3 fotoğraf ve malzeme üretimi: sundurma Top merdiven

3 fotoğraf ve malzeme üretimi: sundurma Top merdiven

12 October 2017Ahşap merdiven, kendi elleriyle yapılmış yüksek kaliteli, uzun yıllar sürecekAhşap merdiven, kendi elleriyle yapılmış yüksek kaliteli, merdiven tasarımı estetik, çevre dostu, hoş, pratik, güvenilir ve uzun ömürlü önemli birçok godyOchen sürecek. Bu sundurma bahçe, yazlık, konağında merdivenler hakkında konuşmak için biraz daha değerlidir. özel binalar sahipleri ellerinde, tüm faydaları ve yapıların özellikleri olan bir merdiven inşa etmek nasıl bilmek ilginç olacak.


sundurma için merdiven yapımı: Fotoğraf

her eve zorunlu bir parçası, bir konak veya çok küçük bir özel ev olup olmadığı - Biz güvenle bu sundurma devlet. Yıllardır, sundurma için dış merdiven yapısı, güvenilir, güvenli, dayanıklı ve ergonomik olmalıdır sert ortamlara dayanacak şekilde şüphesiz yoktur. bunları oluşturmak için, sadece yüksek kaliteli yapı malzemeleri satın değer.

merdiven için malzeme seçerken malzemenin kalitesine özellikle dikkat etmelidirmerdiven için malzeme seçerken malzemenin kalitesine özellikle dikkat etmelidir

Çoğu zaman elleriyle sundurma için addl merdiven yapısı oluşur:

 • ağaç;
 • beton;
 • Metal.

Bu kendilerini ortaya koymuş bulunmaktadır geleneksel yapı malzemeleri olduğunu. Ama dışarıdan merdiven, bu nedenle çok daha sert yapı malzemesi için seçim kriterlerini içindeki yapılardan çok daha fazla aşırı hisseder ve.

Buna ek olarak, güzel merdiven, organik olarak genel tarzı uyması gerekir. Daha fazla dikkate ahşap, beton ve metal yapılar bulunmaktadır tüm artılar ve minuses, verilmelidir.


ahşap sundurma için merdiven

Sundurma ahşap bitirdi merdiven, genellikle, blok içi, fıçı tahtası dış cephe kaplaması bittiğinde ahşap ve tuğla veya evlerin konutlar bağlıdırlar. Biz lamine kaplama kereste yapılmış ahşap sundurma veya katı ve organik olarak doğal taş bina ile kombine görünüyor diyemeyiz.

Ve hatta merdiven metal veya beton, eğer ahşap merdiven inşa etmek nadir değildir.

Sundurma diğer malzemelerden yapılmış olsa bile, adımlar genellikle ahşaptan yapılmıştırSundurma diğer malzemelerden yapılmış olsa bile, adımlar genellikle ahşaptan yapılmıştır

Buna dayanarak, biz ahşap verandalar evrensel yapısı, evin tasarımına mükemmel tamamlayıcısı olduğunu söyleyebiliriz. Seçilen sert ağaçlar olmalıdır ön yapının imal edilmesi için.Örneğin:

 • kül;
 • meşesidir;
 • Kayın ve diğ.

Bu yapı malzemesi ucuz değil, bu yüzden sık sık kozalaklı ağaçlar, karaçam veya çam ile değiştirilir. Yapı malzemesi çok basit işlenir, böylece sundurma yapımını tamamlayarak, ahşap işleme ve özel araçlar herhangi ciddi bir deneyim gerektirmez. Hatırlamak önemlidir o ağaç - yanıcı, yangın tehlikeli inşaat malzemesi, bu nedenle özel bir yangına dayanıklı çözümlerle emprenye edilmelidir.

Buna ek olarak, nemli ahşap şişer, çürüme, mantar onun hit ve birçok mikroorganizmalar ve kemirgenler Wood için - lezzetli bir lokma. güncel tedavi yöntemleri spetssostavami ve antiseptikler Bütün bu dezavantajlar kolaylıkla ortadan kaldırılmaktadır. Ama yüksek kaliteli koruyucu ekipman önemli ölçüde ahşap merdiven maliyetini artırmaktadır. Ve üstelik, ahşap yumuşak yapı malzemeleri olarak sınıflandırılabilir, bu nedenle somut ve metal verir. Ama ne ahşabın sıcaklığını ve doku güzelliği ile başka hangi seçenekler karşılaştırılamaz. çok zayıf olmasına rağmen, uygun tedavi ile ahşap merdiven bile en olumsuz çalışma koşulları altında, yıllarca sürebilir.

sundurma için beton merdivenler

açık merdivenler Beton oluşturmak için yapı malzemeleri en geniş seçim arasında en aranan biridir. Onun güvenle beton aslında kendi ellerini uygulamak basit bir geometri ile merdiven, dövülebilir çalışmak kolay ve üretimi olması nedeniyle tüm teşekkürler "Popüler" denir ve edilebilmektedir.

Sundurma Beton merdiven yapısı o yüksek nem ve pas korkmayan, güçlü döner.

Beton merdivenler yüksek mukavemeti nedeniyle popülerdirBeton merdivenler yüksek mukavemeti nedeniyle popülerdir

orijinal sıvı kıvama sayesinde, aşamalar herhangi bir şekil ve boyutta olabilir. Kuşkusuz, kavisli kirişler ve bunları aşamalarında çok sayıda ile kendi 2 veya daha fazla merdiven doldurmak zordur.

