2 Kolay Yolları: duvara kartonpiyer nasıl düzeltilir?

2 Kolay Yolları: duvara kartonpiyer nasıl düzeltilir?

12 October 2017



duvara alçıpan montajı basittir, bu yüzden uzmanları dahil etmek gerek yokturduvara alçıpan montajı basittir, bu yüzden Alçıpan nispeten yakın zamanda kullanmaya başladı uzmanları dahil etmek gerek yoktur. Çoğu durumda, bir alçıpan kullanılarak duvar yüzeyi pürüzsüz deneyin. Bu, bu yöntem çok zahmetli ve pahalı sıva yardımıyla yapılır, ancak yapılabilir. bir onarım tugayının katılımı olmadan, kendi başlarına duvar yüzeyini hizalayabilirsiniz alçıpan yardımıyla. Yüzey küçüktür ve tavan yüksekliği düşük olduğu takdirde, bu hizalama, çok iyi küçük maliyet gerekli materiala.Vybor yöntemin en duvarı, kendi düzlük duvarları hedef yüzeyine bağlı yapabilir. duvara tutturmak kartonpiyer yardımcı olmak için çeşitli yollar vardır.


duvara alçıpan Sabitleme: nasıl

İki yöntem kullanabilirsiniz, duvara alçıpan takın.

Eğer tavan veya duvar hizalamak istiyorsanız, duvara düzlüğüne göre, aşağıda verilen yöntemleri kullanabilirsiniz:

 1. Sabitleme alçı levha profillerinin kullanımı olmadan duvar gerçekleştirilebilir. duvar yüzeyi yeterince pürüzsüz ise, bu yöntem hiç görülebilir kusurları dikkate alınabilir. Pürüzsüz yüzey farklılıkları 2 cm'lik maksimum hesaba biri olarak kabul edilmektedir. Onlar kendi ağırlığı altında çabuk gelebilir, çünkü bu şekilde çalışmaz tavana alçı panoları tutturmak için unutulmamalıdır. Ayrıca, bu yöntem, yüksek nem oranı olan alanlarda kullanım için uygun değildir. Sadece su geçirmez bir yapıştırıcı vasıtasıyla yüksek nemde alçıpan takın.
 2. İkinci yol - çerçeveye alçıpan tutturma. Bu yöntem için önemli değildir ve oda nem duvarının düzlük derecesine bağlıdır.

en kolay yolu vidalarla çerçevesi metal çerçeveye alçıpan tutturmak içinen kolay yolu vidalarla çerçevesi metal çerçeveye alçıpan tutturmak için

En sık duvar onarımında kullanılan ikinci bir yöntemdir. Bu bizim zaman içinde düz duvarlar nadirdir, bu nedenle çerçeve üzerinde alçıpan sabitleme duvarlarının hizada zaman ve enerji tasarrufu sağlar olmasından kaynaklanmaktadır.


yapıştırıcı ile duvara kartonpiyer nasıl düzeltilir?

yapıştırıcı ile duvara sabitleme asma yaprak - basit ve sezgisel bir yöntem olup, burada bazı ayrıntılar vardır. Düzgün duvara alçıpan takmak için, iyi bir sıva montaj yapıştırıcı seçmelisiniz. Yeni ve pürüzsüz evde duvarlara, bu alçı levha alanının tamamı boyunca bir taraklı mala ile uygulanır.

alçıpan profili olmadan yapıştırmak için, aşağıdaki işlemler Büyük duvarı cıvatalı edilmelidir:

 • İlk olarak, alçıpan şerit halinde kesilir ve duvara tutkal onları olmalıdır;
 • Son şerit paneli genişliğine olması gerekir;
 • Onlar, kullanım düzeyi ve işaretleri izlemek için aynı düzlemde olması gerekir;
 • Sonuçta elde edilen yapı, bir profili olmayan duvara alçıpan tutturulması mümkün olan bir iskelet oluşturur.

düzensizlikler görünür profil ve GCR duvar yüzeyi yapıştırma önce alınamaz astar ve bir dama tahtası deseni alçıpan primlenmış duvarı ince bir şerit üzerine yapıştırılmış durumda. düzlem tesviye ve zaten düz bir yüzey alçı pano üzerinde yüklü.



duvara alçıpan monte etmeden önce iyice enkaz ve toz temizlenmelidirduvara alçıpan monte etmeden önce iyice enkaz ve toz temizlenmelidir

önemli şey unutmayın. Alçıpan uygulamadan önce, doğru yönde tutkal olacak emin olun. dışarı doğru kağıt tabakası uzanmalıdır ve kağıt ortak bir oluk benzerlik oluşturması gerekir. teknoloji kırılmışsa, tüm çalışma yeniden başlatılması gerekecektir.

çerçevesiz duvara GKL gelmesi hazırlanmış bir yüzey olmalıdır. Bu, dayanıklı olması ufalanan, kalıp ve küf olmalıdır.

