven tasarımını yürütülmesi

yer kazanmak istiyorsanız Bir sarmal merdiven, ana yüklü.

döner merdiven avantajları arasında kompakt ve estetik özellikler unutulmamalıdırdöner merdiven avantajları arasında kompakt ve estetik özellikler unutulmamalıdır

Bir merdiven üzerinde olarak mükemmeldir:

 • İkinci kat;
 • çatı;
 • Tavan Arası.

Bu bir merdiven güçlü, istikrarlı ve güvenli hale getirecek tam olarak ve doğru olarak, mühendislik tasarımı, tüm önemli gereksinimleri ve standartları GOST gerçekleştirmek için.

spiral merdiven proje o kadar sağlam ve güvenilir hale getirmek için, son ayrıntısına kadar çok dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir. Çıkış ve iniş rahatsızlık getirmek olmamalıdır. imalat parçaları için malzemeler farklı güce sahip olan ve tam olarak uygulanan tasarım yükleri ile uyumludur.

bir döner merdiven boyutunu (video) belirleyin

Kolayca ne olursa olsun üslup özelliklerinin, evde tamamen herhangi iç süs eşyası haline gelebilir, böylece bir döner merdiven, mükemmel bir tasarım ve özgün formudur.

Detaylar: çizimler sarmal merdivenler (fotoğraf örnekler)

1-1 1 4 4bedc8a110 61 8a288d6273cc42ef6d99950ae51c9038 118 009-11 17 353.628-VMS-1

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

57 − = 56

map