Ama kimin yapılandırma lestnichku yapmak oldukça yapabiliyor:


 • yarım daire;
 • dikdörtgen;
 • kavisli.

Böyle bir yapı, önemli tasarım giriş bileşimine katkı. Beton sesi emer, bu nedenle merdiven tasarım tahtadan farklı olarak ses çıkarmadı hatırlamak önemlidir. Metalden olarak Sundurma creaks. Beton uzantıları çok engebeli mantar ve küflere asitlerin korkmayan, alkaliler, gelişimini desteklemeyen, yanmayan pas yapmayın çürümeye yok ve önemli mekanik yüklere dayanabilir.

Buna ek olarak, bir sundurma yapı malzemeleri çeşitli bitmiş olabilir beton binalar veya banliyö konağın yaptı:

 • ahşap;
 • metal;
 • karolar;
 • Doğal taş.

Tasarımlar kolayca herhangi bir tasarım projesi sığabilir. Ama bariz avantajları ile birlikte, beton yapılarda dezavantajları mevcut. Örneğin, beton dökmek eğer, teknoloji kırma, bu çatlaklara yol açabilir. Beton sundurma inşaatı - yorucu bir süreçten, doğru bütün hesaplamak önemlidir. hesaplama iyi profesyonellere bırakılmalıdır. Ayrıca, süreç toprak işleri büyük miktarda içerir, tam teşekküllü vakıf kalıp monte edilmelidir, bitirme gerçekleştirin. sundurma somut merdiven maliyeti oldukça yüksektir.

ev sundurma için metal merdivenler

rustik inşaat değil en güncel sürümünü - Demir şekilli tüp merdivenleri.


çevre üzerinde Tamamen metal merdiven yaygın değildir, genellikle süslenmiş gibidir:

 • odun
 • Doğal taş;
 • Fayans vb. P.

Dış merdiven metal diğer malzemeler ile kombinasyon halinde avantajlı görünüyorDış merdiven metal diğer malzemeler ile kombinasyon halinde avantajlı görünüyor

onun yaratma ucuz metal profil alınır ve tasarım projesi kadar basittir ise Kaynaklı merdiveni, çok maliyetli olabilir. Ancak, özelleştirilmiş Sanat dövme ile özel bir seçenek var seçilebilir.

Metal merdivenler tasarımı, dayanıklı çok hafif olduğunu hatırlamak önemlidir, ancak doğru korozyon koruması gerekir.

Metal sıcak ve soğuk, hem de mekanik hasarlardan çatlamayan, çürüme yoktur. Ama en azından bir onunla çalışmak için kaynak ve becerileri ekipmana sahip olmalıdır, kendi elleriyle sundurma yapmak. Bazı durumlarda, bu merdivenler, örneğin sadece yeri doldurulamaz, zaman arka kapıdan için yüksek sarmal modeli. Buna ek olarak, sundurma kaynaklı merdiven kolayca başka bir yer sökülmeden hareket ettirilebilir.

elleriyle verandasında bir merdiven nasıl yapılır

İnşaat malzemesi hazırlanması ile başlamalıdır. Her şey satın alındığında, zaman temeli sağlayabilir. Ağaç - nispeten hafif yapı malzemesi, bu yüzden bunun altında vakıf, sütun şeklinde monte. En basit durumda, sadece derin bir çukur 1 metre kazmak ve tabaka üzerinde bir tuğla sütunlar sahneye.

Ayrıca bir kum alt tabaka üzerinde güvenli bir uyum için somut çözüm ile onları doldurmak gerekir. Dolum yarım metre derinliğe gerçekleştirilir.

Basit bir tuğla sütunlar üzerine merdiven imal etmektirBasit bir tuğla sütunlar üzerine merdiven imal etmektir

Başka tür Seçebilmeniz, sütunlu bir temel olarak adlandırılır. Bir sonraki adım form alanlarının seçimdir. Site zemin seviyesinden 10 metre olabilir. Bir sonraki adım - lag Taşlama.

Kasa aracılığıyla betona monte:

 • zımba;
 • köşeleri;
 • Dübeller veya çapalar.

5 cm kalınlığında ve 15-20 cm. Kayıtlar genişliğinin sandık halı plakalar üzerinde evin duvarına paralel olarak düzenlenir. . Temel - 2.5 cm Bu platform bir katı kaba döşeme tahtaları üstüne monte edilmiştir. Benzer bir şekilde yükseklik 10 cm ön kapı açma seviyesinin altında olan evin oyun ön yapılır.

Sonra Eyer merdivenlerden ayarlamak ve adım sayısını saymak gerekir. Genellikle 4-6 derecedir. Ahşap özel trenleri ile işlenmelidir. Stringers vidalar üzerinde adım dübel bağlıdır. Sonra terbiye yapabilirsiniz.

elleriyle sundurma için bir merdiven (video) nasıl yapılır

yazlık Merdiven iki veya daha fazla olabilir, tasarım olarak böyle bir ahşap veranda ile dekore edilebilir. Biraz çaba, eller tarafından oluşturulan mükemmel merdiven alabilirsiniz. Ancak uzmanlar kendi yetenekleri konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, profesyonellere çevirmek daha iyidir, tavsiye ederiz. Bugün bu tür bir hizmet sunan birçok firma var.

Detaylar: sundurma için merdiven (fotoğraf örnekler)

18 19 20 25 17 12 6 23 30 27

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

25 − = 17

map