Buna ek olarak, duvar tamamen neme ve donmaya karşı korunmalıdır. Sabitleme boya, toz ve sıvı yağların serbest duvara gerçekleştirilir. Bu yöntem hiçbir büyük kusurları ile beton pürüzsüz duvar için kullanmak iyidir.

çerçeve içinde duvara alçıpan tutturmak için nasıl

duvara alçıpan takılarak farklı yolları vardır. Eğer tutkal alçıpan montajı memnun değilseniz, size çerçeveye alçıpan eki kullanabilirsiniz.

Çerçeve kendisi iki tip olabilir:

 • Metal profili;
 • Ahşap sandık.

Tavanlar yüksek ise, o zaman duvara alçıpan küçük parçalar halinde daha uygundur tutturmakTavanlar yüksek ise, o zaman duvara alçıpan küçük parçalar halinde daha uygundur tutturmak

Yöntem, metal profil daha pratik, olmasa ucuz. Tür saunalar, banyo veya sauna gibi ıslak alanlarda metal profillere alçıpan tutturmak için tavsiye edilir. Bu mevzuda, GCR duvarına bağlanması için araçlar önemli değildir. Öyle ya da böyle, dübel içinde kılavuz vidayı kullanarak kartonpiyer düzeltilecektir. Duvarlar ahşaptan yapılmış iseniz, çivi kullanabilirsiniz.


Çerçeve alçıpan yükleme yöntemi bir dizi avantaja sahip olduğu not edilmelidir:

 • Bu ses izolasyonu ve oda içinde daha yüksek bir sıcaklığa sağlar;
 • Hatta çok kaba duvarlar hizalamak yardımcı olur;
 • Sen hazırlanmasında duvarın yüzeyi üzerinde sıkı çalışma önleyebilirsiniz;
 • Bu yöntem, duvar samozamerzayuschie izole etmek için kullanılabilir.

Ahşap bir çerçeve hazırlamak için, 50 mm 30 ölçme, ahşap çubukları gerekecektir. Eğer dübel ve vidaları kullanabilirsiniz ahşap çerçeve rayları sabitleyin. Ahşap yapı daha ucuza mal olacaktır, ama çabuk çürümeye, bu nedenle metal profillerden yapılmış bir çerçeve kullanmak en iyisidir.

duvara alçıpan sabitleme: Prosedür

duvara alçıpan eklemenin iki yolu ve bu amaçla eylem iki ders vardır. Başlamak çerçevesiz sabitleme yöntemi için prosedür çalışmalarını dikkate alın. Sen karışımın seyreltme, bıçak boya, yapboz, genellikle lastik tokmak, mala düzeyi, misina, teyp önlem için duvar alçı, alçı kuru karışımı, konteyner yapmak gerekecektir.

Yükleme işlemini başlatmadan önce, alçıpan arkasında bütün telleri iyi yalıtım sahip olduğunuzdan emin olunYükleme işlemini başlatmadan önce, alçıpan arkasında bütün telleri iyi yalıtım sahip olduğunuzdan emin olun


İzlenecek yol:

 1. yaptığımız ilk şey - bu duvar yüzey ölçme ve hiçbir haç şekilli eklemler olduğunu, bak, FCL koyacak bir yer planı vardır.
 2. Şimdi kurulum için yüzey hazırlayın. Bunu yapmak için, ufalanan toz ve diğer şeyler onu temizlemek. Eşit olmayan ve hızlı bir şekilde emici yüzeyler prime.
 3. Şimdi sadece bütün levha kullanmayın, GCR'ye kesim yapmak değil, aynı zamanda önceden hazırlamak için bu ihtiyacı ekler.
 4. Bu alçı karışımı yavaş katılaşma yapışkan sıva ağırlığı üretebilir. Onun rolü macun başlayan çalınabilir. Hala sıva bağlanabilir, ancak bu duvar kağıdı yapıştırmak veya tutkal PVA eklenmelidir.
 5. GCR duvarına yapışmasını. Yapışkan tabaka duvar pürüzlülüğüne bağlı olacaktır. düz bir yüzey üzerinde doğrudan duvara yapıştırılmış ve eğri olabilir - alçıpan tabakasından tesviye işaretleri ile.

çerçeve üzerinde duvara GCR'ye açmak için ayrıca bir duvar alçı, metal profiller sabitleme profilleri, dübel ve vidalar, matkap, çekiç matkap, vida, tornavida, macun ve bir spatula, bir Bulgar, bir mezura ve bir çekül (yapıyı güçlendirmek için) gerekecektir. mineral yün kullanarak yükleme sırasında ses yalıtım geliştirmek. vidalar üzerinde delikler varsa, bunlar macun gizleyebilen.

Biz doğru olanı yapıyoruz: duvara alçıpan tutturmak için nasıl (video)

alçıpan uyum duvarlar - apartmanda ses yalıtımı iyileştirmek için harika bir yoldur, hızlı ve kaliteli onarım yapmak.

Комментарии

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 2 =

map